Szerelmem, ​Senna 3 csillagozás

Adrian Galisteu: Szerelmem, Senna

Adriane Galisteu a televízióban nézte az 1994-es imolai Forma-1-es futam élő közvetítését, így távoli szemtanúja lehetett szerelme és élettársa, Senna – a „Forma-1 hercegének” nevezett, világhírű versenyző – halálos kimenetelű balesetének. E szörnyű pillanatok fölidézésével kezdődik az a kötet, amelynek elbeszélője a csodálatos szépségű brazil fotómodell, Adriane, aki elmeséli kapcsolatuk egész történetét megismerkedésüktől az autóversenyző haláláig és a gyász szörnyű megpróbáltatásaiig. Szinte gyermeki ártatlansággal, társa iránti őszinte bámulattal és odaadással, továbbá becsülendő mértéktartással mondja magnóra Sennával kapcsolatos élményeit, emlékeit és el nem halványuló, a halált is túlélő érzelmeit. A sok fekete-fehér és színes fotóval illusztrált, szinte albumszerű kiadvány – a híres versenyző rajongói számára fontos.

Eredeti cím: Caminho das Borboletas

Eredeti megjelenés éve: 1994

Hunga-Print, Budapest
84 oldal · ISBN: 9637458999 · Fordította: Csajka Edit, Vidó Ildikó

AgiJovi
Adrian Galisteu: Szerelmem, Senna

Mivel Senna rajongó voltam, sokkolt a halála.
Emlékszem nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre, mert Senna magánéletéről, arról, hogy milyen ember volt valójában, nem sokat lehetett tudni. Ebből a könyvből egy nagyon mélyen érző, vallásos, rendkívüli ember portréja bontakozik ki Vannak benne vicces és megható történetek is.
A stílusán azt érezni, hogy nem egy író írta a könyvet, hanem egy összetört nő, aki elvesztette a szerelmét. Megható.