Szóval ​Jedi akarsz lenni? (Star Wars-trilógia 2.) 34 csillagozás

Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

SZÓVAL ​JEDI AKARSZ LENNI?
Nagyon menőnek tűnik. Tárgyakat tudsz mozgatni az elméddel. Képes vagy embereket irányítani az akaratoddal. És hát a fénykardok. Azok aztán tényleg lenyűgözőek. De nem csak elmetrükkökből és fegyverré változtatott energianyalábokról szól a dolog. Egy jedinek nagyon keményen kell küzdenie. Ráadásul ott vannak a rossz fiúk. Rengeteg rossz fiú. Mind téged akarnak megölni.

MÉG MINDIG JEDI AKARSZ LENNI?
Nos, ez a könyv az egyik legnagyobb jediről szól, aki valaha létezett. Alapvetően A Birodalom visszavág című klasszikus film átdolgozása. De több annál. Megtanulhatod belőle, hogyan válj jedivé. Talán nincs rá szükséged, hogy megtudd, hogyan kell lebegni, vagy azt, hogyan tudod érzékelni a környezeted minden apró részletét bekötött szemmel is. És lehet, hogy nem akarsz fénykardokról, gyilkos hólényekről és űrhajókról hallani. Vagy esetleg mégis érdekel egy ilyen történet? És véletlenül, de csak teljesen véletlenül azt is meg akarod… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kolibri, Budapest, 2015
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155541001 · Fordította: Habony Gábor

Darth Vader · Han Solo · Chewbacca · R2-D2 · C-3PO · George Lucas

Hoth

R4ms3s>!
Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Csodálatos film. Csodálatos könyv. Csodálatos sorozat. Csodálatos szerző. Csodálatos rajzok. Csodálatos történet. Kell ennél több?
Ugyanúgy tetszett ez a könyv, mint a másik két kötet/történet. Ez a sorozat második része, és ezt olvastam el legutoljára, így az egészet értékelném:
Boldog vagyok, hogy kiadták ezt a könyvsorozatot a film alapján. Örülök, hogy jobban megismerhettem a szereplőket! A képeket/rajzokat meg még sokszor nézegetni fogom.
Minden STAR WARS rajongónak ajánlom a sorozat elolvasását. Aki még nem látta a filmet, az minél hamarabb kezdje el! :)
Magáról a könyvről még annyit, hogy imádtam a Yoda rajzokat és ahogy az író elképzelte a Jedi tanításokat. Úgy éreztem magam a végén mint egy Jedi. :D

Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Öcsém karácsonyi ajándéka lesz – csak ellenőriztem nehogy véletlen ne legyen jó. De szerencsére semmi gond nincs vele, nekem tetszett, és szerintem neki is fog. A jedi-leckék szerintem nagyon ötletesek, tetszik ez a relaxációs, meditációs, dobáltasd meg magad zoknikkal dolog. És milyen király lenne már egyszer csak tényleg tárgyakat mozgatni!
Tetszett, ahogy egy szálra koncentrálódik a történet. A végével volt egyedül bajom, én nem itt zártam volna le a történetet.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Most azt tudom írni hogy jól szórakoztam .tudtam miről szol ,láttam és olvastam is .
nem lepet meg semmi ,de még igy is jó volt .. a kiképzés tetszett …
a többit érdekel olvasd el.

Clementine_929>!
Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Nos, azt hiszem, azt kéne írnom, hogy pont erre számítottam ettől a könyvtől, mert láttam a filmet. De nem így van, ugyanis a könyv szerzője az összes Luke Skywalkeres részt volt olyan kedves E/2-ben megírni. Ilyennel pedig egyedül szerepjátékos könyvekben találkoztam, amiket a magam részéről nagyon szeretek. Szóval nagyon tetszett, imádtam, főleg a fejezeteket egymástól elválasztó Jedi leckék. Párat kipróbáltam belőle és a többi is tervben van, de csak sorjában… míg nem megy tökéletesen a meditáció, nem lépünk következő szintre.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ^^

lakatoszoltan>!
Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Ez A birodalom visszavág újragondolt, ifjúságnak szánt kiadása. Fontos, hogy az ifjúságnak szánták. A párbeszédek az eredetiek, az esemény a film pontos letükrözése. Tehát újat nem sokat tudunk meg. De ha ezt ifjúként kapom kézbe, biztosan élveztem volna.

Túl kritikus felnőttek kerüljék ezt a kiadást, mert biztos találnak benne hibát és belekötnivalót. De kalandvágyó Star Wars fanok, és érdeklődő fiatalok fogyasszák érdeklődéssel és elfogadással a könyvet.

A Jedi képző részek jó gondolatok. Rajzból kevés van sajnos, de az is valami. Szóval nem kell félni ettől a kiadástól, mert nem olyan borzasztó, hogy 50%-on legyen.

Emese_Szalai>!
Adam Gidwitz: Szóval Jedi akarsz lenni?

Nem mondom, hogy tönkretette a Star Wars V. filmet. De majdnem.
Akkor kellett volna letenni ezt a könyvet, amikor a bevezető végére értem. Szinte bevallotta az író, hogy ez nem lesz jó könyv, és meneküljünk tőle, amennyire a hiperhajtómű bírja. De nem, nem tettem. Végigküzdöttem magam rajta, átverekedtem a Dagobah bűzös mocsarain, és lásd mi volt az eredmény? A Falcon szétesés szélén, Luke és Leia szenved és én is. Csak fogom a fejem és küzdök az ellen, hogy 2 csillagot adjak 3 helyett…

Kate20>!

Eszedbe jut, hogy a pilóták narancssárga kezeslábasa kiváló célpont lehet a hófehér tájban, és eltűnődsz rajta, hogy vajon ki választhatta pont ezt a színt? A katonai egyenruhák általában terepszínűek. A narancssárga legfeljebb akkor számíthat terepszínűnek, ha lángok vesznek körül.

Kapcsolódó szócikkek: Hoth · Lázadók Szövetsége
Kate20>!

– Elnézést, uram! – C-3PO hangja. Az aranyszínű Bádogember hangja. – Uram? Uram! – Úgy beszél, mint egy angol lakáj, akinek bevág az alsónadrágja

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO
Lalauda P>!

Határozott vagy, mint szélkakas a forgószélben.

Clementine_929>!

– Éppen próbáljuk megmenteni Han gazdát És mit mondtam neked arról, hogy idegen számítógépekre csatlakozol rá? A végén még elkapsz egy vírust! Ki tudja, mi csatlakozott rá utoljára arra a számítógépre? Megkérdezted egyáltalán?

277. oldal - 26. fejezet (Kolibir, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Han Solo · R2-D2

A Power of Myth-sorozatban Bill Moyers ezt mondta George Lucasnak:

– Úgy hallom, hogy sok mai fiatal szerint a hősiesség kihalt a világból, és már nem is lehet hősies tetteket végrehajtani.

– Mindenki dönthet az élete minden egyes napján – felelte Lucas –, hogy hős lesz vagy sem

A szerző előszava

Kapcsolódó szócikkek: George Lucas · hősiesség
Lalauda P>!

Hatalmas üvöltés hallatszik, mintha egy igazán nagydarab operaénekes kutya jódlizna a Millenium Falcon felett. Ó, nem. Ez Csubakka. Hagyjuk!

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Millennium Falcon
Kate20>!

Egy birodalmi csillagromboló nagyobb, mint bármelyik hajó, amelyet valaha is láttál. Egy napig is eltart, amíg eljutsz egyik végéből a másikba.

Kapcsolódó szócikkek: Csillagromboló

Star Wars-trilógia sorozat · Összehasonlítás