Mária ​Magdolna 13 csillagozás

A. P. Foxgate: Mária Magdolna

A ​Krisztus utáni 33. évben egy állapotos nő, egy idősebb, beteges külsejű férfi és egy kamasz fiú vándorol valahol az etióp fennsíkon. Céljuk ismeretlen, nem tudni, miért vállalják a veszélyt, amelyet a vadállatok és a helyben élő harcos népek jelentenek rájuk nézve. Az egyik városállamot kormányzó királynő fogságába esnek, és miután megkezdik kihallgatásukat, kibontakozik egy olyan történet, amelynél szebbet és igazabbat talán még senki sem hallott.
Mária Magdolna és a haláltól megmentett, szörnyű tette démonaival küzdő Júdás szavaiból a törzs királynője megismeri Jézus, a Krisztus életének, halálának és feltámadásának történetét; megismeri azokat a részleteket is, amelyek a Újszövetség Népe előtt is rejtve maradtak.
A szerző nagy elődei, Levi H. Dowling és Nicolas Notovitch műveire, valamint az Esszénus halottaskönyvre, a nazoreánusok legendáira, a Mária Magdolna evangéliuma címet viselő apokrif iratra támaszkodva – ezeket egy mozaik darabkáiként használva –… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2018
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636356460 · Fordította: Szántai Zsolt

byBB>!
A. P. Foxgate: Mária Magdolna

Becsap ám a borítón található megjegyzés: „Egy be nem vallott szerelem története”, tehát aki a Mária Magdolna-Jézus kapcsolatra kíváncsi és valamilyen botránykönyvre számít, az ne vegye kezébe ezt a művet.
A regény Jézus életéről szól egészen születésétől a haláláig, melyet a Magdalából származó Mária mesél el.
Rengeteg benne a bibliai utalás, jó volt ezt most így húsvét idején olvasni, bár mi katolikus keresztények nem érthetünk egyet Foxgate regényének minden egyes sorával…

Horváth_Kontics_Viktória>!
A. P. Foxgate: Mária Magdolna

Szerelmi történetnek harangozza be a borító, de hol volt itt a szerelmi történet? Na jó, ha nagyon belenézünk a sorokba, talán 3 helyen véltem felfedezni olyan mondatokat, ami arra utalhat. Ehhez azonban kicsit jártasnak kell lenni a katolikus vallásban, vagy tudni kell olvasni a sorok között. A történet szépen bontakozik ki. Jézus tanításait, a példabeszédeket szépen jeleníti meg az olvasó előtt.
A könyvet csak hívő embernek ajánlom.
Az író minden mondata hihető-e? Ezt mindenki saját maga döntse el, hogy mi fér bele a saját hitvilágába.

juhaszadri>!
A. P. Foxgate: Mária Magdolna

Egy kicsit megvezetett a borító. Azt hittem, több szó esik majd Mária Magdolnáról. Ennek ellenére egyáltalán nem bántam meg, hogy elolvastam.
Nem vagyok hívő, így fogalmam sincs, mennyire követi a könyv a Bibliát. De nagyon érdekel a vallás, így örültem, hogy betekintést nyerhettem Jézus életébe.