Te ​vagy nekem a rejtély (Sea Breeze 8.) 64 csillagozás

Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Abbi ​Glines See Breeze-sorozatának fülledt erotikájú folytatásában Dewayne és Sienna számára eljött az idő, hogy végre szembenézzenek a kettőjük között izzó, tüzes szenvedéllyel. Sienna Roy hat évvel ezelőtt megtudta, hogy teherbe esett a fiútól, akivel akkor együtt jár. Miután Dustin alig pár nappal később autóbalesetben meghalt, Sienna elhagyta Sea Breeze városát, hogy egyedül nevelje fel kisfiát. Most együtt térnek vissza, és hamarosan minden megváltozik. Dewayne Falco még mindig nem tudta feldolgozni az öccse, Dustin halálát. Bánatát nőkbe és alkoholba fojtja, így próbál elbújni a világ elől, és felejteni. Amikor azonban Sienna visszatér a városba – Sienna, akibe Dewayne gyerekkora óta szerelmes volt, a gyönyörű, hosszú lábú Sienna – Dewayne rájön, hogy mégis vannak dolgok, amikért érdemes küzdeni. Sienna magában őrzi Dustin emlékét, de bármennyire is szerette a fiút, a szíve mélyén annak bátyja, Dewayne is érdekelte. És ez azóta sem változott. Kamaszkora színhelyére… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

288 oldal · ISBN: 9789634995463 · Fordította: Sárossy-Beck Anita

Sienna Roy

kellyolvas P>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Azt hiszem, ezzel a sorozatrésszel Abbi végleg visszaédesgette magát a kedvenceim közé, sikerült egy nagyon cuki történetet írnia, szerethető szereplőkkel. Dustinra azért tudtam haragudni, az ő viselkedése nem az átlagot tükrözi, a gyakran közbeiktatott visszaemlékezős fejezetekből megismerhetjük milyen volt, mennyit küszködött vele a bátyja, hogy helyes irányba terelgesse, kevés sikerrel. Kicsit tartottam attól, hogy ez a testvér dolog árnyékot vet a szerelmi kapcsolat alakulására, ez még nagyobb tabu szerintem, mint a legjobb barát szerelmét elvenni. De nem volt ebben egy szemernyi rossz érzés sem, Dewayne karakterét megismerve az olvasó csakis drukkolni tud ennek a szerelemnek a beteljesüléséhez.
A regény kb 60%-áig öt ponton állt a véleményem, annyira tetszett a két karakter, na meg a kisgyerek kártya is remek húzás egy romantikus regényben. Dewayne vívódása letaglózott, mennyire akarta a lányt, de közben a legjobb partnert akarta neki, akinek egy jobb embernek kellene lennie, mint ő. Plusz teljesen odavan a gyerekért, akiért mindent megtenne, hogy biztonságban tudja, és szeretne bepótolni minden elvesztegetett évet, ami a szeretetéből kiesett. spoiler
Emlékezetes marad számomra Sierra karaktere, ő egy nagyszerű nő, imádtam a kapcsolatát a fiával. Mindenek elé helyezte Micah-t, és a gyerek is imádta őt, szófogadó volt, okos és rettentő cserfes, ami sok poén forrása volt. Dewayne telitalálat pasianyag Sienna mellé, imádtam, ahogy a morcos nagydarab medvét lassan megszelidítette. Dewayne kapcsolata az unokaöccsével szintén imádnivaló, az első pillanattól egy húron pendültek, egyedül az anyuka azért sosem tudja pótolni a gyerek számára az apafigurát is, szóval jó volt látni, ahogy csüng rajta a kissrác, milyen jól elvannak.
Összességében meg voltam elégedve ezzel a résszel, végre úgy áradtak az érzelmek, ami ellen nem lehet kifogásom, és a cselekményt is jól összerakta a szerző. Tetszett, hogy a váltott szemszög minkét főszereplő fejébe be engedett látni, és a teljes kép kialakításához remekül alkalmazta Abbi a visszaemlékezős részeket.
El sem hiszem, hogy már csak egy rész van a sorozatból, és lezárul egy korszak Trisha és Rock történetével. Remélem hamar megkapjuk a kiadótól, most nagyon szívesen venném akár azonnal a kezembe.

turanett P>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Talán mondhatom azt, hogy ez volt az eddigi legjobb rész a sorozatból. Sienna annak ellenére, hogy mennyire kis gyámoltalan lányka volt, elég gyorsan fel kellett nőnie bizonyos feladatokhoz. Meg is tette, fantasztikusan neveli a kisfiát, Micah-t. Fantasztikus kis srác. Ő a férfi a háznál, és nagyszerűen védelmezi a mamáját.
Dewayne elég érdekes figura. Gyászolja a testvérét, viszi a családi vállalkozást, és nem bonyolódik komoly kapcsolatba. Mindig is csak egy lányra vágyott, de azt soha nem kaphatta meg, mert az az öccse barátnője volt. Nem is értem ezt, simán megszerezhette volna. Dustin egy szarcsinbók volt. Nem értettem, ,hogy miért is védi meg annyiszor. Nem bánt jól Sienna-val, és ezt mindenki tudta.
A lány felbukkanásával, azonban minden megváltozott. Dewayne nem távol maradni a lánytól. Küzd az öccse emlékével, és a saját életszemléletével, de egyszerűen nem lehet ellenállni Micah-nak és Sienna-nak. Én sem tudtam :)

Trice29 P>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Hűha ez a rész mindent vitt. Annyival több volt, mint az előzőek. Persze egy gyerek mindig sokat dob a romantikus lelkünkön, de itt tényleg minden a helyére került. ♥

Hópárduc P>!

