Az ​első eretnek (The Horus Heresy 14.) 19 csillagozás

Káoszba zuhanva
Aaron Dembski-Bowden: Az első eretnek

Miközben a Nagy Hadjárat galaxisszerte felmorzsolja a Birodalom ellenségeit, az Igehirdetőket megbüntetik, amiért élő istenként imádják a Császárt. Lorgar és fiai az ítélettől zavarodottan keresnek új utat, miközben bolygót bolygó után elpusztítva engednek utat haragjuknak és elkeseredettségüknek, megszámlálhatatlan csatatéren. Az anyagi világegyetem legszélén azonban ősi ellenségekkel találkoznak, amelyek sokkal hatalmasabbak, mint ahogy valaha is képzelték – bár azért keltek útra, hogy megvilágosodást hozzanak a Birodalomnak, ehelyett a Káosz rontó erői találnak fogást a XVII. Légión, hogy új, mindennél sötétebb sorsot kovácsoljanak nekik.

Tuan, Budapest, 2019
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940963 · Fordította: Mile Csaba

ftamas>!
Aaron Dembski-Bowden: Az első eretnek

A fülszöveg rögtön elmondja, hogy ez a történet a XVII. Légió bukásáról szól, amikor is a császár helyett a káoszt választja.
Na az ilyet rögtön előítélettel kezdem, ugyanis én megrögzött jó párti vagyok, ez a történet pedig a bukást helyezi előtérbe, mint a star wars esetében a sithek bosszúja. Viszont a könyv rám cáfolt, mert ez a történet jó. Ha warhammer 40000, akkor nekem Ian Watson az etalon és ez az első könyv, amit olvastam a világban és ami felér hozzá. Teljesen hihető és szomorú, az ahogy leírja a légió bukását és az odavezető utat.

KerekesCs P>!
Aaron Dembski-Bowden: Az első eretnek

Ez egy nagyon jól megírt, izgalmas történet, élő, agilis szereplőkkel. Kicsit tartottam tőle, mert az előző könyv az Igehirdetők szereplésével (Harc a mélységért) siralmas volt. Ez alkalommal sem tudtam őket sem megkedvelni, sem megérteni, de nagyon világosan, sallang nélkül ismerhettem meg a bukásukat. Sajnálom őket a primarchájuk miatt. Nem azért nem kedvelem Lorgart mert eretnek lett (nem hinném, hogy ebben az univerzumban lenne olyan, hogy jó oldal, ráadásul Hórusz is az, mégis kedvelhető karakter), hanem mert gyenge, mindenféle értelemben. Egy primarcha ne legyen gyenge…legyen erőszakos, gonosz, kicsinyes, irigy, féltékeny, brutális, akármi, de ne legyen gyenge. Egyedül akkor láttam benne potenciált, mikor a Custodesek egyszer-egyszer felhúzták az agyát, és ez kiábrándító.
A cselekmény kibontása közben a szerző nagyon ügyesen csepegtet el információkat olyan dolgokról, amik régóta birizgálják a fantáziámat. Így kaptam néhány választ, de sajnos csak még több kérdésem lett.

girion>!

Lorgar a hatodik alakra nézett, aki csupán egy embernek tűnt. Ifjonti ereje ellenére ráncok mutatták az idő múlását az egyszerre szigorú és gyengéd arcvonásokon. A férfi megjelenése teljes egészében attól függött, hogy a megfigyelő az arcának melyik jellegére koncentrált. Egy fáradt, idősödő férfi volt, de egyben ereje teljében lévő, halhatatlan, hősi szobor is. Egy fiatal hadvezér, aki összehúzta hideg fényű szemeit, egyben öregember, aki zavarában a sírás küszöbén állt.

A testvéreim halottak.
Nem, emelkedett fel a hang legbelülről. Én vagyok a testvéred.

pelikanbence>!

Hogyan hajolhat meg bárki egy méltatlan bálvány előtt ?

pelikanbence>!

-Lorgar vagyok, ahogy előre láttátok, de csak a fiaim szólítanak Aureliannak.
-Lorgar. Áldott név. Az Igazi Panteon kegyelt fia.

"…áldassanak, kik megteszik,
És felénk fordítják tekintetüket,
És a fájdalom ajándékát hozzák,
Hogy vérrel fessük vörösre a galaxist
És csillapítsák az istenek éhségét."

pelikanbence>!

Mi. Én. Mi Argel Tal vagyunk. Én. Argel Tal vagyok.

pelikanbence>!

A kegyetlenség nem erény.

pelikanbence>!

-Azt gyűlölöm, amit látnom kényszerítettél. Gyűlölöm az igazságot, amit meg kell vinnünk az Ember birodalmába. És mindenek felett azt gyűlölöm, amivé a látomásod szolgálatában válnom kellett.
Argel Tal elvigyorodott, de a vigyor nem az övé volt.
-De mi sosem gyűlölnénk téged Lorgar.

pelikanbence>!

-Itt Argel Tal – mondta, most márcsak a legközelebbi testvéreinek – Aurelian szólít minket.
A vox segítsége nélkül felelt egy hang amely őrjítően ismerősen lebegett az érzékeibe.
Már tudják. Érzik.
Ismerem ezt a hangot, gondolta.
Persze, hogy ismered ! Ez a mi hangunk. Mi vagyunk Argel Tal.

girion>!

A férfi előrelépett, egy érhez hasonló kábelekből álló kötegre nézett, melyek mesterséges vért pumpáltak a félig szerves torony körül.

Dan Abnett: Prospero lángokban A Farkasok elszabadulnak

The Horus Heresy sorozat · Összehasonlítás