Angyali ​cipellők 52 csillagozás

Adriana Trigiani: Angyali cipellők

„… ​azon töprengek, hogy tulajdonképpen mennyi van hátra a fiatalságomból, és hogyan töltöm ezeket az értékes napokat. Keményen dolgozom, korán fekszem, hajnalhasadtával kelek, minden áldott nap, míg meg nem halok? Erről szólna az életem?” – teszi fel magának a kérdést az egyedülálló, harminchárom éves Valentine Roncalli, az angoltanárból lett kézműves. Valentine idős nagyanyja, Teodora Angelini vállalkozásában dolgozik, kézzel készít esküvői cipőket. Úgy érzi, rátalált hivatására, ám egy nap megtudja, hogy a tetőkertig ülnek az adósságban.
Adriana Trigiani legújabb bestsellere Manhattanen át a napsütötte Toszkánába és a romantikus Capri szigetére kalauzolja az olvasókat, miközben egy nem mindennapi amerikai olasz család élete tárul elénk. Valentine anyja még a sminkeshez is kisminkelve érkezik meg, apja pedig elméletben átkozottul jó szülő, de szerinte ez nem az ő érdeme. Négy gyermekük közül Alfred a legidősebb, aki bankár, és mindig mindenre tudja a választ. A megfontolt,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Kelly, Budapest, 2009
368 oldal · ISBN: 9789639667808 · Fordította: Laskay Ildikó

k_beby P>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Ez volt a második könyv, amit olvastam az írónőtől, de ez most nem tetszett annyira. A történet jó választás volt, de nekem ez most túl lassú volt. Valentine nyolcvan éves nagymamája vállalkozásában, az Angelini Cipellőkben dolgozik. Saját kezűleg készítik a cipőket. Hosszú idő után nagymamája bevallja neki, hogy rengeteg pénztartozása van és nem tudja már megmenteni a boltot. Így hát elkezdődik a harc a cég megmentéséért.
Ami viszont nagyon tetszett a könyvben, az a tájleírás, főleg Capri szigete, illetve olyan színkavalkádot vonultatott fel az írónő, amikről még nem is hallottam. Valentine családját is megszerettem, igazi olaszok.

ribizlii>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Kedves történet. Lassan bontakozik ki, mint ahogyan a cipő formálódik a művész keze által. Aprólékos betekintést kap az olvasó a cipészet és az olasz családok világába. Nagyon tetszett Olaszország bemutatása is. Kissé túlzásba esett az írónő a márkák felvonultatásával, egy idő után zavaró lett. Könnyű volt azonosulni Valentine-val, ahogyan keresi helyét a világban, ragaszkodik a munkájához.

farkaszita>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Nagyon tetszett, ez a regény a mai világ szerelmi története. A szereplők jelleméből kiderül, hogy mindketten a munkájuknak, karrierjüknek élnek, annak szentelik életüket és a szerelem, a család, a gyerekek a rangsor alján helyezkednek el.

Salsita>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

A történet nem volt túl erős, de többet is ki lehetett volna hozni belőle. Ami kifejezetten idegesítő volt, hogy tele volt felesleges jelzőkkel és reklámmal, mintha egy stílusmagazint olvastam volna. Még ha női regényről is van szó, szerintem nem különösebben emeli egy könyv színvonalát, ha a szereplők külsejének minden egyes leírásánál felsorolják az aznap használt sminktermékek színét és árnyalatát, nem beszélve a ruhanemű márkájáról és beszerzési helyéről. Elvonta a figyelmet a cselekményről.

Moncsi22>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Bár a borító nem illik a történethez azért a könyvben nagyot csalódtam jó irányban. A fülszöveg alapján azt gondoltam, hogy egy érdekes romantikus regény lesz némi divattörténetbe keverve de nem. Ez az egész könyv másról szólt, nagyobb értéket ad az olvasásnak. A családi összetartás, családi viszályt is bemutatja, sok fordulattal. Senki sem tökéletes ezt megmutatja a könyv is. Van benne romantika, intrika, szenvedély, szeszély, küzdelem és győzelem. Lenyűgözően van megírva.

matraimelinda>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Korábban már olvastam az olasz származású írónő két regényét, az Életünk nyara, és a Lucia, Lucia c. regényeket, ami nem kis mértékben éreztette hatását. A család, a cipész mesterség szeretete, a családi tradíciók, emberi kapcsolatok pedig örök érvényűek, no és nem mellékesen nem biztos, hogy a nagy szerelem pontosan az, amit annyira nagyon akarunk. Úgy éreztem, amikor megláttam a polcon a könyvet, .hogy ezt sem hagyhatom ki, el kell olvasnom, és persze, szórakoztatott, egyes részeken mosolyogtam, máshol kuncogtam bizonyos részeken. A borító is szemet gyönyörködtető látványt nyújt, egész egyszerűen jó ránézni. Talán itt is igaz lehet, amit már többször, és több helyen is oly' annyira éreztem, hogy nem feltétlenül szükséges egy ragyogó író/írónő minden egyes regényét elolvasni. Bár az is igaz lehet, hogy a kivétel pedig adott esetben erősítheti a szabályt. John Irwing-nél, Meave Binchy-nél, Joanne Harris-nál is hasonlóképpen éreztem. Tetszett, hogy volt a regényben újabb regényekre utalás, David Baldacci: Agymenés c thrillere, Tolsztoj: Anna Karenina, Háború és béke c. regények. Baldacci nevét olvasva, elmosolyogtam, hiszen tavaly már én is elolvastam tőle A nyertes c. regényét, nagy megelégedésemre.

lbkata>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Hát most kedvem támadt Caprira utazni, meglátogatni Costanzót. Gyönyörű bőröket nézegetni, biszívni az illatukat, megérinteni a régi cipész szerszámokat. Aztán andalogni a tengerparton. Végül olívabogyót enni sajttal és ropogós zsemlével, finom borral.
A romantikus lelkem örült volna kicsit más befejezésnek, de így is nagyon tetszett a könyv.

