Belladonna (Belladonna 1.) 34 csillagozás

Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna Adalyn Grace: Belladonna

A ​girl confronts Death—and her own deathly powers—in this Gothic-infused, romantic young adult fantasy.

Nineteen-year-old Signa Farrow, orphaned as a baby, has been raised by a string of guardians, each more interested in her wealth than her well-being—and each has met an untimely end. Her last remaining relatives are the Hawthornes, an eccentric family living at the glittering and gloomy estate of Thorn Grove. Thorn Grove’s patriarch, Elijah, mourns his late wife, Lillian, through wild parties and drink, while eldest son Percy grapples for control of the family’s waning reputation and daughter Blythe suffers from the same mysterious illness that killed her mother. And when Lillian’s spirit confronts Signa and claims she was poisoned, Signa realizes that Blythe could be next to die.

Signa’s best chance of uncovering the culprit and solving Lillian’s murder is an alliance with Death himself—the very man she hates most. And Death, that fascinating,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

Little, Brown Books, Boston, Massachusetts, 2023
Hodder & Stoughton, London, 2023
Hodder & Stoughton, London, 2022

Death · Signa Farrow

Naiva P>!
Adalyn Grace: Belladonna

A Belladonnában megvolt minden izgalmas elem: gyilkosság, mérgezések, szellemek, álarcosbálok és magával a Halállal való természetfeletti kapcsolat. Mindez a 18. századi, viktoriánus korban, gótikus elemekkel.
Signa, a főszereplő lány, még csecsemőként árvává vált, és több gyám, illetve nevelőszülő nevelte fel. Akiket úgy tűnik, jobban érdekelt a lány öröksége és az azzal járó anyagi javak. Azonban érdekes módon mindegyik gyámja idő előtt elhalálozott.
Signának volt néhány remek képessége és nagyon egyedi a kapcsolata a Halállal. Két nagy fordulat volt ugyan a könyvben, de én mindkettőt már előre megjósoltam.
A romantikus édes volt ugyan, de volt egy olyan sanda gyanúm, hogy a szerző a könyv végén szándékosan szándékosan megnehezítette a páros kapcsolatát. De mivel lesz folytatás, úgy vélem, tennie kellett valamit, hogy tovább akarjuk olvasni, és megtudjuk, hogyan, vagy folytatódik-e ez a kapcsolat. A könyv egy kis függővéggel ér véget, ami megalapozza a következő könyv történetét. Örülök, hogy az írónő nyitva hagyta a történetet. Összességében szerettem a Belladonnát, és mindenképpen tervezem, hogy elolvasom a sorozat következő részét.

Serenity87 P>!
Adalyn Grace: Belladonna

Nagyon tetszett a könyv, érdekes volt a hangulata. Signa szimpatikus karakter, szegény próbálna segíteni az embereken, miközben elég különleges kapcsolatban áll a Halállal: látja őt amikor megérkezik a halott lelkéért és beszélni is tud vele. Azt hiszem emiatt érthető, hogy alapvetően beilleszkedési problémái vannak, illetve az se használ, hogy akik örökbe fogadják, gyakorlatilag hullanak mint a legyek. Mikor végre jobbra fordulna a sorsa és jó anyagi állapotú távoli rokonaihoz kerül, ahol végre nyugodt körülmények között nevelkedhetne, akkor meg egy misztikus haláleset árnyékolja be a jövőjét. A nyomozás egészen a könyv végéig állandó történetszál és elég érdekes fordulatok vannak benne.

