Olvass ​és szeress! (Édes Seaside-i nyarak 1.) 86 csillagozás

Addison Cole: Olvass és szeress!

Az ​Édes Seaside-i nyarak-sorozatban egy vidám, pajzán és érzelmes baráti társasággal ismerkedhetünk meg, akik nyaraikat Cape Codon töltik. Folyamatosan húzzák egymást, egyáltalán nem tökéletesek: akárcsak te vagy én. Könyörögni fogsz, hogy te is bekerülhess ebbe a baráti körbe!

A bestseller szerző, Kurt Remington élete az írás. Napi tizenkét órát tölt a számítógépe előtt. Ritkán hagyja el tengerparti háza rejtekét, ahol a következő thrillerének befejezésén dolgozik. Egészen addig, amíg a szabad szellemű Leanna Bray majdnem vízbe fullad, amikor a kutyája után veti magát a viharos tengerbe. A férfi kimenti őket, s ezzel tökéletes tervei romba dőlnek. Kurtot idegesíti és izgatja a csinos, rendetlen nő, aki csupa szeszély és spontaneitás. Mindent elfelejt, és képtelen megtervezni a napjait.
Leanna azért költözött Cape-re, hogy elindítsa lekvárkészítő vállalkozását, és amíg nem hozza egyenesbe az életét, nem akar férfiakkal foglalkozni. Csakhogy nem tudja kiverni a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576518 · Fordította: Czutor Veronika

Pati28 P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Ez a könyv egy könnyed nyári olvasmány, tele romantikával és szerelemmel.
Leanna szeleburdiságával nem igazán tudtam azonosulni, de ettől függetlenül szerettem a karakterét és pár lekvárt én is megkóstoltam volna. :) Kurt-tel nagyon jó párost alkotnak. Minden téren kiegészítik egymást, igazi, szerelem első látásra az övék.
Bors egy írtó cuki kutyi. ♥
A cselekmény kissé sablonos és egyhangú volt, néhol unalmasnak is éreztem, de ettől függetlenül aranyos kis történet volt :)

nypiro P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Kedvelem az ilyen tipusú regényeket. Nem kimondottan magavas mondanivaló, de szórakoztató, kikapcsolódást nyujt. De amikor minden oldalon 5x olvasom, hogy ARANYOS valaki akkor a szórakozási faktor erősen csökkent. Most nincs kedvem, hogy a fordítás miatt ilyen vagy eredetiben is. Szerintem ez is hozzájárul a gyenge százalékhoz :( (nálam egy egész mínusz emiatt)
Sok mondanivalója nincs. Nyáron összetalálkozik Leanne és Kurt (nekem romantikus könyvbe valahogy nem tetszik ez a név) és azonnal egymásba szeretnek. Mivel nem játszmáztak különösen nem volt vele bajom, hgy a szerelmi rész egyszerű, mint a faék. Érdekelt a lekvárbinzisz alakulása☺. E volt a legjobb a könyvben. Nyilván a vége HE☺ De mi lett a másik céggel akik Leanne-el akartak dolgozni? Sorozatindító kötetnek szerintem jó.
Kár, hogy a többi részét nem hozza a kiadó. Bár ez az ő hibájuk, hiszen ez inkább Rubin pöttyös vagy lehetne egy pötty a kevés szex, de huszonéves szereplőknek. Chick lit kategóriát létrehozhatnának. Sok ilyen tipusú könyvük elvérzik, mert az olvasó nem azt várja amit kap a nem jó kategórizálás miatt.

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634576518 · Fordította: Czutor Veronika
Addison Cole: Olvass és szeress!

Nem tudok mást mondani a könyvre, mint azt, hogy baromi cuki volt. Ebben nincs semmiféle konfliktus, tele van szeretettel, boldogsággal és remek barátokkal. Imádtam minden sorát. Sokszor nagyokat kacagtam rajta.
Leanna fantasztikus. Még egy ilyen flúgos lányt. Vicces, szerethető és tényleg kelekótya. Sok mindent elhagy, sokszor elkésik, de helyén van a szíve. Bors pedig nagyon cuki, igazán kiegészítik egymást.
Kurt.. Hát mit is mondjak, lehet, tényleg klónozni kéne. Persze ilyen pasi nincs, de álmodozni lehet…. :) Összességében nagyon tetszett, egy könnyed nyári limonádé, de nekem most nem is kellett több.
Remélem a többi részt is fogja hozni a kiadó :)

