Ördögbőr ​grófja 33 csillagozás

Rettentő kalózmesék
Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja

Ihaj-csuhaj-krucifix: jönnek a rettenetes hírű kalózok! Ott van mindjárt a borzasztó hírű Fekete Vész, aminek a kapitánya SivákMivák Károly. De Ördögbőr grófja is megéri a pénzét: nála nagyobb briganti nem élt a Vérvizeken innen és a Nyugatholtágon túl semerre sem! És akkor az irtózatos, nagy szakállú Kiskartácsról meg szó sem esett. Vagy Csipacsabi kincsesládikájáról. Vagy az hátborzongató Mélyvízi Kreccsenről, aki a mese végét őrzi. Róluk szólnak Adamik Zsolt összetéveszthetetlen hangú és különleges humorú kalózmesei – van bennük minden, ami az igazi kalózhistóriákhoz kell, csak minden kicsit idézőjelbe tevődik: éppen ezért válnak nagyon emberivé és szerethetővé.

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2014
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441325 · Illusztrálta: Mészely Ilka

KönyvParfé P>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Adamik Zsolt meséi sajátos szemüvegen keresztül láttatják a világot. Kalózai félelmetesek, véresen komolyak akarnak lenni, de ehelyett viccesek, szerethetőek és nagyon emberiek. Azok figyelmébe ajánlom ezeket az összetéveszthetetlen hangú és különleges humorú kalóztörténeteket, akik szeretik a vagány meséket, meg azt a takaró alá bekuckózó, mesélj-még-apa hangulatot.
Bővebben: https://konyvparfe.blog.hu/2018/09/09/adamik_zsolt_mesz…

meseanyu P>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Nagyon aranyos könyv, vicces is meg tanulságos, az összekötő szövegek, szituációk is nagyon tetszettek, a képek is irtó cukik, a szöveg is tele van nyelvi leleménnyel. Mondjuk nem is vártam mást Adamik Zsolttól, a Bibedombi szörnyhatározó is zseniális könyv volt.

Juci IP>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Adamiknak szenzációs mesemondókája van, azonnal rajongói lettünk. SivákMivák Károly instant családtag lett. És lehet, hogy a gyerekek inkább még a vicces részét értik vagy az ragadja meg őket, de trükkösen beleszőtte Adamik a felnőtteknek nagyon is ismerős dolgokat a meséibe: a tengerjárás melankóliáját, az örökös el- és hazavágyódást, a kalandvágyat és egyszerre tőle való félelmet; hogy mi történik azután, ha elérted a legnagyobb dolgot az életedben. Vagy hogy érdemes-e a legnagyobb kincseden ülni egész életedben, és mindenkitől félteni azt. Szóval a nagyhangú brigantiság mellett meg mögött sok szép, szomorú bölcsesség is van ezekben a történetekben.
Figyelmeztetés: a mese nem feltétlenül alkalmas nyilvános helyen, pl. orvosi rendelő várójában való felolvasásra, mert ott viszonylag rossz szemmel nézik, ha valaki velőtrázó sikolyokat hallat, vagy torkaszakadtából ordít, hogy „Koncolás!”

Simiréka I>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Egyik örök kedvenc. Nagyon sokszor kézbe vettük, vesszük még.

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Mordizomatta és ebugatta! Kegyetlen mese-remek! Istentelenül jó volt!
És mondom ezt annak ellenére, hogy mindketten, aki olvastuk, lányok vagyunk!
Basabusa bácsi csetlő-botló, nagyhangú figurája különösen a szívem csücsöke lett!

Uzsonna>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Ihaj-csuhaj-krucifix! Felvérteztem magamat kellőképpen a rettenetre, a szörnyűségre, de az összes vértezet lehullott a sok nevetéstől, és a szívem is megnagyobbodott valamitől… nem-nem nem harapott meg a hatfogú csíkos bogár… úgy érzem, kalóztámadás érte, de nem bánom.
Ez a mesekönyv is a Lázár Ervin kötetek mellé való.

Sicc>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Ihaj-csuhaj-krucifix! Nem szokványos kalóztörténetek, aranyos apa-fia beszélgetésekkel felvezetve. :) Nagyon bírom az ilyen fantáziadús történeteket, neveket, helyzeteket.

RandomSky>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Mondhatni, hogy Adamik Zsolt is Lázár Ervin köpenye alól bújt elő, de ez inkább dicséret. Szerintem ez egy igen jó humorú, kedves, szerethető, és a maga sajátosan csavaros módján bölcs könyv, olyan kalózokkal, amilyenek még a Karib-tenger kalózai sorozatban se nincsenek :)
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2014-10…

Szollosi_Bernadett I>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Tetszettek az apa-fia párbszédek – a fűrdőzés szerinte tipikus eset, így illet ide.
Néhol a szóhasználatot nem gyerekek szókincséhez mértnek éreztem.
Mondjuk lehet, hogy így több korosztály is magának érezheti a kalózos történeteket. Vagy nem.
Mindenesetre bárkinek ajánlom.

