A ​mezőföld természeti földrajza 0 csillagozás

Ádám László – Marosi Sándor – Szilárd Jenő: A mezőföld természeti földrajza Ádám László – Marosi Sándor – Szilárd Jenő: A mezőföld természeti földrajza Ádám László – Marosi Sándor – Szilárd Jenő: A mezőföld természeti földrajza

A ​magyar geográfusok és a magyar geográfia közel egy évtizede ígéretet tettek, hogy a hazai földről, egyes tájairól és gazdasági körzeteiről korszerű szemlélettel megírt természeti és gazdaságföldrajzi monográfiákat készítenek. Olyan földrajzi munkákat, amelyeket a kutató geográfus szakember és a földrajzot oktató tanár is, de gazdasági életünk tervező szakemberei is haszonnal és tanulsággal forgathatnak. Az adott ígéret immár valósággá válik. A Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Kutatócsoportjának gondozásában a Földrajzi Monográfiák újabb testes kötete lát napvilágot: A Mezőföld természeti földrajza. Két magyar hegységi táj, a Mátra és a Börzsöny után egy dombsági, síksági táj földrajzi képének a megfestése, az ország szívében helyet foglaló Mezőföldé. A Mezőföld neve, akárcsak odaát Erdélyben a Mezőségé, népi eredetű. A magyar nép fejlett tájszemléletének terméke. A népi elnevezés jól mutatja, hogy ennek a kereken 4500 km2 területű, a Duna völgye, a Balaton, a… (tovább)

Akadémiai, Budapest, 1959
514 oldal

Duncan Brewer – John Clark – Casey Horton – Mary Devine: Különös helyek, elbűvölő tájak
Gábris Gyula – Probáld Ferenc – Szabó Pál (szerk.): Európa regionális földrajza I-II.
Szabó József (szerk.): Általános természetföldrajz I-II.
Gellér Tibor (szerk.): 202 kérdés és válasz – Világegyetem, föld
Bak Borbála: Magyarország történeti topográfiája
Peter Francis: Vulkánok
Carlo Lauer (szerk.): Officina képes világatlasz
Vojnits András: Afrika
C. Plinius Secundus: A természet históriája
Észak- és Közép-Amerika I.