A ​Nyomit 16 csillagozás

A. R. R. R. Roberts: A Nyomit

A Gyűrűkúra című kötet után itt egy újabb mulatságos paródia könyv: Zsebes Bingó, a nyomit nyugalmát Gandef, a varázsló és egy csapat walesi törp érkezése zavarja meg. Az a tervük, hogy ellovagoljanak azért a kincsért, amit Smukk, a hatalmas és igen unalmas sárkány őriz…

Eredeti cím: The Soddit

Eredeti megjelenés éve: 2003

Alexandra, Pécs, 2006
398 oldal · ISBN: 9633697883 · Fordította: Sudár Balázs · Illusztrálta: Douglas Carrel

Cheril>!

– Micsoda ocsmány egy hely! – jelentette ki.
– Valóban – értett egyet vele a mellette lépkedő Mori. – Ez a gonosz Mykyurerdő. Látod amott azokat a szilfákat?
– Igen.
– Azok tölgyek.

Cheril>!

– Hmm – mondta Elront. – Mindegy. Ezt most tegyük félre egy darabig. Most azt kell eldöntenünk, mi legyen a legjobb stratégiánk. A gobblinok egy nap múlva a nyakunkon lesznek. Van egy hatalmas tünde seregünk és egy hatalmas ember seregünk. Ezer harcos, mind daliás. Csatlakoznak a törpök is az ügyünkhöz?
– Csatlakozunk – jelentette ki Mori határozottan, miközben hátrasandított Thorrira, aki bólogatva helyeselt. – Mellétek állunk.
– Akkor hát egyesülünk a törpök hatalmas seregével – jelentette ki elégedetten Elront. – Hány harcost számlál a sereged, Törp Úr?
– Hááát – nézett az égre Mori, mintha egy durva becslést igyekezne adni a létszámról. – Ötöt – jelentette ki végül.

Cheril>!

– Egykor kipróbáltam a leghatékonyabb Hangerősítő Varázslatot – folytatta Gandef eltűnődve, de még mindig igen hangosan. – Bámulatos varázslat. Hallottam, ahogy a látóhatáron túli fákon ücsörgő madarak beszélgetnek egymással, hallottam az égen összedörzsölődő felhő zizegését. Hallottam a világon átívelő szivárvány hangját. Aztán egy kutya felugatott mögöttem, és abban a pillanatban beszakadt a bal dobhártyám.

Cheril>!

Odakint a napfényben egy varázsló állt. Bingó még sohasem látott varázslót, de a poncsója elejére hímzett nagy „M” betű csakis azt jelenthette, hogy az illető a mágusok testvériségéhez tartozik. Hacsak nem szokatlan testalkatú wharg volt, aki fejjel lefelé húzta föl a poncsóját.

Cheril>!

– Ííííí – sikoltozta a tömeg. – Ó, jaj! Borzalom! Jön a sárkány!
– Almát vegyenek! – kiáltozta a süket almaárus.

Cheril>!

– Ezt a hatalmas csarnokot a törpök vájták ki a tömör sziklából?
– Ezt is – felelte Mori –, és még száz méter magas, kilométereken át tartó barlangokat, melyeket gondosan megtervezett, bonyolult díszítésű, égbe nyúló pillérek támasztanak meg, hatalmas lépcsősorokat tiszta márványból, nagy, boltozatos termeket, amelyekbe beleférne az összes Havas Hegy! Méltatlan szemed a Törpcsarnok Nagy Törp Csarnokait, a Fekete Mária bányát, fajunk nagyszerű alkotását látja.
– A mindenségit – ámuldozott Bingó.
Egy darabig csöndben ültek.
– És mivel faragták ki ezt az egészet? Fejszével?
– Vakolókanállal – felelt a törp, aki figyelmesen nézett a másik irányba.

fiszi>!

-Sajnálom, de nem tudtam, hogy az embernek különösebb oka kell, hogy legyen egy sárkány lemészárlására. Ez nem valami olyasmi… úgy értem, a sárkányok megölése, amit az ember csak úgy megtesz?