Soha ​mindig néha 8 csillagozás

Adi Alsaid: Soha mindig néha

Sose ​randizz a legjobb haveroddal!
Mindig légy eredeti!
A szabályok olykor arra valók, hogy megszegjék őket.
Dave és Julia barátok. Már a középiskola elején eltökélték, hogy sosem válnak sablonos diákokká. Még saját listát is írtak – a sosemek listáját – mindarról, amit semmi szín alatt nem akartak megtenni a középiskolában. A legtöbb szabály könnyen betartható, például az 5.: sosem festjük a hajunkat a szivárvány színei között megtalálható árnyalatra, vagy a 7.: sosem szűrjük össze a levet tanárral. Dave azonban titkot őriz: nem tartja be a 8. szabályt: sosem epekedünk némán valaki után a középiskola egész tartama alatt. Máskülönben ugyanis a 10. szabályt sértené meg, miszerint sosem randizunk a legjobb haverunkkal. Így amikor a szép, vadóc és hirtelen természetű Julia azt javasolja, hogy hajtsák végre mindazt, ami a sosemek listáján szerepel, Dave örömmel megy bele a játékba. Még a haját is hajlandó borzalmas zöld árnyalatúra befesteni. Tréfának indul a dolog,… (tovább)

Eredeti mű: Adi Alsaid: Never Always Sometimes

Eredeti megjelenés éve: 2015

Maxim, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632618623 · Fordította: Komáromy Rudolf

reddemon P
Adi Alsaid: Soha mindig néha

Kaptunk egy nagyon béna szerelmes történetet…
Dave szimpatikusabb volt, mint Julia, de ez nem menti fel a történések alól.
Adott két jó barát, és Dave spoiler. Erről szól nagyjából a könyv fele. Vagyis arról, hogy spoiler. Aztán jön Gretchen, a focis, szőke bombacsaj és persze Dave spoiler. Julia, ó a drága Julia rommá issza magát, majd rájön, hogy spoiler. Aztán teszi az agyát, nem szól róla egy szót sem. Sőt!!!! Még egy nagyon extra spoiler. Aztán elmennek együtt (Dave és Julia) egy koncertre, majd utána a tengerparton kötnek ki és spoiler. Majd ezt Julia úgy veszi, hogy spoiler. Aztán eltelik egy pici idő, és Dave rájön, hogy spoiler, mert még mindig méz illata van a párnájának. Szóval lekoptatja spoiler. Jézusom! :'D
Utána a sztori lapos és béna. Szegény egyedi spoiler, hiába van lila haja, a másik csaj mégis menőbb. Aztán hamar eljön a bál, ahol Dave és spoiler

Adi Alsaid: Soha mindig néha

Soha ne mondj nemet valamire, amit még nem is próbáltál.
Mindig mond ki, amit érzel, hisz nem tudhatod kinek a napját teszed sokkal szebbé.
Néha jobb nem túlgondolni a dolgokat, hanem csak egyszerűen belevágni.

Bővebb értékelésem itt olvashatjátok: http://avalosagontul.blogspot.com/2018/06/ertekeles-adi…

siposjuci
Adi Alsaid: Soha mindig néha

Egy olyan könyv ez, ami durván életszagú. Nagyon nehéz spoiler mentesen írni, így aki nem akarja lelőni előre a sztorit az ne olvassa tovább!
Nagyon tetszett, higy mind a két szereplő szemszögéből íródott a könyv. Már az első rész alkalmával megszerettem a srácot, nem az a könyves álompasi szinten, hanem az „abszolút megértem és együtt érzek vele” szinten. Julia nagyon ellenszenvesnek bizonyult majdnem az egéaz történet alatt, a túlzott különcsége és lazasága engem zavart. Az anyjához fűződő ok nélküli rajongása meg egyenesen idegesített. Nem beszélve pár – már az undorítóba hajló – fura szokásáról.
Ezektől eltekintve egy viszonzatlan tini szerelem nem éppen happy end végű befejezése igazán ötletes volt. Dave azért kicsit hamarabb is kapcsolhatott volna, de ez így volt jó. A végére mindenki egy kicsit felnőtt és átgondolta, hogy mi a fontos és mi nem. Egy aranyos történet, ami elgondolkodtat (max 10 percig). Egy délutáni kikapcsolódásnak ajánlom!

