Ha ​esélyt adnál (A Vincent fiúk 2.) 339 csillagozás

Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Féktelen szerelmi történet; gyógyír azoknak, akiknek a Ha az enyém lennél olvasása összetörte a szívét… Egyáltalán nem könnyű őrülten magunkba bolondítani egy fiút. Mármint, hogy a fiú őrüljön meg a szerelemtől. Különösen akkor nehéz ez, ha az érintett fiú emberemlékezet óta az unokanővérünkbe szerelmes. Ami laza szórakozásnak tűnt, a csábítás játékává válik. Sawyer és Lana szándékai talán eltérőek, de ugyanolyan hévvel vonzódnak egymáshoz… Sawyer egy fájó szakításból próbál kilábalni. Három évig járt együtt Ashtonnal, gyerekkori szerelmével, akiről kiderült, hogy mindvégig Beau-t, Sawyer testvérét szerette. Lana Ashton unokatestvére, és azért érkezett, hogy vele töltse a nyarat, és nem utolsósorban meghódítsa Sawyert, akit gyermekkoruk óta szeret.

Eredeti mű: Abbi Glines: The Vincent Brothers

Eredeti megjelenés éve: 2012

Maxim, Szeged, 2014
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632614748 · Fordította: Bozai Ágota

Beau Vincent · Sawyer Vincent · Ashton Gray · Lana McDaniel

vmonika_
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Sokakkal ellentétben én már az első részt is szerettem de ez…ez messze felülmúlja. Az egész könyv valahogy sokkal érzékibb, érzelmesebb, ami engem nagyon megfogott.
Az előző részben Lana nagyon nagyon szimpatikus karakter volt, Sawyer pedig birizgálta a fantáziámat, hiszen az írónő fel-fel villantotta azt, hogy a srác talán nem is annyira tökéletes. És nekem nagyon bejött a karaktere. Sokkal mélyebb, komplexebb volt mint Beau (aki ebben a részben néha nagyon idegesített). És bár voltak hülyeségei, azért a végére megszerettem. :-)
És hát a könyv nem szenved hiányt sem romantikában, sem kifejezetten forró pillanatokban, de a fene bánja. :D
Összességében, akinek talán nem tetszett annyira a Ha az enyém lennél az adjon egy esélyt próbálkozzon meg ezzel is, mert szerintem nem fog csalódást okozni. Üdítő kis nyári olvasmány volt az írónő mindkét könyve, a további regényeit is biztos, hogy keresni fogom.

ancsee P
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Amennyire az első rész kikapcsolt, ez pont annyira idegesített. Be sem fejeztem, annyira életszerűtlen volt.

MFKata P
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

A könyvben végig forró a hangulat és izzik a levegő, mégsem megyünk el vulgáris stílusba. Ideális az egyensúly egy kellemes nyári olvasmányhoz, főleg ha bekészítesz valami jeges hűsítőt. Én így tettem!
Akiknek tetszett az első rész, ez kötelező.
Akinek kétségei lennének az első rész után, javaslom adjanak még egy esélyt! ;-)
Bővebben

ncsn87
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Kíváncsi voltam, ez vagy az első rész lesz a jobb, hiszen mind a két Vincent fiút nagyon megkedveltem, de valamiért ez a könyv jobban tetszett. :) Talán mert itt volt az egész lezárasa és főleg a vége… De többet nem mondok. :) Szóval jó volt.
Az első kötetben Sawyert nem kedveltem annyira, Beau párti voltam, mert a rosszfiúkat szeretem. Viszont itt Lana mellett Sawyer is kicsit az lett, így megnyert magának. De továbbra is persze Beau a kedvencem. :D Meg itt jobban megismertem a hátterét is és hogy miket érez és ezek után nem tudtam nem kedvelni. :) Amit azért Lanával néha művelt, nem volt szép. Szerencsére rájött végül, mit érez iránta.
Na, és Lana annyira jó fej csaj. :) Bár a végén eléggé önfejű és makacs volt, de szerencsére aztán rájött a butaságára. Nagyon sajnáltam a szülei miatt…
Voltak forró pillanataik, de azért hiányoltam a teljes beteljesülés leírását is, szívesen olvastam volna. :D Egyébként nagyon édesek voltak, ahogy felfedezték egymást. :)
Szerettem az ő párosukat is, de Ashtonékat is. És persze örültem, hogy a fiúk apjának kérdése is megoldódott. Na, meg ami a végén volt, annyira édesek mind a négyen. :D
Örülök, hogy végül nem hagytam ki ezt a sorozatot. :)

