Lidérc ​osztag (X-szárnyúak 5.) 25 csillagozás

Aaron Allston: Lidérc osztag Aaron Allston: Lidérc osztag

Ők ​a galaxis legelitebb harcoló egysége. És amikor a Birodalom elleni harc a kezdetét veszi, az X-szárnyúak pilótái az életüket és a gépüket is kockára teszik, hogy megvédelmezzék a Lázadók Szövetségét. Ezúttal egy vakmerő titkos küldetés vár rájuk – egy birodalmi hajó legénységének álcázva magukat. Ez Wedge Antilles legmerészebb húzása: az X-szárnyú-vadászok titkos egysége, akiket más egységekből verbuváltak össze, olyanokból, akik valami okból nem feleltek meg az elvárásoknak. Wedge ad nekik még egy utolsó lehetőséget. Ám mielőtt az új pilóták kiképzése a végére érne, a osztag bázisát megtámadja a korábbi birodalmi admirális, Trigit hajója, és a Lidérc osztag kénytelen akcióba lendülni: elfoglalják a birodalmi hadihajót, és átveszik a legénység helyét. A küldetésük, hogy lényeges információkat szerezzenek Trigit admirális titkos fegyveréről, szabotálják a terveit, és csapdába csalják őt. Azonban e kockázatos és vakmerő terv kivitelezése során a Lidérc osztag rendbontó renegátjai… (tovább)

Eredeti mű: Aaron Allston: Wraith Squadron

Eredeti megjelenés éve: 1998

Lap-ics, Debrecen, 2000
414 oldal · ISBN: 9636790981 · Fordította: Békési József

Wedge Antilles

Aaron Allston: Lidérc osztag

A Lidércekben az a legjobb, hogy renitensek mind egy szálig. Egy csapat vakmerő és meglehetősen őrült pilóta (igen, a zsiványok) mellett ők még vakmerőbbek, és még őrültebbek. De ha hagyják őket önállóan ténykedni… hát akkor egyszerűen felülmúlhatatlanok!

A teljes X-wing szériának ez volt az első kötete, amit olvastam, ráadásul ez volt az egyik első Expanded Universe regény, amit olvastam, elsőre beleszerettem, és nem csak azért, mert javíthatatlan X-szárnyú rajongó vagyok. Ez a könyv pofátlan, merész, vicces, pörgős, tele van szebbnél jobb űrcsatákkal, de azért jut benne hely némi besurranó ténykedésnek, meg persze az új csapat összeállításának és összeszoktatásának minden kínjának és szépségének, ráadásképp még némi jellemfejlődésnek is. Egyszerűen nekem való és kész.
A véleményem továbbra sem változott, olvasás közben néha elkapott némi jóleső nosztalgia, de azért volt ennek némi szomorkás felhangja is, a sztori nagyjával együtt alapvetően arra is emlékeztem, hogy ki mindenki hal meg a végére…

Minden rajongásom ellenére marad a 4,5 csillag, egyszerűen azért, mert a magyar kiadás már-már botrányos. Felcserélt nevek, rangok, hajók… asszem egy körben még az Új Köztársaság és a Birodalom és felcserélésre kerül a narrációban…

PAVideoStudio
Aaron Allston: Lidérc osztag

Ebben a regény egyesít magában mindent, amitől az előző négy rész annyira jó volt. Igen, ez mestermű.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/WRG8WLWH7rQ

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Balázs_Erőss
Aaron Allston: Lidérc osztag

Ez aztán nagy meglepetés volt! Egy sorozat ötödik részénél beszálni, nem kis kihívás, de Alston sikerrel vette az akadályt. Fanyar humor, izgalmas űrcsaták, kommandóakciók egyensúlyban. Persze a Birodalom láncos kutyái kifogyhatatlanok, mindig akad egy új ellenség. Kellemes csalódás volt, különösen egy ötödik kötettől.

Hippoforaccus
Aaron Allston: Lidérc osztag

Na ez már lényegesen jobban tetszett, mint az előző négy rész. Sokkal pörgősebb, több benne az akció, és az írásmód sem olyan száraz, mint az eddigi regényeké.

Trillian26
Aaron Allston: Lidérc osztag

Nem ilyen könyvre számítottam, azt hittem a Zsivány osztag lesz továbbra is a főszereplő, vagy legalább a tagjai. Ennek ellenére kaptam egy szinte teljesen új csapatot, aki közül jó pár szereplő, vagy tulajdonságaik hasonlított a Zsiványosztag tagjaihoz. Még szerelmi szálat is kaptam a csapaton belül, volt Erő használó is… Emiatt annyira nem tetszett a könyv az elején, de végül megkedveltem a csapatot. Ráadásul a könyv humorosabb is volt az előző részeknél, illetve a története is tetszett. Úgyhogy elnyerte az új osztag és szerzői stílus az elismerésemet.

