A ​magyar nyelv könyve 7 csillagozás

Adamikné Jászó Anna (szerk.): A magyar nyelv könyve Adamikné Jászó Anna (szerk.): A magyar nyelv könyve Adamikné Jászó Anna (szerk.): A magyar nyelv könyve

Anyanyelvünk ​a leghűségesebb társunk: elkísér bennünket a bölcsőtől a koporsóig. Zamatát még valódi tudatos létre ébredésünk előtt kezdjük ízlelgetni, általa ismerhetjük meg nemcsak a bennünket körülvevő, hanem a távolabbi világot is, segítségével hódíthatjuk meg a születésünket megelőző múltat és tervezhetjük el a lehetséges vagy éppen vágyott jövőt. Egyszóval: az anyanyelvnek köszönhetően válunk emberré.
Anyanyelvünk azonban ezen túl a helyünket is meghatározza a világban. Visszavonhatatlanul, eltéphetetlen kötelékkel részévé tesz egy közösségnek – a magyarságnak –, amelynek tagjait az fűzi össze az emberiség sok milliárdos tengerében, hogy ugyanazokkal a szavakkal mondják ki örömüket, bánatukat.
Ám anyanyelvünkkel nemcsak szavakat sajátítunk el, hanem szemléletmódot is: magyarul látjuk a világot.
Hazánkban közel ötven esztendő óta először jelent meg olyan kézikönyv, amely valamennyiünkhöz szólva egyetlen kötetbe foglalta mindazt, amit anyanyelvünkről tudni… (tovább)

Trezor, Budapest, 2007
Trezor, Budapest, 2001
Trezor, Budapest, 1999

Coffee I>!
Adamikné Jászó Anna (szerk.): A magyar nyelv könyve

Nagyon sokat segített a főiskolás évek alatt.
Talán nem túlzás azt mondani, az összes nyelvi könyv közül ez volt a legértékesebb.
Azóta is sokszor előkaptam, ha szükségem volt valamiben a megerősítésére. :)

K_S_Liliána>!
Adamikné Jászó Anna (szerk.): A magyar nyelv könyve

…egyelőre nem olvastam végig, mivel pár fejezetre volt szükségem egy vizsgához… :)
Viszont vizsgák után a fennmaradó részeket is elolvasom. Hasznos könyvnek találom, s örülök, hogy megtalálható ez a darab a polcomon.