More ​Happy Than Not 21 csillagozás

Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not Adam Silvera: More Happy Than Not

The ​Leteo Institute's revolutionary memory-relief procedure seems too good to be true to Aaron Soto – miracle cure-alls don't tend to pop up in the Bronx projects. But Aaron can't forget how he's grown up poor or how his friends aren't always there for him. Like after his father committed suicide in their one bedroom apartment. Aaron has the support of his patient girlfriend, if not necessarily his distant brother and overworked mother, but it's not enough.

Then Thomas shows up. He has a sweet movie-watching setup on his roof, and he doesn't mind Aaron's obsession with a popular fantasy series. There are nicknames, inside jokes. Most importantly, Thomas doesn't mind talking about Aaron's past. But Aaron's newfound happiness isn't welcome on his block. Since he's can't stay away from Thomas or suddenly stop being gay, Aaron must turn to Leteo to straighten himself out, even if it means forgetting who he is.

Adam Silvera's extraordinary debut novel offers a unique… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Soho Teen, 2020
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781641291941
Soho Teen, 2020
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781641291941

hpatrik97>!
Adam Silvera: More Happy Than Not

Pár órára fejeztem be, még mindig nehéz bármit is mondani róla.

Ezt a könyvet már megjelenése óta szeretném, most végre megszereztem. Kicsit féltem is tőle, hiszen rengetegen hypeolják, de szerencsére nem kellett csalódnom. Egyáltalán nem volt nehéz belerázódnom a könyv hangulatába, azonosulni Aaronnal, mivel az írónak egy nagyon különleges, nyers, szarkasztikus írásmódja van, ami nekem nagyon tetszett! Hozzá tenném itt, hogy rengeteg (de tényleg RENGETEG) káromkodás van a könyvben. Ez sem zavart, sőt, ez még szabadabbá tette nekem az olvasási élményt.

És a cselekmény. A CSELEKMÉNY! Az író mesterien és fantasztikusan kitalálta ezt az egészet. Egy olyan New York-ban járunk, ahol egy Leteo nevezetű cégecske képes bárkinek elfedni a nemkívánatos, fájdalmas emlékeit. Aaronnak pedig van bőven belőlük. Az apja nemrég öngyilkos lett, és Aaron maga is megpróbálta kioltani a saját életét. Vannak barátai ("barátai") és egy művészlélek barátnője Genevieve. Aztán bejön a képbe Thomas.

Ez egy tipikusan olyan könyv, amit vagy megkedvelsz már az elején, és imádni fogod, vagy kevésbé lesz szimpatikus (az írásmód miatt), de még így is megkönnyezed. Hiába próbálod kitalálni, hogy kivel mi lesz, esélyed sincs rá, hogy ezekre a fordulatokra előre rájöjj. Aztán jön a nagybetűs SOKK. És onnantól kezdve lehetetlen letenni a könyvet.

Úgy tudom, hamarosan megjelenik magyarul, és garantálhatom előre: nagyon sok ember új kedvence lesz ez a könyv!

Nizaya>!
Adam Silvera: More Happy Than Not

Adam Silvera már egy előző történetével (They Both Die at the End) is megfogott, és miután végeztem ezzel, azonnal egyik kedvenc szerzőnek jelöltem.

Csak remélem, hogy az ilyen könyvek eljutnak legalább egy olyan emberhez, akinek épp akkor épp erre van szüksége. Egy megerősítésre, hogy nincs vele semmi gond. Hogy nem tehet arról, hogy más. Hogy nem rossz ember attól, hogy a saját neméhez vonzódik.
Ez a világ – akármennyire is próbálja ezt sugallni –, nem az elfogadásra született. Adam Silvera könyvei segítenek egy kicsit. Kiragadnak egy kicsit a valóságból és megmutatják, hogy nem elég a kind of vagy a sort of. Neked a definitely kell. off

WildWorld>!
Adam Silvera: More Happy Than Not

Kevesebb, mint 24 óra alatt gyűrtem be a könyvet, és lehet, hogy nem kellett volna, mert amúgy maga a regény az egy lassan hömpölygő, érzelemközpontú történet. Sebaj, így is jó volt, csak hirtelen nagyon szíven ütött.

