A ​római hadsereg története 8 csillagozás

Adrian Goldsworthy: A római hadsereg története

A ​római hadsereg minden idők egyik legsikeresebb fegyveres ereje volt. Magasan fejlett szervezeti struktúrájával és harceljárásaival egészen az újkorig semmilyen katonai szervezet nem vehette fel a versenyt. A sereg műszaki tudásának és állhatatosságának látványos emlékei — mint Hadrianus fala vagy a Masada körüli ostromművek — a mai napig is láthatók. Könyvünk részletes leírását adja a sereg által elért eredményeknek, elemez számos jelentős ütközetet — például a pharsalusi és a strassbourgi csatát –, és bemutatja a csapatokat vezénylő híres hadvezéreket. Ez az első olyan munka, amely a kora császárkor hadserege mellett a köztársaság kori polgári milíciával és a késő antikvitás hadseregével is részletesen foglalkozik. A könyv a közkatonák mindennapi életébe ágyazva mutatja be Róma hadseregének példátlanul nagy ívű és hosszan tartó sikersorozatát, kezdve a békés helyőrségek nyugodt hétköznapjaitól a küzdelmes hadjáratokon át, egészen a kegyetlen ütközetekig.
„A köztársaság… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2004
224 oldal · ISBN: 9633687489 · Fordította: Endreffy Loránd

Tiger205>!
Adrian Goldsworthy: A római hadsereg története

Nagyon jó, részletes, majdnem teljesen pontos, látványos, olvasmányos! Mi kell még?

Nahar>!
Adrian Goldsworthy: A római hadsereg története

A mű szinte mindenre kitérő részleteséggel mutatja be a római hadsereget. A fennmaradt források száma miatt a legrészleeebben a principátus korának hadseregét tárgyalja, a korai köztársasági és a késői császárkor seregeiről jóval kevesebb információt közöl. A szerző hadsereg szervezésének és alkalmazásának minden mozzanatára kitér (pl. toborzás, iképzés, felszerelés, ostromtechnika). Emellett pozitívum még, hogy a kötet gazdagon illusztrált.
Egyetlen apró hiányossága, hogy kevés konkrét ütközetet mutat be.