Ha ​az enyém lennél (A Vincent fiúk 1.) 594 csillagozás

Abbi Glines: Ha az enyém lennél

„Volt ​Beau-ban valami rossz, ami vonzott. Mi ütött belém? Miért akartam annyira vétkezni?” Ashton kezd belefáradni, hogy folyton a jó kislányt kell adnia; alkalmazkodni szülei és barátja, Sawyer Vincent elvárásaihoz. A fiú maga is a tökéletesség élő szobra, a gimnázium bálványozott élsportolója, minden lány álma. Ám amikor elmegy nyaralni a családjával, Ashton szeme megakad udvarlója unokafivérén, Beau-n. Nála szexisebb srácot életében nem látott, és bár a fiú, a kisváros rossz hírű fekete báránya, végzetesen vonzódik hozzá. Beau a testvéreként szereti Sawyert, ezért százszor is meggondolja, mielőtt nyitni merne a tabunak számító Ashton felé. Igyekszik is távol tartani magát tőle, noha kislánykora óta szereti. Mikor azonban Ashton fel akarja eleveníteni a gyerekkori barátságot Sawyer távollétében, Beau tudja, hogy nemet kellene mondania. Egyikük sem szeretne fájdalmat okozni Sawyernek, ám minél inkább igyekeznek kerülni egymást, annál hevesebb lesz a vonzalmuk. Aminek egyre… (tovább)

Eredeti mű: Abbi Glines: The Vincent Boys

300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632613192 · Fordította: Béresi Csilla

Beau Vincent · Sawyer Vincent · Ashton Gray

molly_
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Fúú, ezt nagyon nem nekem írták..
Iszonyú kínos volt az egész. Ashtont, Beaut és Sawyert simán el tudnám képzelni a Mónika Show-ban: „Hogy volt merszed? Mi testvérek vagyunk… oszt meg merted ezt csinálni?!” :DD

Na de viccet félretéve, Ashtont utáltam. Folyton úgy tett, mintha ő lenne a szegény, szerencsétlen áldozat, meg jaj, mégis Sawyert választom, mert nem akarom, hogy összevesszenek miattam a srácok… hát kisanyám, erre igazán gondolhattál volna azelőtt is, hogy a pasid unokatesója vette el a szüzességed!
Beau gondolatait olvasva szabályosan hányingerem támadt, úgy tűnt, másra sem képes, csak Ashton melleiről áradozni oldalakon keresztül, meg féltékenykedni Sawyerre.
Meg persze higgyem is el, hogy az egész iskolát más sem érdekli, csak ennek a három balféknek az unalmas szerelmi drámája. És hogy az egész város (!!), a szomszéd Bözsi nénitől kezdve a postásig mindenki ELVÁRJA szegény Ashtontól, hogy Sawyer mellett maradjon élete végéig. Hát persze.

(Ja, amúgy nem tudom, ki fordította le ezt a csodát, de mi a francot jelent az, hogy „betettem az ajtót magam mögött” meg „meghalok éhen”?!) :DD
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2016/03/abbi-glines-…

h_orsi P
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Tudom, ezért az értékelésért sokan meg fognak kövezni, de nem tehetek semmit… nekem ez a könyv most nem igazán jött be.

Nagyon haragszom. Egyrészt mert semmi újat nem tudott nekem mutatni. Másrészt ezt mind úgy tette, hogy a hajamat téptem az idegességtől. Egyszerűen sírhatnékom támad, amikor arra gondolok, hogy mennyi pénzembe és időmbe telt, mire végre odajutottam, hogy most már én is jogosan háborodhatok fel és mondhatom el: ez a könyv úgy rossz ahogy van.
A fordításról már nem is beszélve…

A szerelmi háromszög nem is zavart volna, ha ezt normális kereteken belül történik. Mondjuk Ashton nem csalja meg a barátját vagy a fiúk nem ugranak ennyire csúnyán egymásnak vagy csak egyszerűen normálisan reagálnak bármilyen más egyéb jellegű problémára! a legjobban mégis a szülők tudtak kikészíteni.

Leírhatatlan boldogságot éreztem akkor, amikor vége lett a szenvedésnek és becsukhattam a könyvet.