Millázs>!

Adamik Zsolt: Ördögbőr grófja Rettentő kalózmesék

Vagány mese szerethető, megszelídített, de azért rettenetes kalózokkal. A mesék között pedig apa-fia diskurzusok olvashatóak, amelyek személyesebbé, otthonosabbá, kuckósabbá tették a mesekönyvből áradó hangulatot.

Kuszma>!

– Jaj, jaj! – jajgattak az emberek a picinyke Mályvaszigeten, ami olyan kicsi volt, hogy egy napja volt összesen: a vasárnap.

13. oldal, Az is valami

Kuszma>!

Aztán Kiskartács, a kapitány két év múlva felállt a hintaszékből, átmászott a fölgyülemlett papíroshegyeken, befonta a köribenőtt, rőtnyi-rőfnyi szakállát, megállt a kiskunyhó ajtajában, és így ordított:
– Kell egy vadtengerészeti tengerimalac!

7. oldal, Kiskartács, a rettenetes kapitány

Chöpp>!

– Na, mi kell, pubik? – tudakolta Basabusa bácsi, és a birsszirtiek ott remegtek mögötte, mindahányan voltak.
    – Ki lesztek rabolva, meg koncolás lesz – közölte Ördögbőr grófja a legényei élén, mire Basabusa bácsi még morcosabb lett: kitolta a hasát, az ujját a gatyakorcába akasztotta, és csak annyit mondott:
    – Nem lesz.

Chöpp>!

A Mélyvízi Kreccsen őrízte a mese szélét, és a Mélyvízi Kreccsen hatalmas volt. Irdas tüskék meredeztek a hátából, a szemében bánatparázs és szurkapiszka, a fogainak száma 132874187345. Ez az ormótlan szörnyeteg álldogált most a Ferihajó és a mese vége között, és úgy vigyorgott, mint aki mindjárt felfal valakit.
    – Hát csókolom, csókolom – dörögte a Kreccsen, a hangja pedig olyan volt, mint amikor körömmel karistolják a táblát. – Mennénk a meséből kifelé, mi? Engedély nélkül?

Uzsonna>!

És a Fekete Vész behajózott. Óriási viharfelhők tornyosultak fölötte, és villámlott, és égzengett a tatja, és hideglelős temetőnótákat üvöltött a dagadó vitorlák mögül a szél.

RandomSky>!

És az ötödik év közepére, egészen pontosan június 24-ére Kiskartács kapitány már perfekt is lett tengerimalacológiából.

Boglárka_Madar>!

Hogy az a semmihez sem értő lókötő csibész pernahajder mindenedet, te kukta!

Chöpp>!

Kiskartácsnak egy nagy fregatt kellett, elrejtett kincsek, meg rikoltozás, meg egy faláb. Úgyhogy nem habozott, fogta magát, a papagájt, hiába ellenkezett, a hóna alá csapta, és elrohant a könyvtárba.

Kapcsolódó szócikkek: kalóz
Chöpp>!

Basabusa bácsi pedig felkötötte a kapitányi szemkötőt, a fejére felcsapta a főkalózsipkát, kiállt a hajó elejébe, belehunyorgott a végtelen tengeróceánba, és kiadta a parancsot:
    – Höjj!
    A legénység kérdezte, hogy mihöjj.
    – Hát hogy – válaszolta Basabusa bácsi, aztán még azt is hozzátette: – Menés van, pubik!

Kapcsolódó szócikkek: szemkötő
Chöpp>!

És Ördögbőr kiállt a tatra, a Ferihajó dülöngélt, csobogott és locsogott körötte a víz,és a gróf végignézett a rengetegsok brigantin, legényen és csirkefogón, akik alatta sürögtek, és már éppen mondani akarta, hogy elbocsátások lesznek, amikor így rikoltott fel a tömegből Basabusa bácsi:
    – Odanézzetek, ki van ott, csak nem a legszeretetreméltóbb kalózkapitány a világon:
    Mire a kalóznépség így ordított vissza:
    – Dehogynem, és milyen fess is! – és ujjongtak, és bujjongtak Ördögbőr felé, és annyi kapap dobálódott a levegőbe föl, hogy a sirályok alig győzték a fejüket behúzni.
    Ördögbőr grófjának a torkán akadt a szó. Könnyes lett a szeme, a szíve pedig akkorára nőtt, mint egy pufi lufi, ha lement a vacsora. És vicsorgott, és vigyorgott, és arra gondolt, hogy ugyan kalóz, az nem lehet mindenki, de azért az is valami, ha szeretik az embert.