Adni ​és kapni 5 csillagozás

A siker rejtett dinamikája
Adam M. Grant: Adni és kapni

Miért jutnak fel egyesek a sikerlétra csúcsára, míg mások az aljára csúsznak?
Generációk óta a siker egyes alkotóelemeire – a szenvedélyre, a kemény munkára, a tehetségre és a szerencsére – irányítjuk a figyelmünket. De ez nem biztos, hogy elég. Manapság egyre jobban előtérbe kerülnek másokhoz fűződő kapcsolataink.
Adam Grant szervezeti pszichológus szerint sokkal relevánsabb azt vizsgálnunk, milyen szerepet töltünk be a munkahelyünkön és a magánéletünkben. Kihasználóként minél többet akarunk kapni másoktól, viszonosságra törekvőként minden szívességet igyekszünk megszolgálni, jótékonykodóként pedig az embereknek azt a ritka válfaját képviseljük, amely úgy segít másoknak, hogy közben nem vár cserébe semmit.
Egyes jótékonykodók hamar kiégnek, ám a többiek – ha jól csinálják – rendkívüli eredményekre képesek. A könyv bemutatja, mi kell manapság a hatékony kapcsolatépítéshez, az együttműködéshez, mások befolyásolásához, valamint a kiváló tárgyalói és vezetői készségek elsajátításához.

Eredeti megjelenés éve: 2013

HVG Könyvek, Budapest, 2013
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633041543 · Fordította: Németh Ádám

Józsa_László>!
Adam M. Grant: Adni és kapni

Adam M. Grant: Adni és kapni A siker rejtett dinamikája

Egy új látásmódot közelít meg a munka és magánélet világából. Nagyon tetszett, hogy mindent történetekkel támasztott alá.