Kedves_Könyvek I
Adi Alsaid: Soha mindig néha

Ajaj, most bajban vagyok. Tény, hogy az író gyönyörűen fogalmaz. Az alakzatok és a költői képek miatt egyenesen beszippantott a szerző a fejébe, és a fülszöveg is megfogott, mert… hát, most mit szépítsem, ugyanilyen helyzetbe kerültem a gimis éveim alatt. Szóval hamar megtaláltam a párhuzamot ezzel a könyvvel.
Viszont! Ez a könyv igazából elég unalmas volt. A párbeszédeket vontatottnak találtam, a szereplők mintha a saját kis világukban szorongtak volna, és szinte semmit sem mutattak magukból. A cselekmény… hát, reméltem, hogy csak az eleje lesz ilyen nyögve nyelős, de be kellett látnom, hogy ez a regény bizony ugyanazt a sík mezőt járta körbe és körbe, semmi mélypont, semmi tetőpont, egyszerűen nem tudtam megszeretni. Gyakrabban ásítottam, mint hogy lapoztam volna.

lugeos

– Remélem, tisztában vagy vele, hogy ez idiótaság.
– Rosszul ejtetted ki a „zseniális” jelzőt.

lugeos

– Mégis elmondhatnád neki. Hogy könnyíts a lelkeden.
– Nem akarok megszabadulni ettől a nyomástól. Ettől közelebb érzem magam hozzá.

lugeos

Vajon mennyi viszonzatlan, kimondatlan szerelem töltötte be nap nap után az iskola folyosóit?

Lyx

– Ha nagyon béna lesz, egyszerűen lelépünk. Még titkos jelet is megbeszélhetünk.
– Minek titkos jel? – morgott Dave. – Simán egymásra nézünk, közöljük, hogy ez szívás, és elhúzunk.
– Légy szíves, éld bele magad ennek az egésznek a hangulatába! A titkos jelünk az lesz, hogy táncpárbajt kezdünk.
– Te teljesen meghülyültél!
– És máris imádsz érte – mondta vigyorogva a lány.

Lyx

– Nem tudom. Szerintem a sulink szalagavatója előkelőbb annál, hogy egy tál chipsszel szúrják ki a szemünket, de annyira nem előkelő, hogy franciás hideg előételekkel kínáljanak.
– Tényleg? Félig-meddig azért megyek erre a hogyishívjákra, mert szökőkutakra számítok.
– Jaj, azok semmiképpen nem maradhatnak el. Amint odaérünk, rögtön beleugrok a tejcsokoládésba.
– Beleugrasz? Mit képzelsz, Gretchen, hogy néz ki egy csokoládészökőkút?
– Tudom, hogy kicsi, de akkor is bele fogok ugrani.
– Lenyalogathatom rólad a csokit?
– Csak ott, ahol nem érem el.
– Pompás! Csoki és könyök. A két kedvenc ízem.

pattie23

Az emberek hajlamosak lekicsinyelni a kamaszok szerelmi bánatát.

pattie23

Szívesen képzeljük azt, hogy pontosan egyvevágó képletek vagyunk, tökéletesen egymáshoz illünk. Pedig nem. Rengeteg emberhez passzolunk többé-kevésbé.

pattie23

Nem akartam lemondani róla, de mindeneki másnál jobban ismerem. Egyszer megkaphattam volna. Kis időre majdnem sikerült is. De most már a tiéd. Én bárhogy érzek, téged akar.

pattie23

Nem érdemlem meg, hogy kevésbé érezzem magamat seggfejnek.