Egy ​kegyes kétbalkezes naplója 137 csillagozás

Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

„Nagyon jó keresztyén lennék, ha időnként nem zavarnák meg mások az életemet” – örökíti meg az utókor számára naplójában aznapi következtetését kegyes kétbalkezes, alias Adrian Plass.

A szentségre őszintén és együgyűen törekvő hősünk mindennapjaiban a magunk gondjait, bajait, örömeit, küszködését és sikereit láthatjuk meg – görbe tükörben.

Aki beleolvas, nem fogja tudni letenni ezt a vidám, öniróniával fűszerezett, újabb és újabb csattanókat és – a sorok között megbújva – bölcs belátást kínáló naplót.

Eredeti megjelenés éve: 1987

Harmat, Budapest, 2018
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639148413 · Fordította: Csák Szilárd, Orbán Eszter · Illusztrálta: Lente István
Harmat, Budapest, 2016
Harmat, Budapest, 2014
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639148413 · Fordította: Orbán Eszter, Csák Szilárd · Illusztrálta: Lente István

Adrian Plass

Bíró_Júlia>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Kényelmesen felfalható, hat, avagy felolvasgatással együtt hét gumimaci hosszúságú könyv, de gurulvaröhögéssel együtt lehet az tizenkettő is.
Adrian Plass feltehetően rokona Adrian Mole-nak, csak az utóbbit az életben valószínűleg máshogy hívják.
Egyszerre figurázza ki az összes ismerősödet a bigottságot és mutat rá hogy te viszont jól csinálod a hívő életben lapuló örömfaktorra. Lehetséges mellékhatásként pedig arra, hogy a keresztény anagrammája -egyebek között – „te szekrény”.

pat P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Nem szívesen írok olyat, hogy egy könyv letehetetlen (mivel nem a Mir Űrállomáson írom az értékeléseimet), de ez a könyv, ez gyanús. Hogy én hajnali fél kettőkor azon vegyem észre magam, hogy kint kuporgok a konyhában egy dög kényelmetlen széken, és arcomat a könyökhajlatomba fúrva próbálom hangszigetelni a fel-feltörő vihogást!? Hát kérem, ez példátlan.
Tájékoztatás allergiásoknak: bigottságot, szenteskedést, kenetteljességet még nyomokban sem tartalmaz.
Ja, és tudtátok, hogy a „keresztény” anagrammája: „széket nyer”?

SignoraSchneider IP>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Első olyan könyvem volt, ahol végre már nem idealizálták a kereszt(y)én(y)eket, hanem lehettek ők is emberek. Ezért is nagyon tetszett. Meg hát volt benne néhány jól elhelyezett szóvicc… :D

ptagi P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Néha szerettem volna azt gondolni, hogy ez csak a messzi-messzi galaxisban Angliában, és csak a karizmatikus gyülekezetekben van így, mert akkor tök vicces lenne így kívülről :)

Na de belülről… (nem szóltam… azt is csak halkan)

kvzs P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Jaj, hogy mi emberek mennyire hülyék tudunk lenni. Jól akarjuk csinálni a dolgainkat, meg a szabályok szerint, és ha nem sikerül, akkor azt gondoljuk, hogy mindenki rajtunk röhög. Meg emésztjük magunkat lényegtelen dolgok miatt. És másoknak akarunk megfelelni, és nem figyelünk a körülöttünk élőkre igazán. Meg olyan hülyeségeket teszünk és gondolunk, amiket még magunknak sem merünk bevallani.
Pont úgy, mint Adriann Plass.
Nekem talán kicsit tömény görbe tükör volt -fáraszt, ha ilyen sok balf@szkodást kapok egyben-, de ennek ellenére elég jól szórakoztam.
Gyorsan elolvasható, vicces és kedves kifigurázása egy keresztény kisembernek. Kikapcsolódásnak és önnyugtatásnak (=mégsem vagyok olyan hülye) tökéletes.

mohapapa I>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Azt hiszem, ez volt az első könyv, ami a kereszténységen belülről tette nevetségessé, no nem a kereszténységet, hanem a félreértett, rosszul értelmezett keresztény gyengeségeket. Nem keresztény-ellenes, de ostobaság-ellenes, és ez nagyon jó!

gab001 P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Egy hétköznapi ember nem épp hétköznapi naplója. Amolyan bele a közepébe kezdéssel belecsöppentem Adrian mindennapjaiba, s csak lassan váltak világossá az összefüggések, valamint a szereplők kiléte. Ennek ellenére már az elején sikerült rabul ejtenie, s csak egyre jobb lett. A kereszténység és a hit áll a napló középpontjába, de olyan esendő emberi módon, hogy nem lehet megállni mosolygás nélkül. Nagyon találó a cím. Legjobban azt szerettem, ahogy minden helyzetnek megmutatta a humoros oldalát, s mindig megtalálta a pozitív hozzáállását segítő nézőpontot. Volt, hogy fennhangon nevettem.