Jó kis könyv volt, örülök, hogy lesz még folytatás, biztosan olvasom majd!

felícia97>!
Adalyn Grace: Belladonna

A Belladonna néhány hete került a radaromra,részben a szép borító miatt,nagyobb részt pedig maga a fülszöveg keltette fel a kíváncsiságomat.Könyves fórumokon a felkapottabb könyvek között szerepelt és érdekelt tudja-e hozni azt a szintet amit vártam.Nos részben sikerült,részben nem.Egyáltalán nem volt ez rossz történet,és bár ahhoz eléggé izgatta a fantáziámat,hogy túl hosszú időre ne tegyem félre ha csak tehettem,valahogy úgy igazán átütni sem tudta az ingerküszöbömet.Nekem valami hiányzott belőle,valami komolyabb hatás,mert hiába boncolgatunk a könyvben komoly témákat, átérezni nem mindig tudtam teljesen ezeket.A sztori eleje kimondottan kecsegtetően indult,csak suhantam kíváncsian végig az oldalakon,a könyv háromnegyedétől viszont valahol elmaradt ez a lelkesedésem.Voltak ugyanis annyira banális és kiszámítható dolgok a könyv folyamán,különösen a cselekmény egyes részeit nézve,hogy elgondolkodtam rajta,hogy most komolyan? De távol álljon tőlem,hogy leszóljak egy könyvet csak ezek miatt,hiszen sokat látott olvasóként nekem nehéz már újat mutatni,és ez nem feltétlen Adalyn Grace hibája,hogy ilyen téren nem voltunk kompatibilisek.Maga az elképzelés, a cselekmény alapja,hogy adott egy hősnő aki nem csak hogy látja de kommunikálni is képes a Halállal imponáló volt számomra.Találkoztam már ilyennel is,de ez most egy újabb felállás volt.Főszereplőnk Signa Farrow még csecsemőként maradt árván,arra a sorsra kárhoztatva,hogy gyámok végtelen során küzdje végig magát,akiket semmi más nem érdekel mint az a vagyon amit 20 esztendősen örököl majd meg.Jelenlegi nevelőjének halála után kerül utolsó élő rokonaihoz,a gazdag és befolyásos Hawthorne családhoz,akiknek az élete apránként hullik darabokra.Az édesanya Lillian tragikus halála után,most Hawthorne-ék lánya is haldoklik ugyanabban a titokzatos betegségben…Signa elhatározza hogy végére jár az ügynek,hogy megmentse ezt a családot,akik hosszú idő óta a legjobb dolog ami történt vele.Segítségére van az a tény is,hogy Signa nem átlagos lány:kiskora óta látja ugyanis a halált,érzi a jelenlétét mikor az eljön az emberekért akiknek lejárt a földi idejük.És bármennyire is gyűlöli a Halált,aki oly sok mindenkit elvett már tőle,ha Signa nem működik együtt vele sosem tudja majd kideríteni az igazságot,márpedig az ami Thorn Grove-ban történik nem lehet véletlen… Tetszett a könyv felépítése,és amerre haladt a cselekmény,a a nyomozás központúság,még ha közben a kis üresjáratok meg is akasztották néha.Persze kellett a felvezetés és az idő, hogy megismerjük a karaktereket és a helyzetüket,de valahogy mindig akkor kanyarodtunk el a fő vonaltól mikor kezdett izgalmasabb lenni.Több dolog is zavart,például hogy bizonyos nyomok annyira egyértelműek voltak,hogy úgy éreztem mindig pár lépéssel előrébb járok,mint a hősnő és így bosszantó volt sokszor nézni, hogy ugyanazokat a köröket futjuk,hogy ki lehet az elkövető,pedig csak kicsit kellett volna jobban a dolgok mögé nézni. Igaz nem gondoltam hogy spoiler lesz az,ugyanakkor nem döbbentett meg igazán,valahogy sejtettem,hogy a fontos emberek között kell keresgélni.Az indokai szomorúak és kiábrándítóak voltak,hiszen hogy tehet ilyet bárki is azokkal kiket szeret?Ettől függetlenül tetszett,az ahová az írónő kifuttatta a történetet, a válaszok és megoldások szempontjából.Örültem,hogy a befejezés se lett összecsapva,nem egy ilyennel találkoztam már,hogy az elnyújtott történetnek végül ilyesmivel rontják el a végét.Az ötlet a mérgezéssel,a halál utáni világ bevonásával tarolt nálam az nem kérdés,viszont a szerelmi szál nekem nem volt átütő erejű.Önmagában a Halál és Signa karaktere is szimpatikus és kedvelhető bár hogy a hősnőnk néha nem lát a szemétől az tény.Kb az első felbukkanástól kezdve biztos voltam abban,hogy spoilerhiába próbált az írónő többször is elbizonytalanítani minket.De most tekintsünk el ettől,mert azért én is vártam mikor bukkan fel a Halál karaktere és miket tartogat még számunkra.Kezdetben bírtam ezt a kicsit csipkelődős viszonyt kettejük közt,de mikor romantikusba fordultak a dolgok az valahogy nekem nem jött át igazán.Tudom a cselekmény heteket ölelt fel,és hát közös előzmény története is van a párosnak,de így is gyorsnak éreztem.Na meg kicsit túl romantikus hős lett a Halál az én ízlésemnek.Mindenesetre a lezárás tetszett,és bár több szálon is nyitva hagyja az írónő a történetet,de mivel érkezik a folytatás gondolom minden kérdésre megkapjuk ott a választ,többek közt arra is, hogy Signa képességei hogy alakulnak itt ugyanis csak ízelítőt kapunk belőle.Mindent összevetve ez egy szerethető történet,minden hibájával együtt,ami pár órára egy gótikus hangulatú érdekes világba repít.Nem kimondottan lett az én könyvem,de nem is bántam meg hogy elolvastam.

