Olvass ​és szeress! (Édes Seaside-i nyarak 1.) 31 csillagozás

Addison Cole: Olvass és szeress!

Az ​Édes Seaside-i nyarak-sorozatban egy vidám, pajzán és érzelmes baráti társasággal ismerkedhetünk meg, akik nyaraikat Cape Codon töltik. Folyamatosan húzzák egymást, egyáltalán nem tökéletesek: akárcsak te vagy én. Könyörögni fogsz, hogy te is bekerülhess ebbe a baráti körbe!

A bestseller szerző, Kurt Remington élete az írás. Napi tizenkét órát tölt a számítógépe előtt. Ritkán hagyja el tengerparti háza rejtekét, ahol a következő thrillerének befejezésén dolgozik. Egészen addig, amíg a szabad szellemű Leanna Bray majdnem vízbe fullad, amikor a kutyája után veti magát a viharos tengerbe. A férfi kimenti őket, s ezzel tökéletes tervei romba dőlnek. Kurtot idegesíti és izgatja a csinos, rendetlen nő, aki csupa szeszély és spontaneitás. Mindent elfelejt, és képtelen megtervezni a napjait.
Leanna azért költözött Cape-re, hogy elindítsa lekvárkészítő vállalkozását, és amíg nem hozza egyenesbe az életét, nem akar férfiakkal foglalkozni. Csakhogy nem tudja kiverni a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576518 · Fordította: Czutor Veronika

Addison Cole: Olvass és szeress!

Nem tudok mást mondani a könyvre, mint azt, hogy baromi cuki volt. Ebben nincs semmiféle konfliktus, tele van szeretettel, boldogsággal és remek barátokkal. Imádtam minden sorát. Sokszor nagyokat kacagtam rajta.
Leanna fantasztikus. Még egy ilyen flúgos lányt. Vicces, szerethető és tényleg kelekótya. Sok mindent elhagy, sokszor elkésik, de helyén van a szíve. Bors pedig nagyon cuki, igazán kiegészítik egymást.
Kurt.. Hát mit is mondjak, lehet, tényleg klónozni kéne. Persze ilyen pasi nincs, de álmodozni lehet…. :) Összességében nagyon tetszett, egy könnyed nyári limonádé, de nekem most nem is kellett több.
Remélem a többi részt is fogja hozni a kiadó :)

kratas P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Ó, te jó ég, mit vétettem?
Íme a tökéletes emberek felületes élete. Remélem nem okoz maradandó károsodást…
Én nem tudom, arany pöttyös könyveknél nem ehhez vagyok szokva. Oké, hogy limonádé, de legalább írni tudna ez a szerencsétlen… vagy legalább következetes lenne és a kapucnis pulcsi ne változna át ingre 3 oldallal később.
Meg ezek a leírások is… „Leanna be volt indulva, és annyira kívánta Kurtöt, hogy a belső szervei szinte sajogtak.”
Vagy az ágyjelenet bevezetése, amikor a lány elfehéredik. Miért, miért, miért? Ha rosszul van és fáj a bele, akkor mit cicázik?
Szóval nem ezt vártam, inkább valami romantikus és humoros, könnyű kis semmiségre számítottam. A semmiséget megkaptam, köszönöm.

KittyKaty>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

A tökéletes emberek felületes életet írja le a könyv.
Valami romantikus és humoros, könnyű kis semmiségre számítottam, de ez valami szörnyű volt…Én nem tudom, arany pöttyös könyveknél nem ehhez vagyok szokva. A szereplőkről és a leírásokról ne is beszéljünk….

eszpo>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Nem véletlen ez a 63% és az sem,hogy több,mint egy hónapot ültem fölötte. Dögunalom volt. Utálok könyvet félbehagyni,de egy hajszálon múlt. Mellette jó pár másikt elolvastam és ha csak nagyon nem volt más,akkor nyúltam utána. Annyira semmitmondó történet,tipp-topp emberekkel. Egy régi szappanopera jutott róla eszembe,a Gazdagok és szépek.

Detty77 >!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Egy igazi kis nyári limonádé könnyed és vidám olvasmány, tüneményes mellékszereplőkkel. Tetszett!

Lucy_Saint>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Nincsen szerencsém a szép borítókkal :( áha élmény nuku.