Bővebben: http://konyvkoktel.blogspot.hu/2016/03/abbi-glines-ha-a…

ncsn87
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Kezdjük ott, hogy sajnos tele voltam előítéletekkel a könyv iránt, mivel annyi negatív kritikát olvastam róla. Tehát, megint csak magamnak köszönhetem, hogy ezek miatt féltem elolvasni, pedig már rég megtehettem volna. Igyekszem ezen a rossz szokásomon változtatni a magam érdekében… Szóval ebből levonva a következtetést, nekem nagyon tetszett. :) Köszönet @kis_macko nak, hogy meggyőzött, hogy nekem kell ez a könyv. ;)
És most vissza az értékeléshez. :)
Komolyan nekem tetszett ez a történet. Ez egy könnyed nyári olvasmány. Sohasem unatkoztam, pörögtek az oldalak. Szerintem hűek voltak ezek a családi, kapcsolati, érzelmi problémák a való életben valókhoz. A megoldások néha túl önfeláldozók voltak szerintem, de üsse kavics, belefért, nem zavart. :) És ahhoz képest, hogy tinikről szólt, egész sok erotikus rész volt benne, amit egyáltalán nem bántam. :D Meg persze az plusz jó volt, hogy a biztonságos szex is előtérbe került benne, ami szerintem nagyon fontos.
Tetszett, ahogy a szálakat, a kapcsolatokat szőtte. Rendes háttértörténet is volt mögötte, amire lehetett építeni a későbbi eseményekben.
Viszont néha voltak benne fura szófordulatok, amit meg a fordító hibájának tudok be…
Szóval sajnálom, hogy csak most olvastam. De jobb később, mint soha! :)
Most már alig várom, hogy olvashassam a másik Vincent fiú könyvét. :)

kellyolvas P
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Ebben a könyvben megvolt minden, ami számomra a legjobb kikapcsolódást biztosítja, és nagy élvezettel olvastam minden sorát. Adott egy szerelmi háromszög, amit alapból imádok, olyan karakterekkel, akik igazán jól ki vannak találva. Ash kellőképpen sokat lelkizik, de szerintem minden lány ezt tenné a helyében. Fellángol az évekig gondosan visszafogott szerelem a szívében Beau iránt, akihez mindig is jobban vonzódott. A család, a környezet, az iskolatársak véleménye szerint is tökéletes párt alkotnak Sawyer-el, ennek a kapcsolatnak mindenki örül. De Sawyer családi nyaraláson van, és a távolság merészebbé teszi Ash-t, és végre a szívére hallgat. Nem szép dolog a megcsalás, de bizony van olyan srác, aki miatt hibázunk, egyszerűen meg kell történnie. Beau egy vadóc, igazi bad boy, és a váltott nézőpontnak köszönhetően azonnal kiderül, hogyan is érez Ash iránt. Őrülten szereti! A kémia azonnal maximálisan működik közöttük, és nem kell a könyv végére érni ahhoz, hogy forró jelenetekkel találkozzunk. Nos, külön dicséretet érdemel a szerző, ahogy ezeket a jeleneteket megírta, mert jól megválogatott szavakkal fejezi ki, mi megy végbe egy fiú fejében ezekben a pillanatokban.
Ki kell emelnem a fordító munkáját, aki igyekezett belevinni a szóhasználatba olyan kifejezéseket is, amik kellőképpen színesítették az összhatást, és kifejezték, hogy ez egy vérbeli „déli” történet, ahol még a szenvedély az szenvedély, legyen az illető fiatal vagy nagymamakorú. Én nagyon szeretem ezt a délies feelinget, amikor kiülnek a tornácra esténként és édes teát esznek sütivel – mint Ash és a nagyija. De egy másik perspektívából: ilyen délies az is, amikor egy nyári éjjelen egy félreeső helyen parkolva a pickup platóján takaróba burkolózva kettesben nézitek a csillagokat, meg egymás szemét.
A szerelmi háromszögön kívül azért más is bonyolódik itt, családi tragédia és más drámák is zajlanak. Még olyan fordulat is akadt, ami igazán váratlan, és bizony fájó pillanatokat okoz. Nagyon tetszett, hogy egyfajta finom humor is párosul a karakterekkel, a gyerekkori csínytevésektől a jelenkori beszólásokig élvezetes volt olvasni.
A következő rész Sawyer könyve lesz, végre beleláthatunk az ő gondolataiba is, alig várom a megjelenést.
A korosztály, akinek ajánlanám, a forró szexi jelentek miatt mindenképp a 16 éven felüliek.