Könnyed olvssmány, haladós.
A történet is jó volt. A szereplők szimpatikusak, de Dewayne lehetett volna hamarabb is határozott a döntéseiben. Siennánek hamar fel kellett nőnie a feladatához. Dustin, nem kedveltette meg magát, kis hülye kölyök volt.
Kettős szemdzög tetszett.

Rebbencs>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Nem nagyon értem, miért olvasok még Abbi Glinestől mikor már régóta úgy érzem, kinőttem a könyveiből és már inkább idegesítenek a könyvei, mint hogy lekössenek.
Itt is ezt éreztem. Olyan hiteltelennek tűnt néha, nem is a történet, inkább a párbeszédek, a bugyuta megfogalmazás, ami lehet fordítói hiba, de néhol elég agyoncsapott volt a jelenet emiatt.
Olvasás közben sokszor éreztem azt, hogy nem értem, miért olvasom, mert nem is köt le és nem is tetszik már a stílus se. Az alapfelálláson kívül, amit ügyesen talált ki az írónő, nem sok mindent találtam, ami elnyerte volna a tetszésemet, mert a szereplők olykor furán viselkedtek.
Mindegy, egyetlen kötet van ebből a sorozatból, ha kijön az, akkor azt még elolvasom, hogy tizenhárom éves énemnek kedveskedjek vele, aki még az első részt olvasta, de többet szerintem nem veszem kézbe az írónő könyveit, mert egyszerűen egyre jobban megy el a varázsuk, pedig egykor szerettem őket.

Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Hatalmas kedvenc ez a sorozat számomra, és igazán örömmel töltött el, hogy hiába a 8. rész, a minőség és a tartalom semmit sem vesztett az első részekhez képest. Nagyon tetszett!! Imádtam olvasni a múltról, ahogy Sienna és Dewayne visszaemlékezett. Ahogy a fiú mindig is vigyázott a lányra, és különleges volt azt „látni”, hogy a spoiler. Mikor kiderült, hogy spoiler. Nagyon drukkoltam, hogy a két fiatal spoiler.

Evika82>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Ez a sorozat még mindig hatalmas szerelem számomra. Igaz volt egy-egy gyengébb része is, de némelyik meg olyan kiemelkedően jó, hogy nem lehet nem kedvencelni. :)

pufivipi>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Bájosan kedves, könnyed romantika. Olyan kis lélekmelengető történet, odaadó szereplőkkel- Sienna és Dewayne, a nagyszülők és a cuki kisfiú. Ízzot a vágy, kellő romantikával. Kedveltem a nagyszülők hozzáállását (Dustin szüleit). Sienna egy csodás női karakter, hatalmas türelemmel és szeretettel mindenki felé. Dewayne-t azért néha megráztam volna,hogy a jelenben kell élni nem a múltban. De mindennek ellenére romantikus lelkűeknek ezt olvasni kell.

Echo>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Nagy rajongója vagyok ennek a könyv sorozatnak, úgyhogy eléggé vártam már ezt a részt. Főleg hogy Dewayne -ről eddig nem sok mindent lehetett megtudni. Kedvelem a srácot, ahogy megkedveltem Sienna -t is. Annyira sajnáltam a szülei miatt. Nem is értem néhány szülő viselkedését.

Gertrud01>!
Abbi Glines: Te vagy nekem a rejtély

Régen olvastam már a sorozat korábbi részeit, kellett idő míg újra ráhangolódtam. De valahogy nem jött annyira át, mint a korábbi részek (vagy csak megszépültek az emlékek). De ez a 'gyereket szülök a meghalt pasimnak, mert nincs nagyobb kincs a világon, de végig a bátyjába voltam szerelmes' érzés számomra nem értelmezhető. Csak néztem tágra nyílt szemekkel. És bár olvastatja magát és kb nem lehet letenni az értetlenkedés rányomta a bélyegét.

nypiro P>!

Mert a sok szenvedés és fájdalom ellenére, amikor úgy éreztem, ennél rosszabbra már nem fordulhat semmi, olyan temérdek öröm és boldogság létezett körülöttem. És ezek a pillanatok mindenért kárpótoltak. És lehet, hogy az út nem mindig könnyű, de amikor megtalálod azt, akivel együtt jársz rajta, bármire képes lehetsz.

Kapcsolódó szócikkek: Dewayne Falco · Sienna Roy
Bookaholic77 >!

Ennek a fiúnak a közelsége, aki teljes életnagyságban mindig ott termett, amikor segíteni kellett, furcsa dolgokat indított el a szívemben, olyan érzéseket, melyek fölött nem tudtam uralkodni.

Bookaholic77 >!

Micah elhozta a gyógyulást a szüleim számára, amit soha nem találtak volna meg. És mindezt egy fiatal lánynak köszönhetjük, aki elég bátor volt ahhoz, hogy anya legyen minden családi támogatás nélkül.

Bookaholic77 >!

Nem akarok megízlelni olyasmit, amit utána soha többé nem kaphatok meg.

Bookaholic77 >!

Megtanulja, hogy amikor szeretsz egy nőt, az életed árán is küzdened kell érte. És nem sétálhatsz csak úgy el, amikor nehezebbé válnak a dolgok.

Szandi1024>!

Az anyaság nagyon szép és fontos feladat az életben, de magadra is gondolnod kell néha.