A ​Süniverzum 9 csillagozás

Acsai Roland: A Süniverzum

Ezen a humoros fantasy-mesén, amiben kiderül, hogy a kétéltűekkel nem érdemes foglalkozni, mert olyan kétszínűek, és hogy az unikarnisok olyan lények, amik hasonlítanak az unikornisokhoz, csak nekik szarv helyett karnis nő ki a homlokukból, és különben is kiirtották már őket a függönyárusok, ugyanolyan jól szórakozik a gyerek és a szülő is. Ez a könyv egyszerűen süniverzális!

Magánkiadás, Budapest, 2019
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150054261 · Illusztrálta: Forrás Károly

Honey_Fly P>!
Acsai Roland: A Süniverzum

Humoros és izgalmas természetközeli fantasy. A varázslények nagyon ötletesek. Tetszett a nyelvezete és az illusztrációk is tökéletesen illettek a történethez. Olvastam volna még.

Junes P>!
Acsai Roland: A Süniverzum

A könyvet ajándékba vettem süni-fanatikus barátnőmnek és családjának, ám gondoltam, gyorsan átlapozom, mielőtt még átadnám.
Az illusztrációk részletesen kidolgozottak, önállóan is megállják a helyüket. Az egyetlen problémám az volt velük, hogy túl kicsik, így olykor nehéz kivenni, mi is van az adott képen.
A történet egyszerű, némi csavarral, szerethető karakterekkel és kifejező nevekkel. Van benne tanító jelleg, a környezetvédelem fontosságára való utalás, erdőpusztítás, gonosz erők.
Aztán a jó oldalon ott van a varázserejű gesztenyepüré off, és a hősies kis sünök, akik békében élnek a tüskéik közt megbújó Pöttyökkel, azaz bolhákkal.
Egyedül az olykor előforduló helyesírási, és/vagy nyelvtani hiba zavart.
Lehetne folytatása. Szép kezdeményezés.

szemüveges_süni>!
Acsai Roland: A Süniverzum

Ez a történet teljesen megfelel elvárásaimnak.És egy csipetnyi humor mindig jól jön!

hrvtfnn>!
Acsai Roland: A Süniverzum

Óriási süni rajongó vagyok, ha jól emlékszem tavaly kaptam meg a születésnapomra ezt a könyvet a barátomtól, azóta szinte minden hónapban elolvasom.
A történet szórakoztató, ötletes, a nyelvezet nagyon színes. Az illusztrációk gyönyörűek, szépen ki vannak dolgozva. Akármeddig tudom nézegetni.
Sajnos azt kétlem, hogy az én sünim is ilyen hősiesen viselkedne, mint a mesében, de hiszek a csodákban! :D
(Van egy kép is a könyvről és a fent említett gyáváról az instagram linken: https://www.instagram.com/p/CAxT951j6vN/ )

hrvtfnn>!

De a sünök, pontosabban a sündisznók (mert disznókról van szó, ne finomkodjunk!)…