Bendegúz, ​a kölyöktigris és más történetek 3 csillagozás

Ács Kató: Bendegúz, a kölyöktigris és más történetek

„Késő este volt már, Bendegúz szótlanul ült a helyén, amikor Salamin, a fehér szőrű kiskutya megbökte az orrával.
– No, te híres! Megmondanád végre, miért akartad mindenáron, hogy féljünk tőled?
Bendegúz megvakargatta a füle tövét, és csak hosszú töprengés után felelte:
– Hát csak azért, mert igazi tigris akartam lenni. De már rájöttem, hogy ugyanolyan játék vagyok, mint ti. És ez nagyon jól van így.”
Így fejeződik be a Rádió gyerekműsoraiból is jól ismert írónő egyik kedves elbeszélése. Ebben és a többi történetben is szinte észrevétlenül ötvöződik a gyerekeket körülvevő valóságos világ mesei elemekkel. Ezért is bizonyára kedves olvasmánya lesz a kötet a már olvasni tudó kisiskolásoknak.
A játékos illusztrációkat Róna Emy készítette.

Móra, Budapest, 1974
74 oldal · ISBN: 9631100006 · Illusztrálta: Róna Emy

Ács Kató: Bendegúz, a kölyöktigris és más történetek

Rossz kedv ellen kerestem valamit, és ezek a mesék nem csak időben vittek vissza a gyerekkorba, hanem térben is – újra a nagyszülők házában voltam, sehol máshol nem olvastam ezt a könyvet annak idején. Félix, az orr nélküli kismacska a kedvencem – macskák, már akkor is. :) Szeretem a rajzokat is benne. Nem az az elévülős fajta, sok tíz év múltán is egy gyerek kezébe lehet majd adni.

Papírtigris>!
Ács Kató: Bendegúz, a kölyöktigris és más történetek

A tízből két mesét kedveltem/kedveltünk a gyerekekkel (Mese a kisdióról, Aranyszánkó), a többi nagyon nyögvenyelős volt, erőltetett volt.

janetonic>!

A tollakat egy bagoly hullatta el, sajnos már lehetetlen volt tovább titkolnia, hogy a molyok majdnem egészen megették.

27. oldal, Szeptember

A tintatartók éktelenül kiáltoztak:
– Szomjasak vagyunk! Szomjasak vagyunk! Kiszáradt a torkunk! Tintát, tintát, mert megfulladunk!
A hirtelen támadt felfordulásban a térkép gúnyosan nevetni kezdett a falon.
– Ni csak, felébredtek a sötétlelkűek is! – mondotta, mert magában így nevezte őket, amikor egyszer az egyik tinta kidőlt.

26. oldal, Szeptember