agi_90>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Könnyed, aranyos nyári olvasmány volt. Nem volt benne semmi bonyodalom, csak barátság, szerelem és gyengéd romantika. Imádtam a történetet is, a borítót is, az egyetlen, ami annyira nem jött be, hogy itt is 'instant love' volt.
Leanna egy szimpatikus, szétszórt, szeleburdi, de aranyos lány. Tetszett a lekvárkészítő vállalkozás, szívesen kóstolnám őket:)
Kurt…hát őt tényleg klónozni kellene, imádnivaló volt, hogy a kutyussal milyen jól kijöttek, csak neki fogadott szót. Rendszerető, de mégis nagyon összeillő páros voltak Leannával.
Jó lenne olvasni a barátnők történetét is, megszerettem őket is.

Szédültnapraforgó>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Első olvasásom az írónőtől. Sajnos a sorozat többi részét nem fordították le magyarra, így nem tudom olvashatom-e majd még őket.
Igaz nagyon „csöpögős” regény, mert itt mindenki vidám, jóhumorú a gondok/problémák ellenére. Minden szereplő szimpatikus, van benne egy kis erotikus szál is, de néha kellenek az ilyen „rózsaszín” történetek is, hogy kivonjuk magunkat a szürke hétköznapokból vagy a nem ilyen jellegű párkapcsolatban élők rájönnek, hogy működik másként is.
Nekem is fáj a szívem, hogy még nem találtam meg az én Kurt-ömet :)
Természetesen a kutya itt is szerepet játszott, Leanna kutyája, aki a Bors nevet viseli.
A barátnők is nagyon jófejek voltak Bella, Amy és Jenna.

Gaby70 P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Én ettől sokkal, de sokkal többet vártam! Nekem nem jött át, ez a nagy szerelem, ami a főszereplők között volt. Semmi lényeges, érdekfeszítő nem történt a könyvben.

Kuri_Szilvia P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Egy aranyos történet, könnyed olvasás, ami alatt a kikapcsolódás garantált. Imádtam a szeleburdi Leannát, és az elején kicsit morogva Kurt párosát. A barátnők nagyon cukik. Voltak kínos, és szép pillanatok a történetben. Ami zavar az néhol a szöget, aminél nagyon néztem olvasás közben, nem tudom, hogy a fordító nem „magyarosította” vagy eredetileg is voltak benne értelmetlen, zavaró mondatok, de ez rontott rajta, ezért is a 3 csillag.
A kedvencem Bors a kutya. Kurt-re első perctől kezdve hallgat, imádja, szót fogad, még a gazdájának nem. Persze hogy ilyen egy könyvbe való kutya. Sok szép, vicces történetet köszönhetünk neki.
Nincs túlcsavarva, szépen vezeti a szálat az író, és a végén természetesen el tudjuk előre képzelni, de a végső pici csavarral azért összekuszálódtak a szállak.

Szandi1024>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Szeretem a romantikus történeteket, sőt még a könnyedebb hangvételű romantikusokat is elolvasom, de ezt a könyvet szimplán bugyutának mondanám. Cím és fülszöveg alapján egyáltalán nem erre számítottam.
A történet eleje jól indult, de a megismerkedésük után már csak kapkodtam a fejem, hogy mikor is szerettek egymásba? Kb semmit nem tudtak egymásról, de a szeretlek szó már elhangzott. És a legszebb az egészben, hogy a történet végére sem ismerték meg egymást jobban. Leanna és Kurt karaktere elég unszimpatikus volt. Kurt már túlságosan is tökéletes volt, Leanna pedig sokszor idegesítő. De Bors abszolút kedvenc lett. :)

_Bogi>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Könnyed nyári olvasmány. De valamiért kicsit többet vártam tőle. Voltak kínos es kedves részek is. Bors a kedvencem lett. Egy chick lit történet, ami kikapcsolja az olvasót.

potsa P>!
Addison Cole: Olvass és szeress!

