Mindketten ​meghalnak a végén (Halál-Hírek 1.) 805 csillagozás

Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

ADAM ​SILVERA gyönyörűen szívszaggató regénye fiatalok százezreit érintette meg. A TikTokon több mint 74 millió bejegyzés szól erről a könyvről, valamint a The New York Times sikerlistáján is bérelt helye van.
„Mi, a Végső Barát Zrt. csapata, borzasztóan sajnáljuk, hogy elveszítünk. Őszinte részvétünk mindazoknak, akik szerettek, és azoknak, akik már sosem ismerhetnek meg téged. Reméljük, ma értékes, új barátra lelsz, és vele töltöd végső óráidat.”
Szeptember 5-én, kicsivel éjfél után a Halál-Hírek felhívja Mateo Torrezt és Rufus Emeteriót. Rossz hírei vannak számukra: még aznap meghalnak. Mateo és Rufus nem ismerik egymást, és más-más okokból ugyan, de mindketten szeretnének egy új barátot találni a Végnapjukon. A jó hír: erre is létezik egy alkalmazás, a neve: Végső Barát. Rufus és Mateo ennek segítségével akarnak találkozni, hogy együtt még egy utolsó, nagyszerű kalandban legyen részük – egyetlen nap alatt akarnak leélni egy egész életet.
Adam Silvera… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

404 oldal · ISBN: 9789635842247 · Fordította: Morcsányi Júlia
404 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635841523 · Fordította: Morcsányi Júlia

Rufus Emeterió · Mateo Torrez

MissFortune>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Azoknak, akiknek kell egy kis emlékeztető: számítson minden nap!

Igazán örülök, hogy a kezembe vettem ezt a könyvet, mert ugyan kegyetlen, mégis egy csodás történet.
A cím mindent elárul, ami történni fog. Mateo és Rufus értesítést kapnak a Halál-Hírektől, hogy az elkövetkezendő 24 órában meg fognak halni. Mateo elég magányos, zárkózott életet élt, Rufusnak azonban rengeteg barátja volt, mégis összehozza őket a sors a Végső Barát applikáció keretein belül. Eltöltenek együtt egy csodás napot, élményeket szereznek, egymásba szeretnek, majd meghalnak.
Fájt minden sora, de mégis egy remek élménnyel lettem gazdagabb. Az üzenet fontos; éljünk meg minden napot!

Edmond>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Mindketten meghalnak a végén, tudom, elég durva cím, és lelövi a végét, de igazából pont ez benne a lényeg, mert erről a könyvről el sem lehet másként kezdeni beszélni, mintsem hogy azzal kezdjem: mindketten meghalnak a végén.

A két főszereplő fiú Rufus és Mateo egy olyan világban élnek, ahol 24 órával az emberek halála előtt értesítést kapnak, melyben elmondják, éljenek még egy napot utoljára igazán és búcsúzzanak el a szeretteiktől, mivel aznap bizony meghalnak. Ez egyfajta esély, lehetőség. Már ez az egész alapötlet nagyon egyedi volt az írótól és nagyon jól lett a regényben kivitelezve, felépítve. Nagyon tetszett a két fiú utolsó napja, amelyből próbálták kihozni a legtöbbet. Egy érzelmes, mélyen megrázó és nagyon elgondolkodtató könyv volt ez számomra, egy nagy utazás, amely sokat tanított nekem is az olvasása alatt.

A legfőbb üzenete, hogy ne féljünk élni, ragadjunk meg minden pillanatot, találjuk meg önmagunk, legyünk bátrak! Nagy szeretettel tudom nektek is ajánlani ezt a regényt!

Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Azt tudom, hogy Adam Silvera regényei kicsit sem megszokottak, ebben az esetben sem tudtam, mire számíthatok. Persze attól eltekintve, hogy a cím valamennyire magában foglalja a tartalmat, de a poént mindenképp lelövi. Ez már olvasás előtt is tetszett, biztos voltam benne, hogy nem ilyen egyszerű a történet, és attól még érdekes lesz, hogy tudom, hogyan végződik.
Igazából pont ettől izgalmas. Tudom, mi a vége, de fogalmam sincs, mi vezet odáig. Az elejétől fogva fúrta az oldalam a kíváncsiság, hogy mégis hogyan fognak meghalni a srácok? off
Nagyon tetszettek a random nézőpontok, és hogy szinte mindenki összefügg mindenkivel!
Nem is tudtam, hogy latin-amerikai származásúak a fiúk, óriási pluszpont. spoiler Szurkoltam nekik, hogy minél tovább bírják. Úgyis tudtam, hogy aznap meg kell halniuk, de akkor legalább legyen idejük élni még egy kicsit. És minél tovább olvastam, annál jobban megszakadt a szívem.

404 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635841523 · Fordította: Morcsányi Júlia
Linszyy P>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Különleges világban játszódó érzelmes LMBTQ-kötet. A Halál-Hírek nem téved és kicselezhetetlen. De ad egy utolsó napot, amikor bepótolhatsz dolgokat és elbúcsúzhatsz a szeretteidtől. Ebben a történetben nemcsak Mateo és Rufus kap hívást, de őket az Utolsó Barát applikáció hozza össze, hogy egymást támogathassák életük utolsó óráiban.

