A ​lélek dolgai 49 csillagozás

A lélek dolgai A lélek dolgai

Vajon ​mi minden rejlik bennünk, amiről nem is tudunk? Miként találhatunk rá belső erőforrásainkra életünk nehéz helyzeteiben? Hogyan hozhatunk ki magunkból többet, léphetjük át korlátainkat, és juthatunk el a legjobb lehetőségeinkig? Miképp képviselhetjük önmagunkat, saját értékeinket és érdekeinket úgy, hogy ezzel ne tegyük tönkre a kapcsolatainkat, és tiszteletben tartsuk a másik ember értékeit és érdekeit is? Hogyan szolgálhatjuk jól egymás életét? Ebben a kötetben (mely a korábban megjelent Belső utakon című könyv folytatása) ezeknek a kérdéseknek a nyomába eredünk, nagyszerű szellemi útitársak irányításával.

Tizenegy évvel ezelőtt indult útjára a Nyitott Akadémia sorozat, mely azóta a legismertebb magyar pszichológiai előadásfolyamként az egész országot behálózza, sőt, immár határainkon is túlnyúlik. Alkalmakat teremt arra, hogy a közönség személyesen is találkozhasson a legkiválóbb hazai szakemberekkel és gondolkodókkal, és velük együtt töprenghessen a hétköznapok… (tovább)

A művek szerzői: Almási Kitti, Bagdy Emőke, Orosz Katalin, Popper Péter, Szendi Gábor, Pál Ferenc, Böjte Csaba, Ranschburg Jenő, Beata Bishop, F. Várkonyi Zsuzsa, Vekerdy Tamás

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nyitott Akadémia

Kulcslyuk, Budapest, 2013

Képopera P>!
A lélek dolgai

A lélek dolgai A Nyitott Akadémia válogatott előadásai önfejlesztésről, kapcsolatokról és konfliktuskezelésről

Többségében remek írások, elgondolkodtató megállapításokkal és továbbgondolásra késztető nyitottsággal. Egy-kettő nekem döcögött, illetve egynél nem igazán értettem a felvezetést, de ez a teljes értékéből nem vett le (csak az értékeléséből azt a mindössze fél csillagot). Szerintem sok mélyen tartott dolgot tud a felszínre hozni, ezért szerintem érdemes módjával olvasni és hagyni magunknak időt feldolgozni, ami érkezett.

R_Kingaa>!
A lélek dolgai

Egészen véletlenül (bár vallom, hogy véletlenek nincsenek) jött velem szemben ez a könyv. Utazás alkalmával olvasták mellettem, és kíváncsivá tett a címe, így utánanéztem. Mostanában hódítanak nálam a pszichológiai indíttatású könyvek.
Ettől a kötettől nem feltétlenül azt kaptam, amit vártam. Az előadások témájának megközelítése és felvezetése meglehetősen változatos volt. A legtöbb szerző közérthetően írta le az előadását, de volt akinél a túlzottan szakmai megfogalmazás nehezen értelmezhető és emészthető irányba vitte el a mondanivalót, ami kicsit elvette a kedvem a kötettől. Szerencsére ilyenből nem volt sok.
Az írások zömében nagyon hasznosak és hatásosak, rengeteg dologra rávilágítanak az önértékeléssel, az énképpel, az önfejlesztéssel kapcsolatban, amit érdemes átgondolni és megfogadni. Ugyanez a helyzet a kötet második felével, amiben az emberi kapcsolatok, a konfliktushelyzetek és azok elkerülése állt az előadások középpontjában. Úgy vélem egyik témából következik a másik. Ha egészséges módon elégedett vagy önmagaddal, vagy legalábbis törekszel erre, akkor kevésbé leszel fogékony arra, hogy mások életét vitasd és ezzel esetleg konfliktust generálj. De persze az egész nem ilyen egyszerű. Ellenkezőleg, nagyon is bonyolult az ember lelke, ez ebből a könyvből egyértelműen kiderült. Még a pszichológiával foglalkozók számára is sokszor csupa rejtély a lélek, hiszen minden ember más, mások a reakciói az egyes helyzetekre.
A kötet szerzői közül kiemelném Böjte Csabát, akinek nézetét és munkásságát mindenképpen példaértékűnek tartom.
Örülök, hogy megtalált ez a könyv. Szembejött velem a Nyitott Akadémia válogatott előadásainak következő kötete is, amit szintén sorra fogok keriteni majd.