Fabók_Ferenc
Aaron Allston: Lidérc osztag

nem volt rossz, ahogy az előző 4 kötet se… és végre helyére tudtam tenni a Vasököl egyes részeit :)

Noro MP
Aaron Allston: Lidérc osztag

Az X-szárnyúak magyar fordítása itt kezdett élvezhetővé válni, és szerintem a karakterek is életszerűbbek, vagy legalábbis érdekesebbek lettek.

Xel
Aaron Allston: Lidérc osztag

Én ezzel a könyvvel nagyon megszenvedtem. Nem igazán tetszett a története, így rettenetesen lassan értem a végére.

Busmen
Aaron Allston: Lidérc osztag

A zsiványokat jobban kedveltem , a lidércek valahogy furcsa volt.

ViraMors P

Tizenkét X-szárnyú vadászgép dübörgött lefelé a légkörben.

ViraMors P

– Ton Phanan a Hetes, Arc a Nyolcas. Egy párban akarom látni az egység szarkazmusát, hogy könnyebben megbirkózzunk vele…

ViraMors P

Kétszer. Kétszer járatták vele a bolondját egyetlen nap alatt. Ilyet még a gyerekei sem tettek vele soha, akármilyen okosak és rosszindulatúak voltak.

PAVideoStudio

– Úgy tűnik, hologramok formájában vezette az egész hajónaplót.
– Micsoda egó! – csóválta meg a fejét Kell. – Hatalmas tárolókapacitást köthetett le!
– Az egó vagy a grafika? – nézett rá az Arc.

166. oldal, 12. fejezet – Lidérc Osztag (Aquila, 2000)

ViraMors P

– Egy koréliai YT-1300-as teherhajó – állapította meg.
– De nem akármilyen YT-1300-as – lépett mellé Cubber. – Ez a Millennium Falcon.
– Biztos vagy benne? – vette szemügyre alaposabban Kell a közeledő hajót.
– Persze. A Hothon töltött egy év alatt nap mint nap elmentem a mellett a rosszul bedrótozott ócskavas mellett. Javítanom sose kellett… Solo és a vuki barátja senkinek nem engedte meg, hogy hozzányúljon. Egyébként bármikor felismerheted az egyedi rozsdamintájáról.

ViraMors P

– És megvan az egység elnevezése is. Tyria Sarkinnak köszönhetően mától fogva mi vagyunk a Lidérc Osztag.
Néhány pilóta elismerően felkiáltott. Az Arcot szemmel láthatóan undorította a név.
– Mi az a lidérc? – kérdezte Gebe.
– Gyerekkoromban hallottam róla – felelte Tyria. – Valami sötét dolog, ami éjszaka támad az emberre. Szerintem mi is ezek leszünk. A Birodalomnak és a haduraknak mi leszünk az ágyuk alatt lapuló fantom, a szekrényekben rejtőző rém.

ViraMors P

– Új osztagot akarsz szervezni?
Wedge bólintott.
– Csak úgy? Intesz egyet, és előtűnik a semmiből?
– Hát úgy gondoltam, szólok a Főparancsnokságnak is, hogy tudják, mit kell adniuk hozzá

ViraMors P

– Érzékelők, megegyeznek ennek az „ismeretlen típusú" hajónak a paraméterei a Millennium Falconéval?
– Uram, semmivel sem egyeznek meg. Valamilyen furcsa alakú tárgy. A pajzsai oszcillálnak, nem tudunk többet mondani. Bár túl sok védelmet nem jelenthetnek azok a pajzsok. Uh, az adataink szerint a Millennium Falconnak három teljesen eltérő leírása is létezik az Uralkodó halála óta…

ViraMors P

– Még nem vagyok harmincéves, Wes. És már megint úgy érzem magam, mint egy őrült, fiatal pilótanemzedékért felelős, konzervatív vénember.
– Remekül összefoglaltad a helyzetet.
– Kösz az erkölcsi támogatást, Wes.

Kapcsolódó szócikkek: Wedge Antilles
ViraMors P

– Ez a csapat… más. Ha megszokott parancsokat adsz nekik, megszokott módon hajtják végre őket. Ha csak a célt adod meg, utasítások nélkül, akkor előállnak valami furcsával.

Kapcsolódó szócikkek: Wedge Antilles

X-szárnyúak sorozat · Összehasonlítás