Egy ​kegyes kétbalkezes naplója 117 csillagozás

Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

„Nagyon jó keresztyén lennék, ha időnként nem zavarnák meg mások az életemet” – örökíti meg az utókor számára naplójában aznapi következtetését kegyes kétbalkezes, alias Adrian Plass.

A szentségre őszintén és együgyűen törekvő hősünk mindennapjaiban a magunk gondjait, bajait, örömeit, küszködését és sikereit láthatjuk meg – görbe tükörben.

Aki beleolvas, nem fogja tudni letenni ezt a vidám, öniróniával fűszerezett, újabb és újabb csattanókat és – a sorok között megbújva – bölcs belátást kínáló naplót.

Eredeti mű: Adrian Plass: The Sacred Diary of Adrian Plass Aged 37 3/4

Eredeti megjelenés éve: 1987

Harmat, Budapest, 2014
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639148413 · Fordította: Orbán Eszter, Csák Szilárd · Illusztrálta: Lente István
Harmat, Budapest, 2012
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639148413 · Fordította: Csák Szilárd, Orbán Eszter · Illusztrálta: Lente István
Harmat, Budapest, 2002

Adrian Plass

Bíró_Júlia
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Kényelmesen felfalható, hat, avagy felolvasgatással együtt hét gumimaci hosszúságú könyv, de gurulvaröhögéssel együtt lehet az tizenkettő is.
Adrian Plass feltehetően rokona Adrian Mole-nak, csak az utóbbit az életben valószínűleg máshogy hívják.
Egyszerre figurázza ki az összes ismerősödet a bigottságot és mutat rá hogy te viszont jól csinálod a hívő életben lapuló örömfaktorra. Lehetséges mellékhatásként pedig arra, hogy a keresztény anagrammája -egyebek között – „te szekrény”.

pat P
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Nem szívesen írok olyat, hogy egy könyv letehetetlen (mivel nem a Mir Űrállomáson írom az értékeléseimet), de ez a könyv, ez gyanús. Hogy én hajnali fél kettőkor azon vegyem észre magam, hogy kint kuporgok a konyhában egy dög kényelmetlen széken, és arcomat a könyökhajlatomba fúrva próbálom hangszigetelni a fel-feltörő vihogást!? Hát kérem, ez példátlan.
Tájékoztatás allergiásoknak: bigottságot, szenteskedést, kenetteljességet még nyomokban sem tartalmaz.
Ja, és tudtátok, hogy a „keresztény” anagrammája: „széket nyer”?

ptagi P
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Néha szerettem volna azt gondolni, hogy ez csak a messzi-messzi galaxisban Angliában, és csak a karizmatikus gyülekezetekben van így, mert akkor tök vicces lenne így kívülről :)

Na de belülről… (nem szóltam… azt is csak halkan)

kvzs P
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Jaj, hogy mi emberek mennyire hülyék tudunk lenni. Jól akarjuk csinálni a dolgainkat, meg a szabályok szerint, és ha nem sikerül, akkor azt gondoljuk, hogy mindenki rajtunk röhög. Meg emésztjük magunkat lényegtelen dolgok miatt. És másoknak akarunk megfelelni, és nem figyelünk a körülöttünk élőkre igazán. Meg olyan hülyeségeket teszünk és gondolunk, amiket még magunknak sem merünk bevallani.
Pont úgy, mint Adriann Plass.
Nekem talán kicsit tömény görbe tükör volt -fáraszt, ha ilyen sok balf@szkodást kapok egyben-, de ennek ellenére elég jól szórakoztam.
Gyorsan elolvasható, vicces és kedves kifigurázása egy keresztény kisembernek. Kikapcsolódásnak és önnyugtatásnak (=mégsem vagyok olyan hülye) tökéletes.

gab001 P
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Egy hétköznapi ember nem épp hétköznapi naplója. Amolyan bele a közepébe kezdéssel belecsöppentem Adrian mindennapjaiba, s csak lassan váltak világossá az összefüggések, valamint a szereplők kiléte. Ennek ellenére már az elején sikerült rabul ejtenie, s csak egyre jobb lett. A kereszténység és a hit áll a napló középpontjába, de olyan esendő emberi módon, hogy nem lehet megállni mosolygás nélkül. Nagyon találó a cím. Legjobban azt szerettem, ahogy minden helyzetnek megmutatta a humoros oldalát, s mindig megtalálta a pozitív hozzáállását segítő nézőpontot. Volt, hogy fennhangon nevettem.