Betonka_Wass>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Olvasható, szórakoztató és remek ötleteket ad a lekvárfőzéshez, de valami mintha hiányzott volna belőle. Az a valami, ami megkülönbözteti a számtalan hasonló történettől, amitől felragyog az ember szeme, az a bizonyos valami, amitől az ember lánya felkiált, hogy azta!

bővebben: https://betonkabulija.blogspot.com/2019/12/addison-cole…

Lyna>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Jajj, hogy én mennyire szerettem ezt a könyvet olvasni.
Leanna egy igazi édesség.
Nagyon-nagyon cuki és kedves történet egy örökké szétszórt, imádnivaló lányról és egy szexi íróról, aki örökké csak a saját könyveinek világában él.
Nagyon szerettem ahogy egymásra találtak és néhány hét alatt felforgatták egymás életét. :)
Leanna rengeteg önbizalmat kapott Kurttől és ez nagyon sokat segít neki abban, hogy megtalálja önmagát és, hogy mit is akar az élettől! :)
Kurt számára pedig kinyílik a világ, ahogy Leannát és Borsot beengedi az életébe.
Csudajó volt velük tölteni a napjaimat és persze Leanna bolondos barátnőivel.
Csuda egy csapat ez, alig várom a folytatást! :)

Ani249>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Valahogy nekem egy kicsit olyan semmilyen volt ez a könyv. Helyes, könnyed, romantikus, de semmi extra. Semmi csavar, semmi titok. Leanne barátnői a legjobbak benne.

Addison Cole: Olvass és szeress!

Nagyon sablonos történet. Kevés szereplő, főként a két főszereplő és a lány barátnői. Homokos tengerpart, és csak egy szálon futó történet. Semmi csavar, semmi bonyodalom, vagy másik szál. Azért szerethető, egy nap alatt elolvasható könyv, ha tényleg nyári, könnyed limonádéra vágysz.

turanett P>!

A legtöbb jó dolog az életben rendetlenséggel és ragaccsal jár.

nagy_ági P>!

„- Anyukám azt mondaná, nincs két egyforma ember, és ne hasonlítsd magad ahhoz a képhez, amit mások várnak el tőled!”

turanett P>!

– Kurt, van bent egy klónozógépem. Be tudnál lépni egy percre a házba, kérlek? – Amy kinyitotta az üvegajtót. – Kérlek szépen!

Ingryd>!

– Olykor az érdeklődés megléte vagy hiánya teszi a dolgokat kielégítővé vagy sem.

nagy_ági P>!

„-Olyan szerencsés vagy! Mármint a munkád miatt. Egy egész óceán van a hátsó udvarodban, amikor írsz.”

Katelyn>!

– Az igazság az, hogy a legtöbb ember több időt tölt a munkájával, mint a házastársával, tehát ha nem találsz benne örömet, ott a válás. – Kurt hangja komoly volt. – Az élet túl rövid, hogy egy olyan munkával élj házaséletet, amit utálsz. Szerintem te sokkal okosabb vagy, mint az emberek nagy része, akik vonakodva mennek munkába nap mint nap.

102. oldal, tizedik fejezet

Frangelico barack

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz. Figyelem: A Frangelico termék dióféléket tartalmaz.

1,4 kg őszibarack
1/4 csésze Frangelico likőr

Az őszibarackot turmixgépbe tesszük, és finomra aprítjuk. Tegyük a barackot és a citromlevet egy fazékba, és forraljuk fel! Adjuk hozzá a pektint, majd azzal is forraljuk fel! Lassan kevergessük, nehogy leégjen! Adjuk hozzá a cukrot lassan, és ismét forraljuk fel! Adjunk hozzá 1/4 csésze Frangelicót, forraljuk 2 percig!

Kapcsolódó szócikkek: citromlé · cukor · lekvár · likőr · őszibarack · pektin

Sárgabarack-lime

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz.

1,4 kg sárgabarack
3/4 csésze rostos lime
7 csésze cukor

A sárgabarackot turmixgépbe tesszük, és finomra aprítjuk. Helyezzük a sárgabarackot, a rostos lime-ot és a citromlevet egy fazékba, és forraljuk fel!
Lassan kevergetve adjuk hozzá a pektint, és főzzük fel! A cukor hozzáadásával még forraljuk 1 percig!

Kapcsolódó szócikkek: citromlé · cukor · lime · pektin · sárgabarack

Eper-sárgabarack

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz.

2 font eper
1 font sárgabarack
1/4 csésze fehérbor

Helyezzük az epret és a kajszibarackot turmixgépbe, aprítsuk finomra őket!
Helyezzük a gyümölcsöket egy fazékba, és folyamatos kevergetés mellett forraljuk fel!
Adjuk hozzá a citromlevet és pektint, azzal is főzzük 1 percig. Lassan adjuk hozzá a cukrot, folyamatosan keverjük, és forraljuk fel!
Adjunk hozzá tetszés szerinti bort, főzzük vele 1 percig!
Töltsük üvegekbe!

*A receptek Al Chisholmból származnak: Al's Backwoods bogyós gyümölcsök receptjei.
www.alsbackwoodsberrie.com

Kapcsolódó szócikkek: citromlé · cukor · eper · pektin · sárgabarack
Jeni_books>!

Légy mindig ott azok mellett, akik a legfontosabbak a számodra! Ne csak a szükséges feladataidat lásd el, légy az életük része! Az évek sokkal gyorsabban elszállnak, mint képzelnéd!