Star ​Wars – Amiről tudnod kell és tudni érdemes 9 csillagozás

Adam Bray – Kerrie Dougherty – Cole Horton – Michael Kogge: Star Wars – Amiről tudnod kell és tudni érdemes

Mi annak a lénynek a neve, ami 1,000 évig emészti az áldozatait?
Mi a neve azoknak a szerzeteseknek, akik a saját, testből eltávolított agyukat tartályba rakják?
Miért kell az Éjnővéreknek teljesíteniük a Harag Próbáját?
Ki takarítja a padlót a Halálcsillagon?

Eredeti cím: Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know

Kolibri, Budapest, 2015
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541049 · Fordította: Németh Attila

Hondo Ohnaka

Razor SMP>!

Három nagy rész köré csoportosítva tartalmaz ez a könyv mindenféle Star Wars információkat a hat film, a Klónok háborúja és a Lázadók korai epizódjaiból. Először a jófiúk, majd a rossz- és „szürke” karakterek kerülnek sorra. Ez után következnek a különböző idegen lények, majd az eddig felbukkant jelentősebb bolygók. Az utolsó fejezet, mely az új filmre fókuszálna, igazából kimerül 3 képben és némi, a filmhez totál nem kapcsolódó információban.
A kötet tartalmilag elég vegyes képet mutat, mert részben tudott újat mondani (bár ez sok esetben a Klónok háborújához kapcsolódott, azt pedig nem láttam még végig), de elég sok ismert dolgot is közölt, ráadásul eléggé gyerekbarátra sikerült a szerkesztés is: sok és nagy kép, viszonylag kevés szöveg. Aki Az ébredő Erő logó alapján venné csak meg, az ne tegye, minimálisan kapcsolódik csak hozzá, de mindenki másnak is azt javaslom, hogy lapozzon bele és döntse el maga, de ár/érték arányban a Minden ami Star Wars joban megéri.

Kolibri, Budapest, 2015
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541049 · Fordította: Németh Attila
Doge>!

Jó kis összefoglaló könyv, tartalmazott olyanokat is amiket még sosem hallottam, nem hosszú, de nem is rövid, rengeteg kép és rajz van benne. A Star Wars rajongóknak ajánlom viszont kihagyható könyv.