Testvérek ​féltékenység nélkül 44 csillagozás

Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

A Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje szerzőinek második könyve méltán világsiker, mert a minden többgyerekes szülőt érintő testvérféltékenység problémájára kínál gyakorlatias megoldásokat. Ez a könyv bármely korú testvérek nevelésében segít, egyszerű, de hatásos eszközöket kínálva a testvérek közötti rivalizálás enyhítésére, a családi béke megőrzésére. Az életből merített példák és rövid képregények olvasmányossá, érdekessé teszik a könyvet, ami olyan problémában segít, amelyre máshonnan nem találni megoldást.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Beszélj úgy, hogy érdekelje Reneszánsz

Reneszánsz, 2014
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155336164 · Fordította: Kós Krisztina
Reneszánsz, 2014
ISBN: 9789638766687 · Fordította: Kós Krisztina
Reneszánsz, Budapest, 2007
194 oldal · ISBN: 9789630618588 · Fordította: Kós Krisztina

Jaina>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

A szerzőpárostól inkább a Beszélj úgy…-ot érdemes elolvasni, ez csak kiegészítése annak (az előszóban le is írják, hogy csak azért jelent meg külön könyvben, mert „túlnőtte” az egy fejezetnyi méretet). Igazából a hasznos tudnivaló belőle maximum két A/4-es oldalon elfér, 98%-ban sztorizgatnak és a saját nagyságukat fényezik. :) A módszer szerintem nagyon jó (csak anya legyen a talpán, aki bírja idegrendszerrel és cérnával), a Beszélj úgy…-ra érdemes beruházni, erre nem.

ritusss P>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Jó könyv, jó ötletek, de ki tud ennyi mindent megjegyezni és bölcsen alkalmazni?

Zábráczky_Olivér>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Mi lett volna ha az én szüleim is elolvasnak egy ilyen könyvet mielőtt megszületik a húgom? Tudománytalan kérdés! Vagy mégsem?… Lehet, hogy az a mindkettőnk számára pokoli gyerekkor értelmes és kellemes időszak lett volna? Ki tudja… Kedves szülők, érdemes egy kis időt szakítani erre a könyvre.

Beáta_Hendlein>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Hasznos tanácsokat tartalmazó könyv, érdemes többször is elolvasni, ill. átnézni az illusztrált helyzeteket, meg a fejezetekben megtalálható EMLÉKEZTETŐKET (esetleg ezeket ki is gyűjthetjük a könyvből, hogy kéznél legyenek).

PTJulia P>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Jó ez a módszer, több hasonló könyvet olvastam már. Csak mindig olyan kudarcosnak érzem magunkat, mert alig valami működik nálunk.

Mormi>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Egyke vagyok, így csak távolról szemléltem mindig is a testvérkapcsolatokat. A könyv szinte mindent új megvilágításba helyezett számomra, biztos vagyok benne, hogy ha nem is az egészet, bizonyos részeket újra és újra atolvasok majd. Nekem nem tűnt ismetelgetosnek vagy szajbaragosnak. Szerettem, hasznos!

hogica>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Nekem nagy csalódás volt a könyv. 200 oldaltól valahogy azt várná az ember, hogy minimum a fele hasznos. Sajnos itt ez nem így van, még akkor sem, ha nem veszem figyelembe azt, hogy a megoldások jó részét ismertm már (kb 2 új ötlet volt benne számomra, pedig eddig nem olvastam ebben a témában…). Nos a lényeg, hogy itt egy hárommondatos infó/megoldásra jut kb öt oldal, amiben az író megmagyarázza miért épp azt a problémát veszi elő és honnan az ötlet, aztán elmeséli azt is, hogy gyakorló szülők persze nem hisznek neki. Ezt követően hosszú oldalakon dícsérgeti magát más szülők száját használva, hogy mégis mennyire tuti volt.

Na de röviden a bajaim:
-túl sok használhatatlan rizsa
-kevés egyedi megoldás, mintha minden család és gyerek ugyanúgy működne
-túl sok szirup
-és többnyire a már kialalult bajt kezeli, a megelőzéssel szinte semmit nem foglalkozik

berlin>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Nem rossz, de nekem kicsit túl amerikai és kissé szájbarágós. Tényleg működik, de nehéz a hétköznapokban spontán alkalmazni.

VMCsilla>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Hasznos tanácsok, sok az információ, biztos elő kell venni 1-1 szituációban, mert lehetetlenség minden tanácsot elsőre megjegyezni. Az biztos, hogy ha ezt elődeink is alkalmazzák kevésbé torz generáció(k) lennének.

Voorhees>!
Adele Faber – Elaine Mazlish: Testvérek féltékenység nélkül

Második gyermekünket várjuk, és abban a helyzetben vagyunk, hogy se a feleségemnek, se nekem nincs testvérünk. Így hát minden tapasztalat nélkül nézünk szembe a testvérek közötti konfliktusokkal. Ezt a könyvet olyan barát ajánlotta, ahol már van több gyerek, náluk bevált. Nem tudom, mennyire lesz hasznos a gyakorlatban. Egy biztos, olvasni élvezetes volt. Könnyen átadja az olvasónak a megoldásra váró problémákat, és végigmegy az azokra adható válaszreakciókon, és azon is, hogy az egyes szülői reakciók mit váltanak ki a gyermekből. A stílusra, a témákra, a könnyű feldolgozhatóságra tekintettel öt csillag, aztán a gyakorlatban meglátjuk, hogy működik.