A ​végtelen ég hősei 12 csillagozás

Egy történet a testvériségről és az önfeláldozásról
Adam Makos: A végtelen ég hősei

A könyv egy ösztönző történetet mesél el az USA hadiflottájának leghíresebb pilótapárosáról, Tom Hudner hadnagyról, egy fehér bőrű New England-i férfiról, és Jesse Brown tisztről, egy afroamerikai aratóról Mississippiből. Tom a Harvardon kitanulta a hadi repülőgépek használatát, hogy harcolhasson hazájáért. Jesse egy olyan nemzet első fekete bőrű pilótája lett, akit egy bárban sem szolgáltak volna ki akkoriban, de ő harcolt a túlélésért és a győzelemért. Amíg Amerika legnagyobb része még mindig szegregált volt, Jesse és Tom összefogtak, és a 32-es Harci Repülős Alakulat pilótái lettek. A regény az USA tengerészetének részleteibe vezet be minket, miközben követhetjük Tom és Jesse csatáját az észak-koreai megszállás során. Amikor egyikük gépét eltalálják, a másiknak szembe kell néznie élete legnehezebb döntésével: végignézze-e társa halálát, avagy megpróbáljon-e mindent megmenteni, merészen, vakmerően, egyes egyedül.

Eredeti cím: Devotion

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mont Blanc válogatás

Maxim, 2015
486 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617008 · Fordította: Bozai Ágota

Adam Makos: A végtelen ég hősei

Adam Makos: A végtelen ég hősei Egy történet a testvériségről és az önfeláldozásról

A történet ugyanolyan jól volt megírva, gyerekkortól kezdve a háborúig és utána még betekintést kaptunk, hogy kivel mi lett később. De nem érte el azt a szintet, mint a szerző másik könyve ˙(Felettünk a csillagos ég), de valószínű csak azért, mert ez a történet nem volt olyan „izgalmas”. Ez egy kicsit más szemszögből mutatta a történéseket, faji megkülönböztetés, harc az előítéletekkel, stb. A sztori nem korlátozódott le csak Jesse-re és Tom-ra, megismerhettünk több bátor tengerészgyalogost, akik az ember szívéhez nőttek, és ugyanúgy szorítottunk nekik, hogy túl éljék ezt a borzalmas háborút, amire senki se emlékszik.

Tímea_Gagyi
Adam Makos: A végtelen ég hősei

Pár perce fejeztem be ezt a gyönyörű könyvet. Még most is futkos a hideg a hátamon tőle. Annyira megható a történet és annyira jól van megírva, hogy a buszon olvasva majdnem elsírtam magamat. Itthon persze meggyászoltam Jesse Brown halálát és irigykedve olvastam a Daisyhez irt csodálatosan szép levelét. Adam Makos többi könyve is teljesen magával ragadott, de ez a történet valósággal magába szippantott. Csak ajanlani tudom :))))

evycicuka
Adam Makos: A végtelen ég hősei

keveset tudok a koreai háborúról, így nagyon örültem neki ,hogy végre egy kicsit jobban belemélyedhettem. Ez számomra kevéssé volt regény, inkább olyan naplószerűnek tűnt. Ennek ellenére jól volt megírva, sokat megtudhattam belőle (a lábjegyzeteket kifejezetten szerettem :) ), csak valahogy ez az írásmód nem az én stílusom.

Örülök, hogy olvashattam ezt a kötetet, köszönöm, hogy rátalálhattam moly.hu :)

BoneB

A közönség nevetésben tört ki. Koenig félénken eltakarta a fejét kezével, ahogy társai vállon veregették, megpaskolták.
– Íme, így kell hazavágni egy 75 ezer dolláros Corsairt, hogy kilőjünk egy 500 dolláros tragacsot! – szólt valaki.

241. oldal, 24. fejezet - Ennyi (Maxim, 2015)

BoneB

Tom úgy ismerte Martyt, hogy a fiatal pilóta kiszámíthatatlan újonc, aki azzal dicsekedett, hogy egyszer elkésett a szolgálatból, és büntetésül tizenöt Bearcat gépet kellett lemosnia. Amikor a kötelékvezetője kilépett a hangárból, hogy megszemlélje a munkát, ragyogóan tiszta repülőket látott. Marty azonban csak a gépeknek a hangár felé eső oldalát mosta le.

246. oldal, 25. fejezet - Bizalom (Maxim, 2015)

BoneB

– Uraim a kimenőt visszavonták – közölte a katonai rendész.
– Mindenkinek vissza kell mennie a hajóra. Azonnal. Valami nagy dolog történt.
Jesse azt kérdezte, hogy valami baj van-e.
– Nekünk is csak annyit mondtak, uram, hogy Koreában szar került a ventillátorba – közölte a katonai rendész, azzal a következő amerikaihoz sietett.

265. oldal, 27. fejezet - Otthon (Maxim, 2015)

BoneB

Marty vigyorgott. A megtámadott őrtoronyból az ellenség valahogy visszalőtt. Marty odasúgta köteléktársának:
– Emlékszel, amikor megkérdezted Papát, hogy „Mik azok a villanások?” – A köteléktárs bólintott. – „Hát csak az, hogy valaki éppen rád lő” – folytatta Papa laza stílusát utánozva.

239. oldal, 24. fejezet - Ennyi (Maxim, 2015)

BoneB

Szentséges ég! gondolta Tom. – Életem végéig példásan kell viselkednem!

475. oldal, 43. fejezet - Telefon a fővárosból (Maxim, 2015)