A ​szerelem nem csak rózsaszín 8 csillagozás

A szerelem nem csak rózsaszín

Egy történetnek mindig több árnyalata van. A szerelemnek, szeretetnek is lehet sötét oldala, ahogy például Hófehérke Gonosz Mostohája történetének is. A Ki a legszebb? című könyv megjelenésével egy időben novellaíró pályázatot hirdettünk. A Valentin-napkor megjelenő e-könyv tizennégy szövege a szerelem, szeretet sötét oldaláról szól: haragról, féltékenységről, félelemről, aggodalomról.

Eredeti megjelenés éve: 2021

A művek szerzői: Aux Eliza, Bodor Emese Réka, Góg Regina, Nagy Anna, Németh Krisztina, Thuróczy Flóra Anna, Tóth Melinda, Tóth Viktória

Menő Könyvek, Budapest, 2021

ap358 P>!
A szerelem nem csak rózsaszín

Nem teljesen azt kaptam, amire számítottam. Ya novellákat vártam, melyek a fiatalkori csalódásokat veszi sorba, hol keserűen, hol humorosan, hol pikáns visszavágással, rossz kapcsolatokkal, ahol felnyílik az egyik fél szeme, és még sorolhatnám, ezzel szemben egy igen vegyes válogatást olvashattam, többsége nem ifjúsági volt. Akadt itt middle grade és NA is, utóbbi volt túlnyomórészt.
Két kedvencem akadt, és valójában egyiküket sem mondanám annak, ami a novellagyűjtemény címe alapján illene ide.
– Pasztellkréták: Itt a szerelem nem kézzel foghatóan jelenik meg, inkább, mint egy rajongott tanár dicséretének a kierőszakolása, ami két kisdiák versenyét eredményezi. Aranyos kis történet.
– Szívrablás: Komor hangvételű novella, átvitt tartalmak, olyan Fekete tükör stílusú írás.
A többi sajnos nem hagyott mély nyomott bennem, ennyi idővel az olvasásuk után többségére nem is emlékszem.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
A szerelem nem csak rózsaszín

Remek történetek voltak, megcsillantva jópár hazai szerző tehetségét. Nagyon tetszett.
Sokféle műfajú történetecske volt ebben a rövid könyvben.
Volt diákélettel kapcsolatos, mitolódiai ihletésű és misztikus is, a sima modern kortárs történetek mellett. Régóta fentem már rá a fogam.
A borítója is tetszett.

Bookaholic77 >!
A szerelem nem csak rózsaszín

Menő Könyvek pályázatának 14 nyertes novellája 1 kötetben. A cím azonnal megfogott, és valóban voltak benne nagyon jó kis történetek, de én vmi másra számítottam. Fiatalosabb és picit kevésbé off történetekre, picivel több mondanivalóval. A kedvencem: Aux Elza története lett♥

Mugel>!

A kedvencem: Biró Kincső: Én vagyok a mérgezett alma

maklari_tamas>!
A szerelem nem csak rózsaszín

Majdnem bekerült a kedvencek közé, egy kis gyöngyszem ez a könyvecske.

Néhány novella lenyűgöző és gyönyörű volt, de voltak közötte olyanok, amiket egyáltalán nem is éreztem odavalónak. Ezek miatt változott meg róla a véleményem, főleg az utolsó novella okozott csalódást.