Először is nagyon szép a borító és aki szereti a habos-babos, cuki, könnyed dolgokat az szeretni fogja ezt a könyvet. Én nagyon szerettem. Miért is. Tengerpart, nyár, napsütés, homok, szerelem, kutya, könyv, barátság ez mind benne van ebben a regényben. Nagyon jól esett olvasni ezt a nyári történetet, annak a tudatában, hogy kint röpködnek a mínuszok. Egy szerelem kibontakozásának lehetünk tanúi a könyv lapjain, de ezt olyan édesen tárja elénk, mint egy nagyon finom tortaszeletet. Tetszett, hogy a szerelmi jelenetek nem mentek át a nagyon erotikus vonalba, épp csak annyit adott amennyi szükséges volt, a többit a képzeletünkre bízta. És nálam a másik jó pont, hogy volt benne egy nagyon aranyos kutya, Bors, aki a cukiság tárháza. Imádom a kutyákat (nekem is van). Leanna a női főszereplőnk épp a vállalkozását próbálja beindítani, lekvárkészítéssel foglalkozik és olyan étvágygerjesztően írja le a lekvárjait, hogy ha ott lett volna előttem biztos megkóstoltam volna őket. Szerettem a barátság vonalát is, jó lehet ha ilyen barátai vannak az embernek. Összességében egy nagyon szerethető történetet kaptam, szerethető karakterekkel és egy szerethető helyszínnel. Nagyon sajnálnám, ha a többi regényét nem fordítanák le, de így önállóan is megállja a helyét.

turanett P>!

A legtöbb jó dolog az életben rendetlenséggel és ragaccsal jár.

horn_mici P>!

„- Anyukám azt mondaná, nincs két egyforma ember, és ne hasonlítsd magad ahhoz a képhez, amit mások várnak el tőled!”

turanett P>!

– Kurt, van bent egy klónozógépem. Be tudnál lépni egy percre a házba, kérlek? – Amy kinyitotta az üvegajtót. – Kérlek szépen!

horn_mici P>!

„-Olyan szerencsés vagy! Mármint a munkád miatt. Egy egész óceán van a hátsó udvarodban, amikor írsz.”

Ingryd>!

– Olykor az érdeklődés megléte vagy hiánya teszi a dolgokat kielégítővé vagy sem.

Jeni_books>!

Légy mindig ott azok mellett, akik a legfontosabbak a számodra! Ne csak a szükséges feladataidat lásd el, légy az életük része! Az évek sokkal gyorsabban elszállnak, mint képzelnéd!

Mariann_Bognár>!

Fektess a minőségbe – a házadba, a gyerekeid oktatásába, a karrieredbe!
Sose spórolj azokon az embereken, akik számítanak neked!

Frangelico barack

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz. Figyelem: A Frangelico termék dióféléket tartalmaz.

1,4 kg őszibarack
1/4 csésze Frangelico likőr

Az őszibarackot turmixgépbe tesszük, és finomra aprítjuk. Tegyük a barackot és a citromlevet egy fazékba, és forraljuk fel! Adjuk hozzá a pektint, majd azzal is forraljuk fel! Lassan kevergessük, nehogy leégjen! Adjuk hozzá a cukrot lassan, és ismét forraljuk fel! Adjunk hozzá 1/4 csésze Frangelicót, forraljuk 2 percig!
Töltsük üvegekbe!

Kapcsolódó szócikkek: mogyoró- és diófélék

Sárgabarack-lime

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz.

1,4 kg sárgabarack
3/4 csésze rostos lime
7 csésze cukor

A sárgabarackot turmixgépbe tesszük, és finomra aprítjuk. Helyezzük a sárgabarackot, a rostos lime-ot és a citromlevet egy fazékba, és forraljuk fel!
Lassan kevergetve adjuk hozzá a pektint, és főzzük fel! A cukor hozzáadásával még forraljuk 1 percig!

Kapcsolódó szócikkek: lime · sárgabarack

Eper-sárgabarack

Ebből az adagból 10-12 db 250 grammos befőttesüveg lekvár lesz.

2 font eper
1 font sárgabarack
1/4 csésze fehérbor

Helyezzük az epret és a kajszibarackot turmixgépbe, aprítsuk finomra őket!
Helyezzük a gyümölcsöket egy fazékba, és folyamatos kevergetés mellett forraljuk fel!
Adjuk hozzá a citromlevet és pektint, azzal is főzzük 1 percig. Lassan adjuk hozzá a cukrot, folyamatosan keverjük, és forraljuk fel!
Adjunk hozzá tetszés szerinti bort, főzzük vele 1 percig!
Töltsük üvegekbe!

*A receptek Al Chisholmból származnak: Al's Backwoods bogyós gyümölcsök receptjei.
www.alsbackwoodsberrie.com

Kapcsolódó szócikkek: eper · sárgabarack