Fanolda___Angie
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Az előző rész is tetszett, de ez felülmúlta minden elvárásomat. Érzelmes, izgalmas, fülledt, vágyakozással, reménnyel teli kötet volt. Igazi nyári kis olvasmány. A karakterekkel nem voltam teljes mértékig megelégedve, kiváltképp Lanával nem. A romantikus jelenetek azonban jól leírt, kitaláltak voltak. Az erotikus jelenetekben sem szenvedett hiányt a történet. Aminek örültem, hogy szintén előkerültek a kötetben a családi problémák, és az, hogy egy tini hogyan is kezeli az ilyen helyzeteket. Mint láthattuk, nem túl jól. A csalódás fájdalma szintén nívós részét képezte a kötetnek, ahogy a továbblépés is. Egy igazi szerelem kialakulásának lehettünk tanúi a könyvben, mely nem kevés bonyodalommal, vitával társult. Egy igazán eseménydús, lebilincselő, magával ragadó könyv volt.
Mindenkinek csak ajánlani tudom! ;)
Olvasd tovább »> http://fanolda.blogspot.hu/2015/03/abbi-glines-ha-esely…

kellyolvas P
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Húú, nem gondoltam volna Beau története után, hogy ennyire fogom szeretni a folytatást is, más karakterekkel a központban.
Imádtam a váltott szemszöget, akárcsak az első részben. Sawyer fejébe már korábban is szívesen belenéztem volna. Ő volt a tökéletes jófiú, kedves, előzékeny, ugyanakkor meglehetősen visszafogott. Igazi déli úriember, aki a lehető legnagyobb törődéssel közelít egy hölgy felé. A szakítás óta eltelt hat hónap azonban megedzette, és számomra egy nagyon érdekes, összetett karakterré érlelte. Feléledt benne az alfahím, és már egy fikarcnyival sem marad el szexiség terén a testvérétől.
Lana egy valódi meglepetés ebben a történetben. Azt a mesét juttatta eszembe, amikor a nem is annyira rút kiskacsából gyönyörű hattyú lesz. Új haj, új ruhatár, új smink, irány Grove! Külsőleg is megváltoztatta magát, de belülről is erősen gyúrt erre a nyárra, acélos elhatározottsággal vágott neki az útnak, nem kevesebb célkitűzéssel, mint Sawyer meghódítása. Nos, ez ennyire azért nem egyszerű, Sawyer nem egyszer megbántja Lanát. A lány persze megbocsát, mert alapból megbocsátó típus, és ez az a pont amikor a fél pont levonása bekövetkezik, mert nekem ezt nagyon nehéz volt megemésztenem. Lehet valaki maximálisan önzetlen és melegszívű, így akkor is sok a jóból.
Ashton és Beau szerelmének alakulása az első kötetben igazán sistergő volt, de álmomban sem gondoltam volna, hogy Lana és Sawyer felülmúlhatja ezt. Pedig egyszerűen imádtam a kettejük közötti szikrázó kémiát, különösen azért, mert sokkal ártatlanabb, mégis szenvedélyesebb jeleneteik voltak, mint Beau-éknak. A sátorozás fejezetének olvasása alatt azt hiszem, érdemes lesz bekapcsolnotok a ventillátort!
A baráti társaságból Ethan az, akinek nagyobb szerep jut, mivel ő is szívesen kavarna Lanával, és ez kisebb nagyobb zűrökhöz vezet. De tartogat ez a fiú némi jelentős meglepetést is. Lana barátnője, Jewel nekem nem jött be igazán, nekem túlságosan zűrös a csaj, de humorban, kavarásban nagyon a helyén volt.
Abbi Glines történeteit nagyon megszerettem, hamarosan egy új sorozatának első része érkezik a Maxim Kiadónál, a Breathe. Az írónő fantasztikusan jól ír, humoros, szenvedélyes írásai tele vannak remek fiatal karakterekkel. A történetekbe mindig valami mélyebb tartalmat is illeszt, itt a Vincent fiúkban is van erre példa, ugyanakkor rendkívül szórakoztató, érzékeket lángra gyújtó szenvedélyt is kapunk.
A sorozat első részét jó volt olvasni azért, mert drukkoltam a rosszfiúnak, a tiltott szerelem diadalának, kit érdekelt Sawyer? A második rész megmutatta, van élet a legnagyobb csalódás után is, és Lana is megérdemli, hogy az örök második szerepéből kitörjön. Klassz nyári olvasmány, szívből ajánlom!

Tamlilla P
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Szeretem, ahogy Abbi Glines ír. Nagyon. Nem mondom, hogy tökéletesek a könyvei, de valamit igazán jól csinál, eléri, hogy teljesen benne éljek a történetben. Megszűnik a külvilág és belefeletkezem a könyvbe teljesen.
Nagyon jól tudja mitől lesz egy barátság igazán jó, milyen egy gondoskodó testvér, ezek mindig benne vannak a könyveiben. És ilyenkor tudom, hogy mi az igazán fontos az életben.

Tökéletes lezárását kapjuk a Vincent fiúk történetének, egy igazán boldog befejezést. Sajnálom, hogy nincs még egy testvér, de talán Sawyer öccsével folytatódik a sorozat. Én nem bánnám.

Petrasek
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Az embert csak a nagy Ő képes megríkatni. Csak azért vagy képes sírni, akit igazán szeretsz.
Kellemes kis kikapcsolódás volt ez a rész is. Szerintem nem mondok úja, ha kijelentem, hogy a Vincent fiúk sokunk szívébe belopták magukat.
Az előző rész után kíváncsi voltam Sawyer történetér és nem csalódtam. Nagyon édesek Lanavál. Végre megkaptunk a teljes befejezést, és bár nagyon örülök neki, azért szomorú is vagyok, hogy vége.

Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Ez is egy nagyon kellemes olvasmány volt, nyáron napozáshoz, vagy parton ücsörögve remek időtöltés. :)
Az előző résszel nem voltam teljesen megelégedve, se ez sokkal jobb volt annál. :) Onnan indul az egész, hogy Sawyer, még mindig nehezen viseli az Asthon-nal való szakítást, Lana ennek ellenére, tudja, hogy ez az utolsó esélye, hogy meghódítsa a fiút. A borító egy újabb szerelmi háromszögre enged következtetni, de szerencsére ez megtévesztő. A páros nagyrészt csak egymással próbál zöld ágra vergődni.
Sawyer szíve teljesen összetört és csak lassan eszmél rá, hogy van élet Asthon után is. Lana igyekszik közel kerülni hozzá, de természetesen, nem csak egyszerűen odadobja magát neki. Van tartása, és megvannak a saját problémái is. Ezek teszik érdekessé a történetet. A kapcsolatukban vannak fájdalmas hullámvölgyek, de ezek után mindig nagyon jó olvasni a kibékülést. :) A kettejük közötti kémia remekül működött, a közös jeleneteik jól lettek megírva, ezt szerettem a könyvben. Fölösleges drámával se volt teletűzdelve a történet, ez is pozitív elem. A fordítás vagy a nyelvezet (nem tudom pontosan, hiszen nem eredetiben olvastam) javult Beau-ék része óta, ott nagyon lehúzta az egészet, itt nem volt semmi problémám vele. :) Az epilógusnak örültem, szeretem, ha kapunk egy kis jövőbeli betekintést, hogy lássuk, tényleg mindenki boldogan él, amíg… :)
Sawyer eddig, unalmas pasinak tűnt, de itt megtudhattuk, hogy ő se az. Szerethető, szenvedélyes, védelmező, így már könnyű őt is megkedvelni. :) Lana sokkal jobban tetszett Ashton-nál, érdekesebb, összetettebb. Miattuk, szerettem jobban ezt a részt.
Nagyon jó nyári olvasmány. :) Aki az előzőt is szerette, semmiképp se hagyja ki ezt se, hiszen még jobb is, úgyhogy nem lehet csalódni. :)

Csoszi P
Abbi Glines: Ha esélyt adnál

Ha azt mondom, hogy az első rész tetszett, ki merem jelenteni, hogy a másodikat egyenesen imádtam. (Miért nincs még egy Vincent fiú???) Örülök, hogy a két könyvet egymás után olvashattam. Laza, könnyed kikapcsolódást nyújtott a sorozat.
Ez a rész Sawyer-ről és Lana-ról, Ashton unokatestvéréről szól. Kapcsolatuk szenvedélyes, forr a levegő közöttük. Lana-t már az előző részben is kedveltem és jó volt, hogy most sokkal többet olvashattam róla. Sawyer-t imádtam, de amikor kétszer is Ash-hez rohant, fejbe tudtam volna csapni. (Az a Sugar-féle sms, és a következményei totál kiborítottak.)
Nagyon tetszett a történet lezárása, a négy, illetve az öt évvel későbbi rész.

MFKata

Benne lehetnék a Vámpírnaplókban és elcsábíthatnám Damont, hiába van annyira belehabarodva Elenába. Aztán csinálhatnánk valami meztelen jelenetet, amit annyira szeret.

MFKata P

… most már érzem, milyen az igazi szerelem. Ami teljes embert kívánt. Ami felemészt. A szerelem erős; képes összetörni az embert és képes kiegészíteni.

Kapcsolódó szócikkek: Sawyer Vincent
Sheila_7

Amikor veled vagyok, teljes a világom. Amikor megérintelek, értem az élet értelmét. (…) A tiéd vagyok.

Fay

– Amit könnyen megkap az ember, arra néha nem is éri meg vágyakozni (…).

perpetua P

Az emberből csak a nagy Ő képes könnyeket előcsalni. Csak azért vagy képes sírni, akit igazán szeretsz.

219. oldal, 19. fejezet

nykyriana

Már nem csak Beau, Ash és én küzdünk a világgal.
Itt van nekem Lana, az én csapatomban ő az egyes számú játékos.

Kapcsolódó szócikkek: Sawyer Vincent
perpetua P

Mindig is Sawyer volt az a Vincent fiú, akiért érdemes harcolni. Ő az igazi.

19. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lana McDaniel · Sawyer Vincent
MFKata

Attól, hogy megbocsátottam neked, még nem csillapodott a fájdalmam. Kell egy kis idő, míg begyógyul.

Csoszi P

Sawyer megfogta a kezemet, magához húzott.
Legszívesebben a karjába simultam volna, de képtelen voltam.
– Szeretlek, Lana. Nagyon szeretlek. Mindent, ami te vagy.