vmonika_
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Oké, magamon vagyok a legjobban meglepődve, de nagyon is bejött a történet. Elég megosztó vélemények voltak róla, ezért is féltem picit belekezdeni, de szerencsére nem ért csalódás, sőt!
Hogy meg is értsétek eme nagy csodálkozásom, tudni kell rólam, hogy borzasztóan rühellem a szerelmi háromszögeket. Valahogy idegesítenek, és jobban szeretem, ha a gerlepár inkább egymással civakodik, mint valaki miatt.
De ez már a második olyan könyv (az első a Párválasztó volt), aminél ez a dolog egyáltalán nem zavart, sőt kifejezetten szórakoztatott és kikapcsolt, és élveztem, hogy drukkolhatok Beau-nek és Ashtonnak. És habár egyikük sem lett nagy kedvencem, azért örültem nekik.
Viszont alig várom, hogy megjelenjen a Ha esélyt adnál, mert Sawyer rettentően birizgálja a fantáziámat! :-) Ez van, én bukok a jófiúkra is. :-) És bár Lana csak keveset szerepelt, ő volt számomra a legszimpatikusabb szereplő a történetben.
Összességében nekem tetszett a könyv, kikapcsolt, szórakoztatott, és kifejezetten jó volt amolyan „nyárindító” regénynek is, csak hogy hangolódjak.

Lanore P
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Ezt a könyvet nem szabad komolyan venni, legalábbis nem az én koromban. Túlfűtött tinik egy szerelmi háromszögben, kidolgozatlan karakterekkel, elképesztően fura szavakkal, stílussal, fogalmazással, eltúlzott problémákkal és hiteltelen reakciókkal, kisvárosi, pletykaszagú környezetben. Kikapcsolódásnak úgy-ahogy jó volt, de az alaptörténetből sokkal többet ki lehetett volna hozni.

ancsee P
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Könnyed, limonádé könyv, egyszer olvasható, mély nyomot azért nem hagy. :)

Fufukaaa
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Az első Abbi Glines olvasmányom:) És engem pozitív meglepetés ért. Ugyanis a sok negatív kritika ellenére, nekem ez a könyv tetszett!:)
Nem rajongok a szerelmi háromszögekért, mert mindig félek a főszereplő döntésétől, de ez az a könyv, ahol már az elején tudja, az ember, hogy ki mellett fog dönteni a drága főszereplőnk, Ashton.
Ashton-ban volt valami, ami miatt megkedveltem, persze csinált jó pár butaságot, de ettől függetlenül nem volt az a tipikus idegesítő lány.
És Beau *-* A „rossz fiú”.Hát igen..minden lány álma. Teljes mértékben megértettem őt. Nem lehetett könnyű neki, főleg mivel Sawyert testvéreként szereti..
Abbi Glines játszott az olvasókkal.. Ha nem lett volna elég a szerelmi háromszög, ő még a könyv végénél még egy csavart közbeszúrt. Nem panaszkodom, mert szép húzás volt, de akkor is!:D
Szerintem, aki nem meri elolvasni, mert fél, hogy csalódni fog, az inkább legyen bátor és döntsön jól;) Mert ezután a könyv után Sawyer és Lana története következik, ami elég ígéretesnek tűnik.:)

MFKata
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Kellemes, forró percekkel tűzdelt ifjúsági könyv, kicsi kisvárosi intrikával, de garantáltan feldobja az unalmas vasárnap délutánod!

Bővebben

Sheila_7
Abbi Glines: Ha az enyém lennél

Kezdésként leszögezném, hogy ez a könyv nagyon hűűűha! Már rögtön az elején elkapott, és magával ragadott. Az írónő olyan lendületesen és gördülékenyen fogalmaz, hogy egyik lap követi a másikat, egészen addig, míg azok el nem fogynak. Arra tehát mindenképp készüljetek fel, ha belevágtok a Vincent fiúk történetébe, akkor számotokra meg fog szűnni a külvilág, és képtelenek lesztek letenni a könyvet, míg be nem fejezitek.

