A ​Leonardo da Vinci-rejtvénykódex 10 csillagozás

A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex

Leonardo da Vinci bámulatos elméje felbecsülhetetlenül sokat adott a világnak: egy személyben volt nagyszerű festő, mérnök, feltaláló, anatómus, geológus, földrajztudós, és ezzel még nem is értünk a sor végére. Nem egy olyan elképzelést vázolt fel tervrajzain, amelyek csak évszázadokkal a halála után valósultak meg; tudományos szemléletével is messze megelőzte korát.
Ezt a százötven rejtvényt és fejtörőt tartalmazó könyvet Leonardo festményeinek, vázlatainak, ábráinak és írásainak a sokasága ihlette. A logikus gondolkodást, szellemes következtetést és mindenképpen éles elmét igénylő feladványokat a mester káprázatos keze munkájával ékesítettük.

Kossuth, Budapest, 2019

BBetti86 >!
A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex

Alapvetően egy logikai játékgyűjtemény, amely meghatározott feladattípusokat variál. Visszatérő elem a szudoku, csak ebben nem számokat, hanem grafikus elemeket kell táblázatba rendezni. Több rugalmas gondolkodást erősítő gyakorlat van benne, amikor egy-egy alakzatot kell átrendezni egy-egy elemének megváltoztatásával. Több szöveges másodfokú egyenletrendszert alkalmazandó feladat is van benne. A kedvenceim azok voltak, amikor híres Leonardo festményekből voltak darabkák kivágva, és meg kellett keresni, melyik kocka hova illik vissza. A Hermelines hölgy a kedvenc Leonardo-festményem, azt különösen szívesen raktam újra össze. De az sem volt rossz, amikor azt kellett meghatározni, milyen mozdulattal lehet különválasztani Mona Lisa és Leonardo önarcképét.
Ha csak a feladatokat nézem, nem több egy átlagos gyűjteménynél, amelyben ugyanazok a feladattípusok ismétlődnek, csak fejezetenként növelve a nehézségi szintet.
Viszont, egy plusz van benne. Mivel Leonardo az összekötő elem, minden úgy van megfogalmazva, hogy köthessék a reneszánsz mesterhez. A képkirakókban az ő munkáit kell újra összeállítani, a szöveges feladatokban mindig ő vagy a megbízói a főszereplők. Pl. megfejthetjük a rejtvényt, amit az inasának adott fel. Számolhatjuk, mennyi ellenséggel kell a csatában szembenéznie a Borgia hercegnek. Mennyit ér a Sforzáknak küldött ajándék. Akinek van előismerete a korról, jól tud szórakozni ezeken a megfogalmazásokon is, de arra nem alkalmas, hogy előismeret nélkül ebből tanuljunk a reneszánszról és Leonardóról.
A kivitelezése igényes. A képanyaga szép.

csigahaju>!
A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex

Kisfiam kapta karácsonyra, nagyon szeretjük a rejtvényeket családilag. Nagyon szép, igényes könyv, nem túl nehéz feladványokkal. 3 szint van a feladványokban, van megoldás is a könyv végén, ha elakadnánk. Egyedüli negatívumként azt mondanám csak, hogy egyes típusfeladatok ismétlődnek! Sok olyan is van, amivel már máshol találkozhatott az ember, csak más köntösben. Összességében élvezetes, gyönyörű, jó kézbe venni.

BBetti86 >!

Az élet maga egy fejtörő, megoldásra váró kérdések véget nem érő sora.