Milyen ​évszak 1 csillagozás

Acsai Roland: Milyen évszak

Palackposta Lillának Hajak, csuklók, órák, nyitott szájak – Semerre egy arc, mondtam magamban, az álmukban beszélő fecskéket hallgatva, mikor kémény-csikket nyomtam háztetők hamutáljába; vagy ha senkit sem ismerve egy város járt-kelt bennem: a pirosnál taxiba szállt, kutyát sétáltatott, rágyújtott, fizetett, egyedül volt: legközelebbi ismerőse egy plakát az újságosbódé falán; vagy apró kavicsok alatt metrójegyekre írott üzenetek között a te üzeneted keresve, végig a Boulevard Raspail-on kék ég, zöld platánok, vörös napernyők, hideg szélben imbolygó lámpák alatt, hol nevedet csak üres ásványvizes palackon láttam viszont, és téged sehol sem láttalak.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Dyta_Kostova IP>!
Acsai Roland: Milyen évszak

Nem tartalmaz háromszor kifordított szóképeket, sem világmegváltó gondolatokat, helyette inkább a környezetre és az emberre figyel. Rögzít. Apró mozzanatokat, mint pl. a zoknikat lopó macskát, és érzékeltet, mint a Párizsban keresett lány hiányát, akinek a neve csak ásványvizes palackokon köszön vissza. Azt is mondhatnám, hogy a költő az őt körülvevő dolgoknak él, nem pedig a világigazságok megfejtésének. Szeretem ezt a kötetet, évtizedes várakozás volt, míg végül be tudtam szerezni.