A Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje szerzőinek második könyve méltán világsiker, mert a minden többgyerekes szülőt érintő testvérféltékenység problémájára kínál gyakorlatias megoldásokat. Ez a könyv bármely korú testvérek nevelésében segít, egyszerű, de hatásos eszközöket kínálva a testvérek közötti rivalizálás enyhítésére, a családi béke megőrzésére. Az életből merített példák és rövid képregények olvasmányossá, érdekessé teszik a könyvet, ami olyan problémában segít, amelyre máshonnan nem találni megoldást.
Testvérek féltékenység nélkül 58 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 1987
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Beszélj úgy, hogy érdekelje Reneszánsz
Most olvassa 14
Várólistára tette 36
Kívánságlistára tette 31
Kölcsönkérné 1

Kiemelt értékelések


A szerzőpárostól inkább a Beszélj úgy…-ot érdemes elolvasni, ez csak kiegészítése annak (az előszóban le is írják, hogy csak azért jelent meg külön könyvben, mert „túlnőtte” az egy fejezetnyi méretet). Igazából a hasznos tudnivaló belőle maximum két A/4-es oldalon elfér, 98%-ban sztorizgatnak és a saját nagyságukat fényezik. :) A módszer szerintem nagyon jó (csak anya legyen a talpán, aki bírja idegrendszerrel és cérnával), a Beszélj úgy…-ra érdemes beruházni, erre nem.


Most, hogy lassan érkezik a tesó, aktuálissá vált ez a könyv, persze majd folyamatosan elő-elő kell venni, úgy érzem. Nagyon sok gyakorlati példa van benne, ez tetszett, de lehetett volna még több. Itt elfért volna még vagy 100 oldalnyi sztori, esettanulmány stb. Az nem tetszett, hogy a neveket lemagyarították (de amikor egy francia olvasó levelét közölték, ott meg maradt a Pierre… fene se érti).


Mi lett volna ha az én szüleim is elolvasnak egy ilyen könyvet mielőtt megszületik a húgom? Tudománytalan kérdés! Vagy mégsem?… Lehet, hogy az a mindkettőnk számára pokoli gyerekkor értelmes és kellemes időszak lett volna? Ki tudja… Kedves szülők, érdemes egy kis időt szakítani erre a könyvre.


Hasznos tanácsokat tartalmazó könyv, érdemes többször is elolvasni, ill. átnézni az illusztrált helyzeteket, meg a fejezetekben megtalálható EMLÉKEZTETŐKET (esetleg ezeket ki is gyűjthetjük a könyvből, hogy kéznél legyenek).


Egyke vagyok, így csak távolról szemléltem mindig is a testvérkapcsolatokat. A könyv szinte mindent új megvilágításba helyezett számomra, biztos vagyok benne, hogy ha nem is az egészet, bizonyos részeket újra és újra atolvasok majd. Nekem nem tűnt ismetelgetosnek vagy szajbaragosnak. Szerettem, hasznos!


Jó ötletek ad a testvérek közötti helyzetek rendezésére. Inkább nagyobb gyerekeknél lehet jól használni a tanácsokat, de kisebb gyerekeknél is lehet alkalmazni néhány technikát. Nekem két picim van, még nincs igazi féltékenység, de így volt már amit hasznosítottam a könyvből.


Nagyot tetszett, ha lesz rá alkalmam, máskor is beleolvasok!
Ez egy olyan praktikus könyv, melyet minden szülőnek el kellene olvasnia, még azoknak is, akiknek csak egy gyermekük van. Felnőttként pedig megérthetjük, hogy honnan eredtek a problémák és miért nem születtek megoldások, testvérünkkel való viszonyunkban… (Hol, mikor és hogyan hibáztak a szüleink?… DE, sosem késő helyrehozni…)
Népszerű idézetek




A gyerekek soha nem fogják úgy érezni, hogy eleget kaptak, az anya pedig sohasem érzi úgy, hogy eleget adott.
65. oldal




Minden felnőtt testvérnek, akiben még ott van a megbántott kisgyerek.
0. oldal, Ajánlás




Lehetővé kell tennünk a gyerekeinknek, hogy maguk oldják meg a nézeteltéréseiket. De ahhoz is joguk van, hogy szükség esetén a szüleik közbelépjenek. Ha az egyik gyerek fizikailag vagy szavakkal bántalmazza a másikat, akkor közbe kell lépnünk. És akkor is közbe kell avatkoznunk, ha visszatérő problémával állunk szemben, amelyre nem sikerült a gyerekeknek megoldást találniuk. Van itt azonban egy fontos különbség. Nem azért lépünk közbe, hogy helyettük megoldjuk a problémákat vagy ítélkezzünk, hanem azért, hogy az „eldugult” kommunikációs csatornákat átjárhatóvá tegyük. És így újra a probléma megoldására koncentrálhatnak.
123. oldal, 6. fejezet - Amikor a gyerekek veszekszenek (Reneszánsz, 2014)




Egészen más, amikor gyerekként te magad vívod meg a csatákat a testvéreiddel. És megint más szülőként ezekkel a csatákkal megbirkózni! – mutatott rá szomorúan egy apuka.
15. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kevin Leman: Péntekre boldog család ·
Összehasonlítás - Barbara Coloroso: Zaklatók, áldozatok, szemlélők: az iskolai erőszak 88% ·
Összehasonlítás - Daniel Siegel – Tina Payne Bryson: Drámamentes fegyelmezés ·
Összehasonlítás - Ross W. Greene: Emberi lények nevelése ·
Összehasonlítás - Daniel Siegel – Tina Payne Bryson: A szülői jelenlét ereje ·
Összehasonlítás - Kevin Leman: Születési sor(s)rend 81% ·
Összehasonlítás - Laura Markham: Békés szülő, boldog gyermek 97% ·
Összehasonlítás - Vekerdy Tamás: Érzelmi biztonság 93% ·
Összehasonlítás - Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva 93% ·
Összehasonlítás - Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés 94% ·
Összehasonlítás