konyv_kucko>!

Belladonna

✨TÖKÉLETES✨
Ez ennyi. Nem lehet belekötni ebbe a könyvbe még ha akarnék se.♥‍
Ahogy elkezdtem olvasni már éreztem, hogy ez az én könyvem lesz.✨ Lehet ez azért is, mert hasonlónak éreztem az írónő stílusát Stephanie Garber-éhez. Szóval ha szeretitek az ő írásait, akkor végképp el kell olvasnotok a Belladonnát!
Imádtam ezt a sötét hangulatot ami végigkísérte a történetet. A plot hihetetlen egyedi volt. Egy lány(Signa), aki nem tud meghalni, és Death, aki senki mást nem tud megérinteni csakis őt.♥‍ Ki ne lenne kíváncsi arra mi lesz a történetük vége? Főleg, ha a helyzetet tovább bonyolítja, hogy Signa körül úgy hullanak az emberek mint a legyek. Tényleg elátkozott, vagy csak nem ismeri be magának, hogy ki is ő valójában?

Saku28>!
Adalyn Grace: Belladonna

Nagyon szerettem a sítlusát, az őszi-gótikus hangulatot ami áradt belőle. Szerencsére mostanában sikerült találnom egy pár igazán gyönyörűen megírt angol YA-t, ez is közéjük tartozik. Szellemek, rejtély, mérgek, gótikus nagy kastély és a Halál mint szereplő – tényleg egy olyan történet, ami mondhatni nekem készült. A történet szerintem tök jól felépített, a rejtély és nyomozás szépen csordogál a medrében, tetszett ez a fajta természetfeletti képesség és vonal. Signa érdekes módon nekem néha gyermekibbnek hatott, mint néhány fiatalabb YA hősnő, de realisztikusan belegondolva inkább ez lenne a normális, hogy egy 19 éves, nem túl tapasztalt leányzó sokszor nem úgy viselkedik, mint egy felnőtt. Tetszett, hogy volt, hogy hibázott, azt viszont sajnálom, hogy kicsit ezeknek a hibáknak nem volt jobban hátulütője. Imádtam a szellemes jeleneteket, annyira jól voltak megírva, hogy jó néhány ""igazi"" szellemes horrort is kenterbe vert. A mellék karakterek is szépen kidolgozottak, vannak motivációik, saját történetük. Talán egyedül a szerelmi szálban volt furcsa nekem egy kicsit valami. spoiler Sokáig gondolkodtam rajta, hogy mennyire érzem szükségesnek a folytatást, mert végül is le lehetett volna zárni ennyivel is. De igazából elbírja a világ, van benne potenciál. Van még hova fejlődnie a karaktereknek és kapcsolatoknak. Szóval mindenképpen olvasni fogom a folytatást.

