Átutazók 21 csillagozás

Adeline Dieudonné: Átutazók

Nyári ​éjszaka valahol az Ardennekben. Benzinkút. Ha nem számoljuk a lovat, a holttestet, Juliette-et, a benzinkút pénztárosát és a Mauricióval házasságban élő kollégáját, Sébastient, tizenkét ember ül, ácsorog, várakozik a neonok hideg fényében: Alika, a Fülöp-szigeteki dada, Chelly, a rúdtánctanár, Joseph, aki madártetűatka-irtószerrel kereskedik… Éjjel 11 óra 12 perc van. Egyetlen percen belül minden a feje tetejére áll. Az alakok egy-egy történet hősévé válnak, és ezek a történetek időnként egymásba is fonódnak. Egy több szálon futó, sokrétű könyv ez az életünkről, amin nevethetünk és sírhatunk, vagy éppen könnyesre röhöghetjük magunkat.

Csakúgy, mint első regényében, Az igazi élet-ben, a szerző ezúttal is szédületes sorsokat tár elénk a rá jellemző humorral és kegyetlenséggel. Adeline Dieudonné nem kímél meg minket semmitől: a könyvben egymást érik a gyilkosságok, a vad szeretkezések, a megható és a szórakoztató jelenetek. A nevetés, a zabolátlan mesélés, korunk… (tovább)

Eredeti cím: Kerozene

Eredeti megjelenés éve: 2021

Európa, Budapest, 2022
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635045501 · Fordította: Bíró Péter

Morpheus>!
Adeline Dieudonné: Átutazók

Igen-igen gyengécske volt, annak ellenére, hogy időnként Palahniukra emlékeztettek a karakterei. No de történet? Na az nem volt.

LeZsu>!
Adeline Dieudonné: Átutazók

Az alapötlet zseniális. Milyen élettörténetük van a benzinkúton lévő embereknek vagy csak mi történt velük az előző pár órában. Nekem a kivitelezés is bejött. Izgalmas volt úgy olvasni a fejezeteket, hogy az egyik E/3-ban a másik E/1-ben lett megírva. Az összejött emberekre lehet mondani, hogy abszurd a történet, mégsem tenném ezt meg. Sosem tudhatjuk egy-egy embernek milyen személyisége, múltja, jelene van, mit hogyan kezel. Az külön izgalmas volt, hogy még a ló életét is megismerhetjük. Bravó az alkotónak!
Aki sztorit vár, pörgős cselekményt, az menjen tovább. Aki pörgő eseményeken túli, elgondolkodtató történetet is szereti, neki bátran ajánlom ezt a kötetet.

keyprice P>!
Adeline Dieudonné: Átutazók

Ez egy kicsit beteg volt, de szerintem Dieudonné nagyon jó író. Annyira meghökkentő történetei vannak, nem lehet közben unatkozni. Engem nem zavart, hogy nem volt regényes a könyv, inkább novelláknak mondanám őket, de azoknak tökéletesek. Egye fene, megadom az 5 csillagot.

Olvasás közben hallgatott zeném: Labirinth, Zendaya – All for us

fzsuzsi111>!
Adeline Dieudonné: Átutazók

Könyvklubunk aktuális könyve, ezért a fülszöveg elolvasás nélkül vágtam bele, így semmiféle elvárásom nem volt. Nagyon, de tényleg nagyon tetszett az ötlet, a kivitelezés, a különböző emberek sorsa és történeteik. Szerintem mindenki el szokott játszani azzal a gondolattal, hogy vajon a szomszéd/ismeretlen munkatárs/pincér stb., milyen ember is lehet, vajon mi lehet a háttere, mit csinál az adott tevékenység után vagy az előtt. A lovas szemszög pedig kifejezetten tetszett, abszolút váratlan volt!

Eszter_Kiss_3>!
Adeline Dieudonné: Átutazók

Nagyon tetszik az írónő stílusa, kicsit Stephen King jutott róla eszembe. Engem nem zavart, hogy nem kaptunk egy konkrét kerek történetet, szeretem ezeket az életfoszlányokat olvasni.

flóratünde>!

Nincs annál nagyobb fényűzés, mint megválasztani a halálunk napját. Az ajkat, amelyet utoljára csókolunk, a szemet, amelybe utoljára nézünk. A kart, amely utoljára ölel.

flóratünde>!

Ki akart volna közel kerülni egy olyan lányhoz, aki a saját lelke padlásán él bezárkózva? Nem szerette a szexet. Valójában nem tudott róla semmit, sohasem próbálta, de nem is érdekelte, úgyhogy távol tartotta magát a szerelemtől. Egyszer beleszeretett egy lányba, de nem merte elmondani neki, mert tudta, hogy akkor előbb-utóbb szóba kerülne a vágy és a szex kérdése, és hogy ő képtelen lenne bármit is adni ezen a téren.

flóratünde>!

Nem válaszolt, felült. Látta, hogy az árny lent köröz a medence alján, a víz felszínén pedig lebeg valami. Egy sárga alapon piros virágos bikinialsó volt.

flóratünde>!

Időnként felriadok az éjszaka közepén, és érzem a vér szagát, az emberi massza nyálkás, ragadós érintését a patáimon, és ilyenkor még távolabbi emlékek is előjönnek. Látom magam előtt a ködös rétet körbefutó kőfalból kihajtó harangvirágokat, hallom a kis kápolna harangjának a keleti szélben felém sodródó hangjait, érzem a tavasziasan dús fű enyhén sós zamatát és az Avril szeméből felém ragyogó ígéretet.

flóratünde>!

Sohasem élveztem el a férjemmel.
Pedig szeretem. Tényleg.

Olivér>!

Ha együtt élsz valakivel, időnként szexelsz vele. Ez már csak így van. Ha nem teszed, bizarr valami lesz az egészből, olyan probléma, amit előbb-utóbb meg kell oldani.