A ​nemzetek gazdagsága 7 csillagozás

A gazdagság természetének és okainak vizsgálata
Adam Smith: A nemzetek gazdagsága Adam Smith: A nemzetek gazdagsága

1776-ban megjelent A nemzetek gazdagsága (eredetileg angolul An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations, röviden: The Wealth of Nations) a közgazdaságtan történetének első rendezett műve, nyugati világ egyik legnagyobb hatású műveként tartják számon. A könyv a kor divatos, a gazdagság forrását a földben kereső fiziokrata tanokkal szemben a munka-érték és a munkamegosztás elméletében kereste a keletkező új értékét.

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1992
372 oldal · ISBN: 9632224639 · Fordította: Bilek Rudolf
Akadémiai, Budapest, 1959

Risus P>!
Adam Smith: A nemzetek gazdagsága

Adam Smith: A nemzetek gazdagsága A gazdagság természetének és okainak vizsgálata

Bevallom, hogy ezt a könyvet egy kihívás miatt kezdtem el olvasni, és piszok mód féltem, hogy nem fogom tudni elolvasni, de óriásit csalódtam! Csalódtam, de csakis pozitívan.
A fősulim és a szakmáimnak hála muszáj voltam közgazdaságtant hallgatnom/olvasnom és elméletileg tanulnom, így az olvasottak nagy része nem ért váratlanul. Ami miatt nagyon csalódtam az a könyv felépítése és érhetősége volt. A fejezetek egymásra épültek, számtalan példával, köznyelven íródva. Kicsit sajnálom, hogy csak most olvastam el, mert lehet, hogy ezzel a könyvvel több érdeklődést mutattam volna az előadások tartalmára, de hát diákként szerettem szenvedni :D
Viccet félretéve, ezt a könyvet tényleg bátran tudom ajánlani mindenkinek, és utólag még én is rengeteget tanultam belőle.

Darmó_Szabolcs>!

Versenyhelyzetben az egyéni ambíció szolgálja a közös célt.