Adalyn Grace: Belladonna

Van az az érzés, mikor legbelül tudod, egyszerűen csak tudod, hogy egy könyv neked íródott. Velem pontosan ez történt a Belladonna esetében: megláttam, megszereztem, elolvastam és szerelmes lettem. A borítóba, történetbe, az írásmódba, és a szerelmi szálba.
Olyan régóta kerestem azt a könyvet, ahol a gonosz édes dolgokat súg a főhős fülébe, és végül egymásra találnak off, és egyszerűen mindent imádtam.
Élveztem a nyomozást, Signa fejlődését, és az éjszakai találkákat a halállal. Bár Sylas kiléte számomra nem okozott meglepetést, hiszen már akkor gyanakodtam a csavarra mikor megérkeztünk Thorn Groveba, mégis örülök neki, hogy így alakult.

Update: másodjára ugyanennyire – vagy talán még jobban is – imádtam <3

HeilyHell>!
Adalyn Grace: Belladonna

Meglepően jó könyv volt, a fülszöveg azonnal felkeltette az érdeklődésemet, és nem is okozott csalódást a történet. Bátran kijelenteném hogy a legutóbbi hónapjaim legjobb olvasmánya. Sokszor találkozom ismétlődő sztorikkal, kidolgozatlan világfelépítésekkel és unalmas karakterekkel, ez a könyv azonban minden várakozásomat felülmúlta. Imádtam a hangulatát, a rejtélyt, Signa egy nagyon érdekes és jól felépített karakter, és a sztori is nagyon egyedi. Tökéletes olvasmány egy esős őszi bekuckózós napra!:)

Bearthelumberjack >!
Adalyn Grace: Belladonna

Miért nem mondta nekem senki se, hogy ez a könyv ilyen jó? Hello?

Egy nagyon nagy meglepetés, de egy kellemes meglepetés volt ez a kötet. Adalyn Grace elérte a lehetetlent és írt egy csodás gótikus fantasy-t, amit talán jobban kedvelek, mint a Dorian Gray arcképét… oké ennyire azért nem megyek messzire. Nagyon közeli második helyet kapott, na.
Death karaktere abszolút kedvenc lett és az az epilógus… Oh my… Nagyon kell erőlködnöm, nehogy most azonnal felkapjam és elolvassam a második részt is.

Juc007>!

To me, you are a song to a soul that has never known music. Light to someone who has only seen the darkness. You bring out the absolute worst in me, and I become vindictive torward those who treat you in ways I don't care for, yet you also bring out the best in me – I want to be better because of you. Better for you.

vvn_bookwormblog>!

Grief is a strange thing, Percy, for no two people experience it the same.

kaubek_zsofi>!

“Your name is no curse, Little Bird. I just like the taste of it.”

Kapcsolódó szócikkek: Death · Signa Farrow
Serenity87 P>!

[…] death is only a reprieve for the dead, Mr. Thorly. It cares little for those it leaves behind.

40. oldal, 4. fejezet

vvn_bookwormblog>!

„It’s exhausting,” Signa said as she looked down to her lap, “to pretend you are something—someone—you’re not.”
Blythe took her by the hand. “Then do not spend your life exhausted.”

vvn_bookwormblog>!

It's said that five belladonna berries are all it takes to kill someone.

5. oldal, 1. fejezet

vvn_bookwormblog>!

You must not allow yourself to be consumed so thoroughly by death. It’s not selfish to live.

vvn_bookwormblog>!

There was a darkness waiting to embrace her, waiting to drown her.

RVivi P>!

Her uncle’s love life proved to be too fruitful in the end, however—at the age of thirty, he died from a disease he’d contracted from one of his many partners. Signa had hoped to be taken in by Charlotte’s family after that, only to discover that her friend’s mother had passed from the very same disease. That scandal was effectively the end of the girls’ friendship, and Signa hadn’t received so much as a letter from Charlotte since.

Juc007>!

I have waited you for a very long time, Signa Farrow.

Belladonna sorozat · Összehasonlítás