A kémia már a legelső pillanattól kezdve megvan Ash és Beau között, csak úgy sistereg a levegő, ha egy légtérbe kerülnek, és hála az égnek az írónő sem húzta az időt, hanem egy tragédiának köszönhetően megadta a végső lökést számukra. Ezáltal néhány igazán túlfűtött jelenet részesei lehetünk, melyek iszonyatosan jól sikerültek. Érezni lehet a vágyat (lelki és testi értelemben is), a szenvedélyt és azt, hogy tényleg szükségük van a másikra, és nem csupán a hormonjaik irányítják őket, hanem a szívük is.

Cselekmény szempontjából viszont ne számítsatok nagy akciókra, mert itt sokkal fontosabbak az érzelmek, a szerelem, barátság, család, valamint a saját énünk megtalálása. Egyszóval az emberi érzelmeken van a hangsúly.
Kifejezetten tetszett, ahogyan Beau szavai és cselekedetei szép lassan előcsalogatták az igazi Ash-t, szerettem az ugratásait, amikor direkt bosszantotta a lányt, tudva, hogy így elveszti az önkontrollját és kitör.

Pluszpont a helyszínért. Imádom a déli megyékben játszódó történeteket, főleg, ha az írónak sikerül átadnia azt a hangulatot, ami az ilyen városkákra jellemző, és itt sikerült. Az autóktól kezdve, a szalmabálákon át a füstös bárig, minden rendben volt. Az emberek viselkedése, hogy szinte semmi nem marad titokban egy ilyen kis létszámú városban, de még a hétvégi mezei bulik is. Imádtam!

Mindenkinek ajánlom, aki imádja a rosszfiúkat, szereti a vidéki hangulatot, és valami igazán perzselőre vágyik! Fiatalos, lendületes és szívszorongató.

ƨɔɴом

Ha már egyszer úgyis pokolra vagyok ítélve, legalább élvezzem az ott tartózkodást.

Fay

– Egyetlen férfi sem tökéletes, angyalkám. Egyik sem! A papád sem kivétel, bár ő másként gondolja.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak
nykyriana

– (…) Mellesleg tegnap Lowryék portája mellett hajtottam el. Az unokatestvére, Beau nyírta éppen a füvüket. – Elhallgatott, a fejét csóválta, majd széles vigyor jelent meg az arcán. – Aranyom, az összes srác elbújhat Beau Vincent mellett, ha egyszer leveti az ingét.
– Nagyi!
A kezére ütöttem, elborzadva, hogy a nagyanyám megcsodálta a félpucér Beau-t.
– Miért? – kuncogott fel. – Vén vagyok, az igaz, Ashton bébi, de vak az nem.

Fay

Nagyi már csak ilyen volt. Mellette elengedhettem magam. Nem várta el, hogy tökéletes legyek, boldognak akart látni.

Kapcsolódó szócikkek: Ashton Gray · boldogság
kiruu P

– Atyavilág, bébi! Te tangát hordasz?

Kapcsolódó szócikkek: Beau Vincent
Fay

Vannak dolgok, amelyekre végképp nem számít az ember.

Kapcsolódó szócikkek: Ashton Gray
Csoszi P

Akit szeret az ember, annak nem tönkreveri, hanem jobbá teszi az életét.

Fay

– Honnan tudjam, rossz és bűnös-e, amit teszek, amikor egyetlen ellenérvet sem érzek elég súlyosnak?

Kapcsolódó szócikkek: Ashton Gray
PimPo

– Sawyer a tökéletesség élő szobra.
– Nos, erről nincs tudomásom. Mellesleg tegnap Lowryék portája mellett hajtottam el. Az unokatestvére, Beau nyírta éppen a füvüket. – Elhallgatott, a fejét csóválta, majd széles vigyor jelent meg az arcán. – Aranyos, az összes srác elbújhat Beau Vincent mellett, ha egyszer leveti az ingét.
– Nagyi!
A kezére ütöttem, elborzadva, hogy a nagyanyám megcsodálta a félpucér Beau-t.
– Miért? – kuncogott fel. – Vén vagyok, az igaz, Ashton bébi, de vak az nem.

Kapcsolódó szócikkek: Ashton Gray · Beau Vincent

A Vincent fiúk sorozat · Összehasonlítás