Ábel Péter (szerk.)

Új ​filmlexikon I-II. 4 csillagozás

Ábel Péter (szerk.): Új filmlexikon I-II. Ábel Péter (szerk.): Új filmlexikon I-II. Ábel Péter (szerk.): Új filmlexikon I-II.

Az ​1964-ben megjelent Filmkislexikon régóta hiányzik a könyvesboltok és antikváriumok polcairól. Az Akadémiai Kiadó a filmbarátok népes táborának egyre sürgetőbb kívánságát teljesíti, amikor újra útjára bocsátja az Új Filmlexikont.
Elődjével a Filmkislexikonnal egybevetve az Új Filmlexikon anyaga sokat gazdagodott. A terjedelem bővülése nemcsak azt tette lehetővé, hogy az egyes alkotók, színészek 1964-ben „lezárt” pályáját újabb műveikkel egészítsük ki, hanem módot adott több száz, napjainkban feltűnt vagy a régebbi kötetből kimaradt művész pályafutásának ismertetésére is. Korszerűsödtek az összefoglaló cikkek, és számos új cikk tájékoztatja az olvasót (absztrakt film, brazil, csehszlovák, francia új hullám, filmesszé, filmetüd, filmgiccs, filmmonográfia, filmrevü, filmszatíra, gengszterfilm, grúz neorealizmus, horror, irodalmi forgatókönyv, krimi stb.) Az első kötet mintegy 1800 címszava és 1100 képe nemcsak a szakemberek, újságírók munkáját könnyíti meg, hanem választ ad a… (tovább)

Akadémiai, Budapest, 1978
Akadémiai, Budapest, 1978
622 oldal · ISBN: 9630519276
Akadémiai, Budapest, 1973
1004 oldal

Rézangyal>!
Ábel Péter (szerk.): Új filmlexikon I-II.

Tankönyvként használtam, nagyapai örökségből. Mai napig imádom lapozgatni, nekem annak idején ez jelentette az imdb-t.