A ​másik oldal (Eve Dallas 31,5) 20 csillagozás

A másik oldal

A New York Times öt írója olyan helyre téved, ahol az izgalomnak, a vágynak, de még a szerelemnek sincsenek határai…

J. D. ROBB: Halálos ajándék – Eve Dallas hadnagy mindig is a holtak igazságát keresi, de most az egyik akar bosszút állni – méghozzá Eve-en keresztül.

MARY BLAYNEY: Az érme másik oldala – Egy gróf és a felesége nem igazán értik meg egymást, amíg egy napon meg nem tapasztalják, milyen érzés a másik bőrében…

PATRICIA GAFFNEY: A táncoló kísértet – Egy nő felfogad egy szellemnyomozót, hogy bebizonyítsa, kísértetek járnak az ősei házában, de végül csak a szerelem rejtélyét sikerül leleplezniük…

RUTH RYAN LANGAN: Csaknem mennyország – Egy autóbalesetben elhunyt házaspár igyekszik megakadályozni, hogy a lányuk a rossz férfit válassza…

MARY KAY McCOMAS: Szeretni sohasem késő – Egy gyakorlatias nő lehetetlen helyzetbe csöppen, amikor találkozik az anyja és a nénikéi szellemével, akik nem tudnak békében nyugodni, amíg meg nem találják, amit elveszítettek…

The Other Side

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2010

A művek szerzői: J. D. Robb, Mary Blayney, Patricia Gaffney, Ruth Ryan Langan, Mary Kay McComas

Gold Book, Debrecen, 2014
400 oldal · ISBN: 9789634262817 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Lawrence Charles Summerset

Paulina_Sándorné P>!
A másik oldal

Eve Dallas történet viszi a prímet a könyvben a számomra. Hidegrázós volt. A halott roma dédnagymama beleköltözött Eve-be és együtt dolgoztak a dédunoka megtalálásán. Félelmetes volt, mikor a spoiler találkozott Eve a halottasházban. Mondjuk így könnyű megoldani egy bűnügyet.
A többi történet számomra egy picit vontatott volna, nem tudtam nagyon élvezni őket. A gróf és a felesége testcserés története nagyon erőltett volt. Valahogy ez elvette a többitől is a kedvem.

rafaelo0824>!
A másik oldal

Csak a J. D. Robb novellát olvastam, de nem igazán tetszett. Szerintem nem illik ez a paranormális vonal ebbe a világba, nekem nagyon erőltetett volt. Ráadásul ha már ennyi lány eltűnt, hogyne nyomozta ki senki mi történt? Mert Éve-nek nagyon gyorsan sikerült. Eléggé összecsapott, persze csak egy novella, de akkor sem éreztem túl jónak.

Tímea_Kocsis_2>!
A másik oldal

Csupán az Éve Dallas novellát olvastam, de az elég ütős. Szorosan az előző részből indul, majd egy váratlan találkozással átmegy paranormálisba. Egy meggyilkolt cigány jósnő megosztja Evvel a halotlátó képességét. Felfedezhető némi magyar szál is. A lezárás után pedig visszakapjuk a régi Evet.

anesz P>!
A másik oldal

Kétségtelen, hogy ezeket a köteteket csak J.D. Robb miatt veszem meg, de a többi 4 kisregény is elég jó. Kedvencem Ruth Ryan Langan, akinek sajnálom, hogy nem jelent meg nagyobb regénye is magyarul, mert azt biztos elolvasnám.
Kicsit részletesebben:

J.D. Robb: Halálos ajándék (80 oldal)
Eve és Roarke kapcsolata mindig szívmelengető, itt is, bármilyen rövid ez a kisregény. Erre szokták mondani: vigyázz, mit kívánsz, mert teljesül. Így járt Eve is. A gyilkost kitaláltam. Frappáns kis történet.

Mary Blayney: Az érme másik oldala (64 oldal)
Egy sablonosnak tűnő ötlet nagyon bájos megfogalmazása. Kihozott belőle mindent szerintem, amit egy ilyen rövid regénykében lehet. Jól szórakoztam rajta.

Patricia Gaffney: A táncoló kísértet (98 oldal)
Talán meglepő egy kisregénynél ezt írni, de nekem túl vontatott volt. Egyedül a találmányok voltak az érdekesek.

Ruth Ryan Langan: Csaknem mennyország (76 oldal)
Elbűvölő, mint minden alkotása. Szívmelengető, a szeretetről és a családról szól.

Mary Kay McComas: Szeretni sohasem késő (76 oldal)
Érdekes volt, még tanulsága is van. Családról, testvérekről, egymás mellett élésről vagy egymás megértéséről, segítéséről.

Bella_Black I>!
A másik oldal

Talán ez volt az első olyan rész az Eve Dallas sorozatból, ami számomra is hátborzongató. Pörgős és fordulatos sztori, tele boszorkánysággal, illetve természetfeletti erőkkel.

Vivinniec>!
A másik oldal

Jó volt, bár én jobban szeretem a „hagyományos” Eve Dallas történeteket! ;-) :-D

MÁSODIK OLVASÁS: 2020. október 21., 20:38 → 2020. október 23., 15:34

Tartom az első olvasás utáni értékelésemet. ;-) Ezek a mini részék mindig jóval elrugaszkodottabbak a „hagyományos” részektől, de erre ez most fokozottan igaz volt. Szinte már történetidegen volt. Nem volt rossz, de nagyon elrugaszkodott volt. ;-)
Jöhet a következő, immár „hagyományos” rész. ;-)

Shil>!
A másik oldal

Igazából csak a Robb sorozat miatt álltam neki.Az hozta a szokásosan jó formáját. Némi fantasztikummal fűszerezve ezúttal. Jó volt! A többire meg tán majd egyszer sort kerítek.

kiruu P>!

Mert mint a halál, olyan erős a szerelem.

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás