A ​végtelen ég hősei 8 csillagozás

Egy történet a testvériségről és az önfeláldozásról
Adam Makos: A végtelen ég hősei

A könyv egy ösztönző történetet mesél el az USA hadiflottájának leghíresebb pilótapárosáról, Tom Hudner hadnagyról, egy fehér bőrű New England-i férfiról, és Jesse Brown tisztről, egy afroamerikai aratóról Mississippiből. Tom a Harvardon kitanulta a hadi repülőgépek használatát, hogy harcolhasson hazájáért. Jesse egy olyan nemzet első fekete bőrű pilótája lett, akit egy bárban sem szolgáltak volna ki akkoriban, de ő harcolt a túlélésért és a győzelemért. Amíg Amerika legnagyobb része még mindig szegregált volt, Jesse és Tom összefogtak, és a 32-es Harci Repülős Alakulat pilótái lettek. A regény az USA tengerészetének részleteibe vezet be minket, miközben követhetjük Tom és Jesse csatáját az észak-koreai megszállás során. Amikor egyikük gépét eltalálják, a másiknak szembe kell néznie élete legnehezebb döntésével: végignézze-e társa halálát, avagy megpróbáljon-e mindent megmenteni, merészen, vakmerően, egyes egyedül.

Eredeti cím: Devotion

Eredeti megjelenés éve: 2014

Maxim, 2015
486 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617008 · Fordította: Bozai Ágota

Adam Makos: A végtelen ég hősei

Adam Makos: A végtelen ég hősei Egy történet a testvériségről és az önfeláldozásról

A történet ugyanolyan jól volt megírva, gyerekkortól kezdve a háborúig és utána még betekintést kaptunk, hogy kivel mi lett később. De nem érte el azt a szintet, mint a szerző másik könyve ˙(Felettünk a csillagos ég), de valószínű csak azért, mert ez a történet nem volt olyan „izgalmas”. Ez egy kicsit más szemszögből mutatta a történéseket, faji megkülönböztetés, harc az előítéletekkel, stb. A sztori nem korlátozódott le csak Jesse-re és Tom-ra, megismerhettünk több bátor tengerészgyalogost, akik az ember szívéhez nőttek, és ugyanúgy szorítottunk nekik, hogy túl éljék ezt a borzalmas háborút, amire senki se emlékszik.

Tímea_Gagyi
Adam Makos: A végtelen ég hősei

Pár perce fejeztem be ezt a gyönyörű könyvet. Még most is futkos a hideg a hátamon tőle. Annyira megható a történet és annyira jól van megírva, hogy a buszon olvasva majdnem elsírtam magamat. Itthon persze meggyászoltam Jesse Brown halálát és irigykedve olvastam a Daisyhez irt csodálatosan szép levelét. Adam Makos többi könyve is teljesen magával ragadott, de ez a történet valósággal magába szippantott. Csak ajanlani tudom :))))

BoneB

– Uraim a kimenőt visszavonták – közölte a katonai rendész.
– Mindenkinek vissza kell mennie a hajóra. Azonnal. Valami nagy dolog történt.
Jesse azt kérdezte, hogy valami baj van-e.
– Nekünk is csak annyit mondtak, uram, hogy Koreában szar került a ventillátorba – közölte a katonai rendész, azzal a következő amerikaihoz sietett.

265. oldal, 27. fejezet - Otthon (Maxim, 2015)

BoneB

Marty vigyorgott. A megtámadott őrtoronyból az ellenség valahogy visszalőtt. Marty odasúgta köteléktársának:
– Emlékszel, amikor megkérdezted Papát, hogy „Mik azok a villanások?” – A köteléktárs bólintott. – „Hát csak az, hogy valaki éppen rád lő” – folytatta Papa laza stílusát utánozva.

239. oldal, 24. fejezet - Ennyi (Maxim, 2015)

BoneB

A közönség nevetésben tört ki. Koenig félénken eltakarta a fejét kezével, ahogy társai vállon veregették, megpaskolták.
– Íme, így kell hazavágni egy 745 ezer dolláros Corsairt, hogy kilőjünk egy 500 dolláros tragacsot! – szólt valaki.

241. oldal, 24. fejezet - Ennyi (Maxim, 2015)

BoneB

Tom úgy ismerte Martyt, hogy a fiatal pilóta kiszámíthatatlan újonc, aki azzal dicsekedett, hogy egyszer elkésett a szolgálatból, és büntetésül tizenöt Bearcat gépet kellett lemosnia. Amikor a kötelékvezetője kilépett a hangárból, hogy megszemlélje a munkát, ragyogóan tiszta repülőket látott. Marty azonban csak a gépeknek a hangár felé eső oldalát mosta le.

246. oldal, 25. fejezet - Bizalom (Maxim, 2015)

BoneB

Szentséges ég! gondolta Tom. – Életem végéig példásan kell viselkednem!

475. oldal, 43. fejezet - Telefon a fővárosból (Maxim, 2015)