Ha nagyon röviden le akarnám zavarni az értékelést, akkor azt mondanám, hogy ha tetszett a Soha nincs vége (More Than This… még a címük is hasonlít), akkor nagy valószínűség szerint ez is a te könyved lesz. Mindkettőnek nagyjából ugyanaz az alapkoncepciója: a szexuális hovatartozásától és családi problémáitól sújtott főhős egy ponton az életének megpróbálkozik az öngyilkossággal, ám nem jár sikerrel, és így aztán különböző rögös utakon keresztül el kell fogadnia önmagát. Közös elem az is, hogy mindkét könyv rendelkezik némi science fiction-beütéssel, de nem az a leglényegesebb aspektusa, bár a Soha nincs vége agytekervényeket meggyötrő virtuális valóságok koncepciójához, végletekig kiélezett megbízhatatlan, önmagát is kétségbe vonó narrátorához, és viszonylag gyors tempójához képest ez egy jóval visszafogottabb, kapcsolat- és érzelemközpontúbb könyv. Abban is hasonlítanak, hogy a befejezése mindkettőnek elég nyitott, bár a More Happy Than Not azért jobban lezárt, és egy határozott, szomorkás tollvonással véget ér.

Mondhatnám, hogy ez a könyv minek is van, amikor annyira hasonlít a másikra, de ez nem lenne fair. Mint már említettem, a két regény tempója, hangulata, sőt, a főhősök viszonyulása a hasonló problémáikhoz is nagyon más. Az is nagyon kiemeli a könyvet, hogy végre a főbb szereplők nem felső-középosztálybeli kertes házas fehérek, és mégse azon rugózik a könyv, hogy bandák meg drogok. Jó, érintőleg van mindkettő a könyvben, de a szereplők nagyrészt alapvetően normális tinédzserek, az etnikai hovatartozásuktól részben független problémákkal, ami egyszerűen csak jól esett. Ugyanakkor jól ábrázolja a könyv azt is, hogyan határozzák meg valaki életét az anyagi és társadalmi körülményei. És a felvázolt etikai kérdések is érdekesek és elgondolkodtatóak: mennyiben határoznak meg téged az emlékeid? Megváltoztathatod a személyiséged lényegét? Megéri-e egyáltalán? Érdemes-e együtt élni a fájdalmas emlékekkel, ha van választásod?

Okos YA regény volt ez. Sok ilyen kéne még a műfajnak.

(És komolyan én voltam az első, aki értékelte ezt molyon? Hát ez a világ igazságtalansága.)

Asren229>!
Adam Silvera: More Happy Than Not

Érdekes és kellemes meglepetés volt nekem ez a könyv, mind karakterek és mind a történet szempontjából. Nem lett happy end a vége ( vagy mégis?) és a történet is másmilyen volt, mint amilyenekkel mostanában találkoztam, olvastam ( LMBT témában), és kijelenthetem, hogy megszerettem Adam Silvera stílusát. ( Mégtöbbet!)
Mindenképpen ajánlom, mert igaz nem túl könnyű maga a tartalma amit közvetít, de ez nem ment a kárára, inkább még jobban hozzáadott a teljes egészhez.
Imádtam és minden csillagot megérdemelt! :)

I think it’s okay for you to be confused by things right now, Thomas. We’re young and figuring shit out, but our lives don’t completely suck. Take it from the kid whose bedroom is the living room.

zwecki>!

I want to be so happy that bad memories aren’t following me around like unwanted shadows

zwecki>!

It’s okay how some stories leave off without an ending. Life doesn’t always deliver the one you would expect.