Harmat, Budapest, 2000
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639148415 · Fordította: Csák Szilárd, Orbán Eszter
sophie P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Könnyed kis olvasmány. Adrian Plass élete egy kész komédia. Kicsit felturbóznánk a párbeszédeket, kitelne belőle egy beleröhögős tévésorozat egy teljes évada. Különben egy teljesen normális család teljesen normális és hétköznapi gondjai kerülnek terítékre (például hogy folyton kiszökik a nyúl, apa nem metszi a bokrot, nem javítja meg a mosógépet, stb), természetesen kellő humorérzékkel megoldva.
Különösen vicces a fiúgyermek, aki a lehető legváratlanabb pillanatokban jön elő az anagrammáival.

Lady_Hope I>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Hogy én ezen mennyit derültem! Kegyes kétbalkezesnek éreztem magam amikor spontán felnevettem a fogászaton, a fodrásznál, a vacsora közben, a kocsiban, és csak úgy mindenhol. Az emberek arca ilyenkor leírhatatlan.
Szerintem ez nem az a könnyen jön könnyen megy könyvecske.
Szerintem ez a keresztény élet tömören humorral a tetején, humor lében pácolva.
Főhősünk, a kétbalkezes Mr. Plass akármit csinál, akármilyen hibát vét el, a végén mégis jól sül ki belőle. Nem ő a legtökéletesebb ember a Földön, de kérem. Ki az?
Csodálatos görbe tükör. :)
Engem nem az érdekel hogy minek kérte kölcsön a macskát. Hanem hogy mi az a nem illendő vicc a tábornokról, a ..
Persze nem mintha érdekelnének az illetlen viccek. Csupán mások okulásából.
Persze nem úúgy értem.

PTJulia P>!
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Egy igazi egyszerű lélek naplóját tarthatjuk a kezünkben. Tényleg olyan, mint a napló, kell pár oldal, amíg leesik, hogy ki kivel van (lakik, dolgozik stb), és elég élethűen számol be a történésekről is. Bár azt hiszem, ennyi galiba azért kevés ember életében akad :-))
Főhősünk szeretnivaló, lelkes és keresztyén lélek – mindemellett férfi is. bocs, kedves fiúk, ezt nem lehetett kihagyni, de annyira meghatározó, és annyira cuki!
Ez a kisegyházi gyülekezeti pörgés nekem, római katolikusnak kissé sok volt – persze némely momentuma nagyon is irigylendő, de azért kicsit zsizsegős.
A poénok úgy lassan vették be magukat a bőröm alá; először csak úgy nyugtáztam őket, hogy „ja, de vicces!”, de aztán kb egy-két óra elteltével kezdtem el fetrengve röhögni nem, nem akkor esett le, de valahogy akkorra épült be, mintha mondjuk egy ismerősöd mesélné, hogy vele esett meg, és úgy visszagondolná rá, hogy mekkora őrült is a srác… A nem túl jó hír az ördögnek pl azóta is könnyes röhögésre fakaszt, ha eszembe jut.
A fordítót pedig nem irigylem: a könyv közepére azért tisztességesen belejött az anagrammagyártásba.

tataijucc>!

Nagyon jó keresztény lennék, ha időnként nem zavarnák meg mások az életemet.

AgiVega IP>!

…Örültök, hogy ma reggel együtt lehetünk az Úr házában?
Gyül.: (Most már végre hibátlanul). IGE-E-EN!
G.F.: (Kezével füleit befogván.) És hogy hívják azt a helyet, ahova egyszer valamennyien el akarunk jutni?
Gyül.: MENNYORSZÁG!!
Egy kivétellel.
Thynn: HAWAII!!

tataijucc>!

Lehetséges, hogy Isten azt akarja mondani, hogy meg kell néznem a James Bond filmet? Találomra kinyitottam a Bibliámat, és ráböktem az egyik sorra. A következő állt ott:
„És ebek nyalták fel a vérét.”
Lefeküdtem. Néha nem egészen értem Istent.

Mareszkaresz>!

Ha pontban kilenc óra négy perckor becsönget az ajtónkon egy japán admirális egyenruhába öltözött törpe, akkor tudni fogom, Isten azt akarja, menjek el a kóruspróbára.

balazs>!

Ralph bácsi szerint a legjobb játék, melyet ő ismer, az, amikor körbe kell ülni, mindenkinek meg kell inni egy üveg whiskyt, majd miután valaki kiment a szobából, a többieknek ki kell találni hogy ki volt az.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Plass
tataijucc>!

Megpróbáltam egy olyan Bibliát találni, amellyel úgy tűnhetett, mintha csak A három testőrt-t olvasnám.

Mareszkaresz>!

G. F.: (Kezével füleit befogván.) És hogy hívják azt a helyet, ahova egyszer valamennyien el akarunk jutni?
Gyül.: MENNYORSZÁG!! – Egy kivétellel.
Thynn: HAWAII!!

tataijucc>!

– Te, ez az ember, egy másfajta Istent ismer, mint én. Az ő Istene kedves.

Asteria>!

Amikor véget ért a szám, néhány pillanatig néma csend uralkodott a teremben, amit Thynn néni kérdése tört meg:
– Mit mondott, hogy hívják őket?
– Rossz hír az Ördögnek, mama – felelte Leonard.
Remélem, hogy az ebben a pillanatban kitört taps túlharsogta Thynn néni válaszát, így Gerald nem hallotta meg:
– Rossz hír ez mindenkinek, fiam, ha engem kérdezel.

Említett könyvek