Enni ​vagy nem enni? (A tánciskola 5.) 7 csillagozás

A. Victoria Vázquez: Enni vagy nem enni?

Sara önbizalmát elvesztve tért vissza Párizsból. Otthon továbbra sem figyel rá senki, apja állandóan utazik, anyját pedig bári jobban érdekli nála, ráadásul az iskolában is rászállnak a volt barátnői.
Sara egyre magányosabbnak érzi magát, és elkeseredésében nagyon rossz döntést hoz. Tud-e segíteni rajta a Kívülállók Klubja, meg tudják-e menteni a barátjukat – önmagától?

Napraforgó, Budapest, 2020
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634830559 · Fordította: Gőgh Ágnes · Illusztrálta: Carlos Navarro

Krausz_Kiara>!
A. Victoria Vázquez: Enni vagy nem enni?

Nekem nagyon tetszett, és egyrészt nagyon tanulságos is volt ez a könyv. Már a negyedik részben is éreztem, de az 5. részben már erősen érezhető volt hogy ez a könyv már idősebb korosztálynak van szánva. Én nagyon át tudtam érezni és meg is tudtam érteni Sarának a fájdalmát. Nagyon szomorú abba belegondolni,hogy nagyon sok gyerek lehet olyan helyzetben, mint amiben Sara volt.

pevike>!
A. Victoria Vázquez: Enni vagy nem enni?

Na, ez most tényleg nagyobbaknak való. Nagyon fontos témát dolgoz fel, bemutatja Sara érzéseit, az önbizalomhiányát, a testképzavarát. Egyre több gyerek küzd ezzel, és aki túl is lép rajta, a fejében mindig ott marad a kisördög. Annyi csak, hogy ismeri kell hozzá az előző könyvet, mert onnan indul a dolog, hogy Sara Párizsban veszíti el az önbizalmát. Cris megint tetszett, ő az, aki figyel annyira a barátjára, hogy felismeri a viselkedésváltozást. És mer segítséget kérni, előbb az anyukájától, aztán az igazgatónőtől. Jól bemutatja azt is, hogy spiclinek érzi magát, de aztán rájön, hogy a felnőttek tényleg tudnak segíteni. Ez is fontos lehet a tiniknek. Kicsit talán lehetne bővebben kifejtve, de lehet, hogy ezt csak a felnőtt mondatja velem. A nagynak a kezébe nyomtam, azt mondta, hogy igen, el akarja olvasni. A kicsinek meg arra jó volt, hogy megtudja, mit jelent az a szó, hogy anorexia.

BodoEva>!
A. Victoria Vázquez: Enni vagy nem enni?

Örömmel olvastam ezt a részt is, ugyanolyan tartalmas, mint a korábbiak.

iloveforest>!
A. Victoria Vázquez: Enni vagy nem enni?

Enni Vagy Nem Enni? Nos ez a könyv szerintem most túlságosan Sarára fókuszált bár ettől még nekem tetszett és ami a könyv üzenete az is fontos dolog és nem láttam még hogy valamilyen könyv foglalkozott volna ezzel a témával. Bár lehet az ilyen támájú könyvek csak engem kerültek el. Tapasztaltam már pontosabban egyik osztály társamnál volt tehát ő tapasztalt testkép zavart legalábbis minden jel annak idején arra utalt. Összegezve tehát jó könyv volt tudom ajánlani főleg lányoknak.

A tánciskola sorozat · Összehasonlítás