A ​metszés zsebkönyve 5 csillagozás

A metszés zsebkönyve

A könyv 456 oldalon, több száz színes fényképpel, szemléletes rajzokkal és világos, tömör leírásokkal mutatja be a különböző kerti növények metszésének szabályait, gyakorlatát. Ezek alapján könnyen elsajátítható a szakszerű és helyes metszés, amelynek köszönhetően élvezhetjük gyümölcsfáink gazdag termését, gyönyörködhetünk kertünk dúsan virágzó és szép formájú bokraiban, cserjéiben.

A könyv tartalma:
– Díszcserjék és bokorfák metszése – helyes metszés, gazdag virágzás
– Rózsák metszése – fajták szerint
– Gyümölcsfák metszése – az almától a dióig
– Alakra nyírt lombhullató és örökzöld növények – az alakzatok kialakításának különböző módjai

Cser, Budapest, 2023
Cser, Budapest, 2019

Bea_Könyvutca P>!
A metszés zsebkönyve

Nagyon hasznos és látványos ez az A5-ös méretű, ám vastag zsebkönyv, szerintem mindent megtalálhatunk benne, amit a metszésről tudni kell, de még azon is túl is rengeteg információt és segítséget ahhoz, hogy a kertünk ápolt, gondozott és csodaszép legyen.

A több száz színes fotó szemet gyönyörködtető, a rajzok szemléletesek és hasznosak, a leírások világosak, érthetőek. Minden kertimádónak ajánlom ezt a könyvet.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2019/10/a-metszes-zsebkon…

lilaköd P>!
A metszés zsebkönyve

Befejezettnek tekintem a könyv olvasását, igaz ez nem az a fajta könyv, amit az emberlánya elejétől a végéig elolvas. Az elméleti részeket, az alapfogalmakat természetesen igen. De a különböző fák, rózsák, bokrok metszésénél csak azokat, amelyek az én kis kertecskémben is megtalálható.
Alapos és átfogó a tartalma. Fotók, rajzok teszik érthetővé a leírt anyagot.
Mit, miért és hogyan metszünk, az elkövetett hibákat hogyan lehet helyrehozni.
Sőt még a díszfák formára alakítása is helyet kapott benne.
Számomra alapmű.

Bea_Könyvutca P>!

A növények különböző fejlődési stádiumokon mennek keresztül életük során. Ezek az eltérő stádiumok eltérő metszésmódokat igényelnek.

lilaköd P>!

Fontos, hogy ismerjük az egyes gyümölcsfajokra jellemző rügytípusokat, ugyanis ez befolyásolja a metszés módjukat. Egyes kertbarátok tudatlanságból rendszeresen lemetszik a leendő termésüket.