Felkészülés! ​Vigyázz! Mozgás! 2 csillagozás

Tornagyakorlatok és praktikus tanácsok kismamáknak
Ádám Zsolt – Tápainé Bajnay Márta: Felkészülés! Vigyázz! Mozgás!

A ​szülészorvos-gyógytornász szerzőpáros egészséges és problémás terhesek gondozása során szerzett sokéves tapasztalataikat összegzik e könyvben. Mai rohanó világunkban a kismamáknak nincs sem Idejük, sem lehetőségük arra, hogy nyugodtan felkészüljenek az anyaságra. A könyv szerzői összefoglalták az élettani terhesség jellemzőit, a testben és a lélekben végbemenő változásokat, az esetleges gondokat. Segítenek a leendő édesanyáknak megérteni e változásokat. ismertetik a terhesgondozás folyamatát, hozzájárulnak a szükséges vizsgálatok céljának és eredményeinek megértéséhez. emellett gyakorlati tanácsokkal szolgálják a mindennapok harmóniájának megteremtését. Külön fejezet foglalkozik a terheseknek ajánlott testmozgással, amely egyaránt szolgálja az anya jó közérzetét. testi és szellemi frissességét, valamint a szülésre való felkészülést.
Jó tanácsokat kaphat az olvasó a gyermekágyi időszakra, a babával töltött első nehéz, de gyönyörű napokra vonatkozóan is. Ilyenkor az anyát… (tovább)

Magyar Könyvklub / Springer, Budapest, 2003

FruzsinaRacz
Ádám Zsolt – Tápainé Bajnay Márta: Felkészülés! Vigyázz! Mozgás!

Ádám Zsolt – Tápainé Bajnay Márta: Felkészülés! Vigyázz! Mozgás! Tornagyakorlatok és praktikus tanácsok kismamáknak

A többi ilyen témájú könyvhöz képest tényleg csak a tornagyakorlatokkal kapcsolatban mondott újat, ám a könyv vége felé- amikor már a szülés kórházi történéseiről van szó- kifejezetten jó, hasznos volt. És szimpatikus még a nyelvhasználat (értettem mit beszél), na, meg a vélemények is jók benne.

DAndrea
Ádám Zsolt – Tápainé Bajnay Márta: Felkészülés! Vigyázz! Mozgás!

Jó pár kismamás-kisbabás, terheskönyv után elmondhatom, hogy ez az egyik legjobb könyv, amit a kezembe vettem. Csalóka, mert tornakönyvnek néz ki, de valójában a tornagyakorlatok a könyv negyedét teszik ki (amelyek egyébként nagyon hasznosak), a többi pedig a szülésről, terhességről szól magyar orvos tollából. Őszinte, jó könyv, ajánlom minden kismamának, hogy ezt mindenképpen olvassa el, már a legkoraibb időkben is!