Snowberry>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Ez a történet nekem kicsit hullámzó volt: volt hogy untam, volt hogy nem érdekelt, de volt, hogy többször is elolvastam egy egy részletet, mert annyira tetszett.
A reklámok erőltetettek voltak és sok is volt belőlük.
A könyv vége is kicsit olyan semmilyen…

Olyanoknak ajánlom, akik szeretik a családi történeteket, a viszonylag sok szereplőt, az olasz életérzést, és képesek azonosulni egy olyan nő életével, aki folyton örlődik a munkája és a szerelmi élete között.

Magika82>!
Adriana Trigiani: Angyali cipellők

Nagyon tetszett, bár néhol kissé el volt húzva a történet, és a cipőkészítés leírása. Zavart a rengeteg márka név felsorolása minden ruha, smink és egy reklám.
Viszont pontosan azt a hangulatot teremtette meg, amire most szükségem volt. Talán csak a pillanatnyi hangulatom teszi, de engem megfogott a lány életfelfogása. Lehet csak azért mert hasonlóképpen egy üzlet kezdetén vagyok és főleg nagyon is hansonló életkorban, mi több pontosan ugyanabban :-)
Valentine kerei a helyét az életben és talán a saját életében is. Szeretne valamit alkotni, létrehozni és főleg a hagyományokat életben tartani. A szerelemben pedig egyszerűen nagyon béna és mégis tökéletesen megértem az indokati és a ragaszkodását a magányos élethez. Az embert néha pontosan ezeket érzi magában…. Vagy talán csak túlságosan is azonosulni tudok a főszereplővel …. :-)

lamucat>!

– Tudod, a fiunk, Frank teljesen szabad – kortyol Mrs. Delboccio a borába. – Nem meleg – teszi hozzá gyorsan. – Csak válogatós.
– Nos, éppen olyat keresek – erőltetek mosolyt az arcomra.
Mrs. Delboccio megszorítja a férje combját az asztal alatt, hogy az emlékezzen rá, valami jót mondtam Frankről.
– Hány éve dobtak? – kérdezi Mr. Delboccio.
– Ed! – visítja a felesége.
– Három – motyogom.
Mr. Delboccio halkan füttyent egyet.

Petrus601>!

Az életben az a legfontosabb, hogy jól kijöjjünk másokkal. Nélkülük egyedül vagyunk. És amikor egyedül vagyunk, akkor egyedül vagyunk.

bbabri>!

– Szeretne gyerekeket? – kérdi.
– Hát sokáig nem tudtam. De most azt hiszem, talán.
– Hány éves?
– A hónap végén leszek harmincnégy.
Halkan füttyent.
– Jobb lesz sietni.
– Ki maga? Termékenységi rendőr?

bbabri>!

A lélek olyan, mint egy rajzolótábla. Amikor elrontasz valamit, olyan, mintha írnál rá. De van lehetőséged azt mondani, hogy sajnálod, ekkor törölgetni kezded, amíg a rossz dolgok el nem tűnnek.

vklara >!

…ezek a hölgyek egyetlen vallásos érzést ismernek: a mikrodermabráziós arckezelés alatt megjelenő zent.

vklara >!

A férfi ego a születési anyakönyvi kivonattal együtt érkezik

vklara >!

– Hát nem csodás? – kérdi az amerikai nő. – Időskori szerelem. Jobban megnézem a katamaránt. Édes istenem! A kalap alatt nagyanyám dől hátra, mint egy Boticelli kurtizán, azzal az eltéréssel, hogy nem szőlőt eszik, hanem Dominic szerenádját hallgatja.

Na ez hogy tetszik? A nyolcvanéves nagyanyámat elcsábítják a Tirrén tengeren, én meg úgy zsúfolódok ebbe a hajóban a többi turista közé, mint a helyi halpiacra szánt fogás.

– Hogy van apa?
– Éhesen. De úgy tűnik, a bio étrend használ.
– Adj neki egy tál spagettit.
– Ne aggódj. Titokban szalámit eszik, így amikor meggyógyul, nem mondhatjuk majd, hogy a tofutól van.

vklara >!

– Roman, belém szerettél.
– Egy futó kalandra nem pazarolnék fekete-tengeri kaviárt.
– Mit kap egy futó kaland?
– Sült krumplit.

vklara >!

Engelbert Humpedrdinck volt anya kedvenc énekese egészen addig, míg Andrea Bocelli révén meg nem tapasztalta élete első érzelmi katarzisát.
Bocellit hallgat az autóban, körbe-körbe autókázik Queensben, és bőg. A könnyein keresztül így szól:
– Nincs szükségem terápiára, mert Andrea megvigasztal.

Kapcsolódó szócikkek: Andrea Bocelli