Félidő ​0:1 2 csillagozás

Adam Bahdaj: Félidő 0:1

Helycserés támadás, pontos átadások, pompás labdakezelés, nagyszerű cselek – fergeteges rohamokat vezetnek a Sziréna ifjú labdarúgói a hírhedt Huragan kapuja ellen, de az első félidő eredménye mégis 0:1 – a Huragon javára. Persze, hiányzik a csapatból Manius, a nagyszerű balszélső! Mi történt vele? Miért nem jelent meg e döntő mérkőzésen, amelyen a varsói „utcák, terek” bajnoksága múlik? Nos, ennek izgalmas története van – ezt a történetet meséli el az író ebben az érdekes, fordulatos, minden ízében mai regényben.

Eredeti cím: Do przerwy 0:1

Eredeti megjelenés éve: 1957

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ifjúsági kiskönyvtár

Móra, Budapest, 1961
392 oldal · puhatáblás · Fordította: Mészáros István · Illusztrálta: Stanislav Rozwadowski

Bla IP>!
Adam Bahdaj: Félidő 0:1

Ifjúkoromban nagy élmény volt olvasni e jó humorral töltött könyvecskét. Nem is beszélve arról, hogy a foci iránti szeretetem is kielégítésre került irodalmi szinten. S ez a könyv ma sem rossz, sok fiatalnak kellene olvasnia. De nincs új kiadás, pedig vinnék tán…

SteelCurtain>!
Adam Bahdaj: Félidő 0:1

Gyerekkorom egyik nagy kedvence. Kiváló ifjúsági regény, amit persze még felnőttek is elolvashatnak.

Bla IP>!

A Szirena focistái felsorakoztak a középkezdéshez. Feldühítette őket a bekapott gól.