Harmat, Budapest, 2000
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639148415 · Fordította: Csák Szilárd, Orbán Eszter
mohapapa I
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Azt hiszem, ez volt az első könyv, ami a kereszténységen belülről tette nevetségessé, no nem a kereszténységet, hanem a félreértett, rosszul értelmezett keresztény gyengeségeket. Nem keresztény-ellenes, de ostobaság-ellenes, és ez nagyon jó!

sophie P
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Könnyed kis olvasmány. Adrian Plass élete egy kész komédia. Kicsit felturbóznánk a párbeszédeket, kitelne belőle egy beleröhögős tévésorozat egy teljes évada. Különben egy teljesen normális család teljesen normális és hétköznapi gondjai kerülnek terítékre (például hogy folyton kiszökik a nyúl, apa nem metszi a bokrot, nem javítja meg a mosógépet, stb), természetesen kellő humorérzékkel megoldva.
Különösen vicces a fiúgyermek, aki a lehető legváratlanabb pillanatokban jön elő az anagrammáival.

Lady_Hope I
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Hogy én ezen mennyit derültem! Kegyes kétbalkezesnek éreztem magam amikor spontán felnevettem a fogászaton, a fodrásznál, a vacsora közben, a kocsiban, és csak úgy mindenhol. Az emberek arca ilyenkor leírhatatlan.
Szerintem ez nem az a könnyen jön könnyen megy könyvecske.
Szerintem ez a keresztény élet tömören humorral a tetején, humor lében pácolva.
Főhősünk, a kétbalkezes Mr. Plass akármit csinál, akármilyen hibát vét el, a végén mégis jól sül ki belőle. Nem ő a legtökéletesebb ember a Földön, de kérem. Ki az?
Csodálatos görbe tükör. :)
Engem nem az érdekel hogy minek kérte kölcsön a macskát. Hanem hogy mi az a nem illendő vicc a tábornokról, a ..
Persze nem mintha érdekelnének az illetlen viccek. Csupán mások okulásából.
Persze nem úúgy értem.

Alcyone
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Kényelmesen, gördülékenyen olvasható könyv, szerettem…sokszor megmosolyogtatott, kacagtam, beleéltem, átéltem, mert ismerem a világot, amiben játszódik és láttam a helyzetkomikumokat, azt a kedves öniróniát, amit adott esetben nyomokban magammal szemben is megtapasztalok. Jó könyv, lehet, hogy később még átforgatom újból. :)

Sünike
Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója

Szenzációs, bűbájos, néhol mélyreható, szórakoztató. Nem ez lesz az egyetlen alkalom, hogy elolvastam!
VIGYÁZAT! Járművön, tömegben olvasni veszélyes! Többen hülyének nézhetik az embert, ha hangosan nyerít a röhögéstől.

tataijucc

Nagyon jó keresztény lennék, ha időnként nem zavarnák meg mások az életemet.

AgiVega IP

…Örültök, hogy ma reggel együtt lehetünk az Úr házában?
Gyül.: (Most már végre hibátlanul). IGE-E-EN!
G.F.: (Kezével füleit befogván.) És hogy hívják azt a helyet, ahova egyszer valamennyien el akarunk jutni?
Gyül.: MENNYORSZÁG!!
Egy kivétellel.
Thynn: HAWAII!!

tataijucc

Lehetséges, hogy Isten azt akarja mondani, hogy meg kell néznem a James Bond filmet? Találomra kinyitottam a Bibliámat, és ráböktem az egyik sorra. A következő állt ott:
„És ebek nyalták fel a vérét.”
Lefeküdtem. Néha nem egészen értem Istent.

Mareszkaresz

Ha pontban kilenc óra négy perckor becsönget az ajtónkon egy japán admirális egyenruhába öltözött törpe, akkor tudni fogom, Isten azt akarja, menjek el a kóruspróbára.

balazs

Ralph bácsi szerint a legjobb játék, melyet ő ismer, az, amikor körbe kell ülni, mindenkinek meg kell inni egy üveg whiskyt, majd miután valaki kiment a szobából, a többieknek ki kell találni hogy ki volt az.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Plass
tataijucc

Megpróbáltam egy olyan Bibliát találni, amellyel úgy tűnhetett, mintha csak A három testőrt-t olvasnám.

Mareszkaresz

G. F.: (Kezével füleit befogván.) És hogy hívják azt a helyet, ahova egyszer valamennyien el akarunk jutni?
Gyül.: MENNYORSZÁG!! – Egy kivétellel.
Thynn: HAWAII!!

Asteria

Amikor véget ért a szám, néhány pillanatig néma csend uralkodott a teremben, amit Thynn néni kérdése tört meg:
– Mit mondott, hogy hívják őket?
– Rossz hír az Ördögnek, mama – felelte Leonard.
Remélem, hogy az ebben a pillanatban kitört taps túlharsogta Thynn néni válaszát, így Gerald nem hallotta meg:
– Rossz hír ez mindenkinek, fiam, ha engem kérdezel.

tataijucc

– Te, ez az ember, egy másfajta Istent ismer, mint én. Az ő Istene kedves.

Mareszkaresz

Elővett egy rólam készült fényképet a zsebéből, darabokra tépte, szétszórta a padlón, majd a szemembe nézett, és így szólt: – Szedd össze magad, de azonnal! Mindenki fetrengett.