Egészséges ​finomságok 5 csillagozás

…hőkezelés nélkül, tej-, tojás- és gluténmentesen
Adorján Éva: Egészséges finomságok Adorján Éva: Egészséges finomságok

Adorján ​Éva a nyugaton egyre szélesebb körben hódító nyers-vegán étkezési kultúra egyik hazai hírhozója. A könyvben szereplő válogatott finomságokat először látva és kóstolva biztosan nem gondolná az Olvasó, hogy ezek a torták és piték, trüffelek és kekszek glutén, tej, tojás és hozzáadott cukor, sőt sütés-főzés nélkül készülnek.
A könyv receptjei azonban nem csak ezért különlegesek: egész évben elkészíthetők, és minden alkalomra találunk köztük ínycsiklandó desszerteket az egyszerű, uzsonnára is majszolható finomságoktól az ünnepi tortákig. Adorján Éva megmutatja, hogy egészséges alapanyagokból, a tápanyagokat és vitaminokat megőrizve is készíthetünk mennyei édességeket, anyaként azokra a szülőkre is gondolva, akik édesszájú csemetéiknek egészséges és tápláló alternatívát szeretnének nyújtani.

Eddig egy hazai kiadású könyv sem mutatta be ilyen vonzó módon a nyers-vegán táplálkozást. Éva finomságai szemet gyönyörködtetők, a receptekben pedig lenyűgöző ügyességgel… (tovább)

Libri, Budapest, 2017
122 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633109137 · Illusztrálta: Adorján Éva
Libri, Budapest, 2016
Libri, Budapest, 2013

Baráth_Zsuzsanna P>!
Adorján Éva: Egészséges finomságok

Adorján Éva: Egészséges finomságok …hőkezelés nélkül, tej-, tojás- és gluténmentesen

Ezerrel dübörög a vegán konyhaművészet a világban és kis hazánkban egyaránt, na nem azért, mert egyszerre mindenki meg akarná menteni a bolygót és az állatokat. Minden tiszteletem azoké, akik etikai szempontból választják ezt az életmódot, de lássuk be, azért élheti mostanában fénykorát ez a kulináris irányzat, mert kiváló alternatívát jelent a sajnos egyre több embert érintő különböző ételérzekenységek esetében, valamint büntetlen élvezetet jelent a hozzám hasonló hedonisták számára, mert isteni finomakat lehet enni vegán alapanyagokat használva, ami ugyanakkor nem hízlal. A vegán konyhának van egy szélsőséges alágazata is, mégpedig a nyers vegán étkezés, melynek az a lényege, hogy zéró sütés és főzés nélkül készülnek az ételek. Jómagam az arany középút híve vagyok, vagyis vegán kaja bármikor jöhet a szokásos étkezésem kiegészítéseként, de a nyers vegán irányzatot túlzásnak tartom, ami nem jelenti azt, hogy ne próbálnék ki időnként egy-két ilyen jellegű finomságot. Adorján Éva most megjelent szakácskönyve egyszerűen elkészíthető recepteket kínál, és nagyon szimpatikusan nem akar rábeszélni senkit sem a nyers vegán életmódra, pusztán arra biztat bennünket, hogy győzzük le az idegenkedésünket az ilyen ételekkel szemben, meghozza a kedvünket ahhoz, hogy elkészítsünk egy-két finomságot az általa kínált receptúrából. Összességében egy ínycsiklandozó ízelítőt kapunk a nyers vegán konyhából, szép fotókkal és megdöbbentően könnyen elkészíthető finomságokkal.
A teljes kritika itt olvasható:

Dorothy_Gray IP>!
Adorján Éva: Egészséges finomságok

Eleinte nehezen azonosultam a nyers, vegán irányzattal a gasztronómiában (cukrász vagyok, megszoktam, hogy folyton sütök valamit) de teljesen lenyűgözött, amikor kipróbáltam. Már egy ideje teljesen vegán vagyok, azt már tök jól kitapasztaltam, hogyan süssek tej, tojás, stb. nélkül, na de, hogy egyáltalán ne süssem a tortát, csak kutyuljam össze a hozzávalókat, az rendkívül furcsa volt. Engem döbbentett meg leginkább, hogy a végeredmény milyen szenzációsan finom és még jól is néz ki. Csuda klassz könyv, tele szuper ötletekkel, és receptekkel.Sokat kipróbáltam már, bár még nem mindet. De ami késik…:)

gjudit8>!
Adorján Éva: Egészséges finomságok

Izgalmas ötletek, íz- és színkavalkád. Gyönyörűség az ízlelőbimbóknak és a fantáziának. Az ember lánya azt kívánja, hogy mindet azonnal kipróbálhassa. Remek szórakozás a család elkápráztatására vagy elképesztésére.

Renáta_Kovics>!
Adorján Éva: Egészséges finomságok

Na, ezt a könyvet nekem írták! :D Bár manapság rengeteg mentes könyv készül, mégis azt kell mondanom, hogy egyik sem olyan egyszerű mint ez. :) Kezdésnek nagyon röviden és tömören bevezet a viszonylag új alapanyagok világába, mint a növényi tejek, maglisztek, különböző édesítők, valamint sűrítő- és kötőanyagok. Itt külön örültem a házi aszalás leírásának, a jövőben tervezem kipróbálni. A rövid bevezető után jöhetnek is a receptek, amelyek, mint a címből is kiderül, csak édességek és nassolni valók. Szerepel itt poharas desszert (pudingok, krémek), útravalók (mandulás hajdinakeksz, szaloncukor!), piték (liszt nélküli tésztákkal és rengeteg gyümölccsel), valamint torták és parfék. Ami nekem, az új étrenddel ismerkedőnek nagyon tetszett, hogy olyan gyönyörű és igényes süteményeket lehet készíteni, amelyek a kategórián belül viszonylag olcsók. A könyv ugyanis egyszerű alapanyagokkal dolgozik, kevés összetevővel, tehát 4-5 hozzávalóból el lehet készíteni egy pitét. Ez nagyon ritka az ilyen jellegű könyveknél, s ami nekem külön öröm, hogy nem kell hozzá semmilyen liszt! :D A házi, mindenmentes csokipudingról már nem is beszélek… a jövő héten tuti megcsinálom. :) Az adagolás és a sütőforma pontosan meg van adva, minden recepthez van illusztráció, sütési időt viszont senki ne keressen, hiszen ezek nyers ételek. Áradozásomnak viszont gátat szab pár dolog. A könyv vastagságához mérve keveslem a 40 receptet (főleg, hogy ebben a banán shake is szerepel, amihez azért nem kell séfnek lenni…), illetve még ezek is elég szellősen vannak elrendezve. Az áráról már nem is beszélek… Bármennyire is szívem csücske ez a könyv, 4000 Ft-ot akkor se ér, ha kemény fedeles. Ellenben ha egy ismerősötöknek megvan, vagy találkoztok vele a könyvtárban, mindenképpen kukkantsatok bele, érdemes! ;)