Ferenor ​kincse 10 csillagozás

A. P. Winter: Ferenor kincse

Azt mondják, a mágia réges-rég eltűnt a világból – de vajon tényleg így van?
Az árva fiú, Bert unalmas mindennapjait éli egy bentlakásos iskolában, társai folyamatos csúfolódása közepette, amiért kisgyerekként csodálatos kalandokra vágyott, felfedezőutakra Ferenor ősi, legendás földjén. Világa azonban rövid időn belül a feje tetejére áll – történik ugyanis egy különös baleset, feltűnik egy igazi kalóz és egy titokzatos, új lány az iskolában…
Lehetséges, hogy Bertnek sokkal komolyabb szerepet szánt a sors, mint azt bárki is gondolta volna. Annyi bizonyos: a fiú élete vágyott, nagy kalandja előtt áll.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2019
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155999109 · Fordította: Kőműves Erika

Juca P>!
A. P. Winter: Ferenor kincse

Olyan szép ez a borító. ^^

Ahogy haladtunk előre a cselekményben, annál izgalmasabbá vált a történet. Először a titokzatos fekete ruhás férfi, aki elvitte Bertet az iskolába. Szegény fiú akkor még csak 3 éves volt, szülők nélkül. Aztán megismerhetjük, milyen élete van a 13 éves Bertnek az iskolában. Úgy tűnt, keresi a helyét. Amikor végre kikerül az iskolából, elkezdődnek a kalandok.

És még milyen kalandok! Te jó ég! Nálam a mozgó csontvázak a múmiákkal vannak egy szinten, szóval a rémálmaim körülbelül velük lehetnek teli. Kissé féltem miattuk, pedig ez a könyv 9 éves kortól ajánlott. :D

Norton már kezdetektől furcsa volt, de csak később kezdtem gyanakodni, miért is tűnt annak. Egy dolog volt, ami nem hagy nyugodni, hogy olyan rövidnek éreztem a könyvet, mintha a szerző mindent bele akart volna zsúfolni. Ugyanakkor furcsán folytatás gyanús a történet vége. Mindenesetre szívesen olvasnék még az írótól. :)

Vörös_Édua IP>!
A. P. Winter: Ferenor kincse

Pár furcsaságot leszámítva egész jó kis kalandregény.
spoiler