Szívszorító, mert tudjuk, mi lesz a vége, mégis bizakodunk. Még szerencsésebbnek érzem magam, hogy már ennyit élhettem. De nem mindegy, hogyan élünk. Mi nem tudhatjuk, melyik lesz az utolsó napunk, de éljünk úgy, hogy aznap ne az elvesztegetett lehetőségek lebegjenek a szemünk előtt. Ennyi elég.

Puska>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

„minden napot kezelj úgy, mintha az egész életed volna.”

Ez a könyv teljesen kicsinálta a szívemet.
Na de kezdjük az elején. A történet egy olyan világban játszódik ahol létezik egy bizonyos Halál hírek zrt. akik valahonnan tudják, kik halnak meg aznap és fel is hívják ezeket az embereket, hogy elmondják nekik: Ma van a halálnapjuk. Használják ki a hátralévő időt! Ez történt a 2 főszereplőnkkel is, Matteo-val és Rufus-al is. Akik az Utolsó Barát alkalmazásnak köszönhetően ismerkedtek meg egymással, és utána az egész napot együtt töltötték. Bár különbözöek mégis egyformák igy hamar megvolt az összhang és barátságnál sokkal több is kialakult közöttük. :) Bár csak kb 24 órájuk volt hátra, ami valljuk nem tűnik soknak, és mégis rengeteg új élménnyel gazdagodtak, rengeteg mindent kipróbáltak és még egy karaokéra is sor került ami nekem az egyik kedvenc jelenetem volt. ♥ Egyszóval, tényeg kimaxolták az a kis időt is ami adatott nekik és éltek.

Plusz nagyon tetszett, hogy neha mások szemszögéből is láthattunk pár jelenet. Minden is összefüggött mindennel.

Bár én magam sem tudom, hogy egy ilyen cím után mégis miért, de bevallom én a végsőkig reménykedtem benne, hogy mégsem halnak meg mert nagyon megszerettem őket! Mondom itt biztos lesz valami csavar, mondjuk, hogy 1 percre meghalnak aztán visszahozzák őket vagy valami, én nem hiszem el, hogy mindketten meghalnak a végén. De nyilván meghaltak, úgyhogy a szívem jelenleg is darabaokban van.

„..akkora szívás, hogy azért növünk fel, hogy meghaljunk. Igen, közben élünk, vagy legalábbis a lehetőséget megkapjuk rá, de a félelem miatt néha nehéz és bonyolult dolog élni.” off

De amellett, hogy összetörte a szívemet, el is gondolkodtatott. Nem is kicsit.
Például, hogy mennyire nem használom ki azt a napi 24 órát, amikor is elmehetnék kipróbálni új dolgokat, ellátogatni olyan helyekre ahová már régóta el akarok menni stb, helyette sokszor a telómat nyomkodom vagy lusta vagyok csinálni bármit is és halogatok mindent vagy éppen csak élvezem a semmittevést. Közben meg lehet ez az utolsó napom és ilyen értéktelenül eltelik az egész. Ezer dolog van mit már régóta szeretnék mégis mindig halogatom mondván, hogy ráér. De mi van ha nem? Ha már nincs holnap csak a ma? Már régi vágyam, hogy beülök pl valami cuki kis kávéházba és ott olvasok, közben meg gyönyörködöm a kilátásban. Annyira hangulatos lehet!
Szóval most ennek a könyvnek a hatására megfogadtam, hogy innentől kezdve megpróbálom jobban kihasználni azt a kis szabadidőt ami jut, és élményekkel gazdagodni, elmenni ide-oda akár egyedül vagy barátokkal, nem csak otthon ülni a négy fal között, és fölösleges dolgokra pazarolni a drága időt.

Egyébként csak a címe miatt vettem a kezembe, őszintén nem gondoltam volna, hogy ekkora hatással lesz rám ez a könyv! Örölük, hogy elolvastam! Ez a könyv rávilágított arra, mennyit is ér egy nap!

bemese05 P>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Csodálatos történet volt, csak ne fájna ennyire….
Imádtam Mateot és Rufust! ♥ Csodálatos volt a barátságuk, ahogyan egymás mellett álltak az első perctől fogva, ahogyan támogatták egymást. Főleg Rufus Mateot, h sikerüljön az utolsó napján élnie! Jó volt velük tölteni a napjukat! Sokszor megsirattak, de volt, h mosolyogtam! :) ♥
Tetszett, h Adam szépen összeszőtte a szálakat, h kaptak mások is 1-1 fejezetet és nem csak Mateo és Rufus szemszögéből olvashattunk! Érdekes volt a szemükön keresztül látni a két fiút!
Tényleg csodás történet volt! Bár egyáltalán nem szeretnék ilyen világban élni, olvasás közben folyamatosan ez járt a fejemben, h mennyire idegörlő lenne, h bármikor csöröghet a telefon! Azért örülök, h olvashattam, még így is, h összetört! ♥ Különleges történet volt!

