A ​selyemrét és más mesék 9 csillagozás

A selyemrét és más mesék

A Magyar népmesék sorozat az elmúlt évtizedek során fogalommá vált. A szignált, a népi motívumok között a címet megéneklő piros kismadarat generációk ismerik és szeretik, csakúgy, mint a mesék szereplőit: a szegény embert, akinek nem sok sütnivalója volt; Sárkányölő Sebestyént; az édesapjától szóló szőlőt, mosolygó almát és csengő barackot kérő királykisasszonyt; a rest legényt vagy éppen Mátyás király legendás, igazat mondó juhászát. A főként a televízióból ismert, különleges hangulatú mesék most képeskönyv formájában is életre kelnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar népmesék Alexandra

Alexandra, Pécs, 2015

szanes1>!
A selyemrét és más mesék

Nem rossz ez a sorozat, mert Jankovich rajzai annyira egybefonódtak ezekkel a mesékkel, hogy már nehéz másként elképzelni őket. A fél csillag levonása azért volt, mert néha a szöveget szó szerint a TV-sorozatból vették át, és nehéz volt követni az eseményeket a mozgó képek nélkül.

TiszlaviczMarcsi IP>!
A selyemrét és más mesék

Ebben voltak jó és kevésbé jó mesék. Sokra nem is emlékeztem, pedig annak idején szinte az összeset láttam a tévében.

Millázs>!
A selyemrét és más mesék

Ha a nyissz-nyasszokat, pár elhullást, lopásokat és sorolhatnám miket cenzúrázom, egész jó kis magyar népmesei gyűjteménynek számítható.
Bár… ha úgy vesszük, gyerekként nekem se ragadtak meg az ilyen részletek, lehet, hogy ők se tulajdonítanak olyan nagy jelentőséget az egésznek…