Bea_Könyvutca P>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

A könyv olvasásának elkezdésekor még nem voltam benne biztos, hogy végig akarok és végig tudok-e olvasni egy ilyen könyvet, de engem is meglepett, hogy bár végig ott volt a fejemben a cím, és tudtam, hogy mi lesz a vége (jó, azt is bevallom, hogy néha reménykedtem, hogy talán lehet valami tévedés és majd kiderül, hogy nem is halnak meg), mégis imádtam olvasni.
Adam Silvera nagyon érzékenyen és csodálatosan mutatja meg az élet elmúlását ebben a könyvben, miközben arra emlékeztet, hogyan kellene élni. Hogy mindennap élhetnénk úgy, hogy akár az az utolsó napunk is lehet, és ne legyen sem hiányérzetünk, sem semmiféle megbánás bennünk. De azt is sugallja, hogy az élet nem logikus és nem igazságos, mert miért éppen azokkal történik valami, akiket felhív a Halál-Hírek, de mégis megtalálhatjuk a jót a rosszban, hiszen Mateonak és Rufusnak nagyon szép utolsó napja volt.
Bővebben: http://www.konyvutca.hu/2023/03/adam-silvera-mindketten…

vighagika>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

„Elvesztegettem az időmet, és csomó jó dolgot kihagytam, mert nem a megfelelő dolgokkal törődtem.”

Nagyon nehezen tértem magamhoz a könyv után. Most már megértek mindenkit, aki arról beszélt, hogy pontosan tudta, hogy meghalnak a végén, de ettől nem fájt kevésbé, amikor valóban meghaltak a végén.

A sci-fi nagyon nem az én műfajom, mégis beszippantott Mateo és Rufus sorsa, minden, amit hoztak magukkal és a két különböző személyiségfejlődés, amin az utolsó napon keresztül mentek. A két főszereplő fiú élete egyébként sem egyszerű, ehhez jön még a tény, hogy rendkívül fiatalon véget ér az életük.

A történet hozza magával a műfajtól elvárt társadalmi kérdéseket is – ifjúsági stílusban –, hiszen egy csomó élettel-halállal kapcsolatos probléma felmerül. Az a jellegzetes kérdés jutott eszembe, hogy „ha találnál egy borítékot életed utolsó napjának dátumáról, kinyitnád?” Nos, Silvera társadalmában nincs választás, a Halál-Hírek mindenkit tájékoztat arról, ha kevesebb, mint 24 órája maradt élni. És jönnek is a következő ebből fakadó kérdések: mit teszel? Hogyan birkózol meg vele? Kiknek árulod el? Miket bántál meg eddigi életed során? Helyre tudod ezeket hozni? És végül, de nem utolsó sorban: elégedetten távozol?

A könyv alcíme egyben legnagyobb tanulsága is: „Élj úgy, mintha minden napod az utolsó lenne!” – Ha ez nem megy, akkor pedig olvasd el ezt a kötetet. De komolyan.

Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Kíváncsi vagyok, hány napig fog fájni, miközben mégis mosolygok…
De szerencsére ez a könyv sokkal többet ad, mint amennyit elvesz. ♥️

♥️Rufus
♥️Mateo

alettakata P>!
Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

– Az Utolsó Üzenetem az lenne, hogy találd meg a tieidet. És minden napot kezelj úgy, mintha az egész életed volna.

Most nagyon sok minden kavarog a fejemben, de jelenleg nem tudok értelmes mondatokat megfogalmazni ezekből.
Ha valaki feltenné a kérdést, hogy de hát miért olvassa el ezt a könyvet, mikor tudja, hogy mi lesz a vége, ez lenne a válaszom: bennem is felmerült ez a kérdés, de kevesebb lennék, ha nem olvastam volna el.♥

DzsDzs88 IP>!

[…] akkora szívás, hogy azért növünk fel, hogy meghaljunk. Igen, közben élünk, vagy legalábbis a lehetőséget megkapjuk rá, de a félelem miatt néha nehéz és bonyolult dolog élni.

FeketeAlex I>!

– Ígérd meg, hogy rendben leszel.
– Óriási hazugság volna.

fannislibrary P>!

Tizenkét órája felhívtak, hogy ma meghalok, és több bennem az élet, mint akkor volt.

FeketeAlex I>!

– Bárcsak több időnk lenne… Szeretnék üres utcákon biciklizni veled, száz dollárt elkölteni egy játékteremben, aztán komppal átmenni Staten Islandre, hogy megismerkedhess a kedvenc jégkásámmal.

Kapcsolódó szócikkek: jégkása (ital)
DzsDzs88 IP>!

És a szavak olyan kényelmetlenek tudnak lenni, még akkor is, ha nyolc éve ismer valakit az ember.

FeketeAlex I>!

– Azt hittem, az emberek csak azért vannak az Instagramon, hogy fenn legyenek az Instagramon.

rvsz_hrmn>!

Ahhoz, hogy valaki az ember testvére legyen, nincs szükség egyforma DNS-re, Andrade tudja ezt jól.