Málnika P>!
A lélek dolgai

Nagyon tanulságos válogatás a Nyitott Akadémia előadásaiból. Első felében az énkép, míg a másodikban a kapcsolatok és a konfliktusok témájába vezetnek be a szakemberek. Vannak keményebb részei, amelyeket nem elég egyszer elolvasni, mert az ember elevenjébe vágnak, és vannak igazán olvasmányosak is, amelyek inkább érdekesek voltak, de számomra kevésbé relevánsak. Pál Ferenc előadásait nagyon szeretem, így nem okozott meglepetést, hogy ezúttal is sok érdekességgel szolgált, sok mindenre rávilágított a hiánymotiváltsággal és a növekedésmotiváltsággal kapcsolatban. Szendi Gábortól viszont eddig még csak keveset olvastam, szakmai megítélése miatt, de mégis, most úgy érzem, ebben a kötetben tőle kaptam a legtöbbet.

Zoe27>!

Öt csillagot adok, mert:
– kérdéseim voltak, és megtaláltam a válaszokat
– közérthető volt
– életszerű helyzetekkel,
– helyenként szórakoztató,
– tömör volt
Nem csupán a saját életem miértjeire kaptam választ, hanem alapvetően a kapcsolatok, és élethelyzetek alakulásáról és befolyásolásáról.
Ez a könyv számomra fantasztikus adventi ajándék volt.
Hátborzongató tud lenni az az élmény amikor egy könyv bizonyos részeit, mintha rólam írták volna, félelmetes.

A lélek dolgai

Az a gondom ezzel a könyvvel, hogy a nagy részét már más válogatásokban olvastam. :(

esőember>!
A lélek dolgai

Biztos pont ha a Nyitott Akadémia sorozatából csípek fel egy könyvet. Mert mindig aktuális, mindig érdekes, mindig tanulságos. Most is.

para_celsus>!
A lélek dolgai

A kötet legnagyobb erényének a sokszínűségét tartom. A szerzők más és más aspektusból közelítik meg az önfejlesztés, önismeret témakörét. Kigyógyítani ez a könyv persze senkit nem fog a maga defektusából, de irányjelzőnek jó, hogy merre érdemes elindulni.
Az egyetlen amit furcsállottam, az a Beata Bishop-előadás erőst new age-ezoterikus ízű felütése volt. Azt valahogy nem éreztem ide illőnek.

neszter_ella>!
A lélek dolgai

Végzett pszichológusnak is mond újat, főleg, akik nem a klinikain vagy fejlődésen mestereztek. Laikusoknak pedig annál több érdekességgel szolgálhat.
Számomra az volt meghatározó ebben a könyvben, hogy ebben olvastam először Böjte Csabát, és vallásosként igencsak lélekemelő tapasztalat, ahogy ő hozza közös nevezőre a vallást és a pszichológiát. Tőle biztos fogok még olvasni.

EstherSilenthill>!
A lélek dolgai

Újabb nagyszerű kötet a Kulcslyuk kiadótól. Tartalmas, lélekemelő könyv az életről, kapcsolatokról, lelki sérülésekről és azok elengedéséről.

zazaiza>!
A lélek dolgai

Egy elég nehéz időszakomban talált meg ez a könyv, és nem gondoltam volna, hogy ennyi reményteli és pozitív gondolatot fogok elraktározni belőle. A Nyitott Akadémia válogatott előadásaiból ez volt a második könyv, amit elolvastam. Ez sokkal jobban ütött, mint az előző, és szinte majdnem minden előadásból tudtam valamit elvinni magammal. Egyedül egy-két szerző írását tartottam egyáltalán nem oda illőnek, és fogalmam se volt, hogy erről miért itt kell beszélni, de összességében nagyon hasznos könyv, és volt egy csomó aha-élményem is az olvasása közben.

Chöpp >!

Hát micsoda szeretet az, amit csak akkor kapok meg tőled, ha mindig a kedvedben járok?

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Chöpp >!

Az ember először szereti a szüleit, azután meggyűlöli őket, de végül megbocsát nekik.
/Oscar Wilde/

Mottó: Vekerdy Tamás: Visszatalálunk egymáshoz?, 261.o.

Chöpp >!

Az élvezeteket tehát megragadjuk, az örömöt megszolgáljuk, a boldogságot azonban ajándékba kapjuk.

Pál Ferenc: A legmélyebb vágyaink, 138.o.

Chöpp >!

A gyerek olyannak látja magát, amilyennek a te szemed tükre mutatja.

Böjte Csaba: Konfliktuskezelés hittel és szeretettel, 167.o.

Zoe27>!

Minden leküzdhetetlennek tűnő feladat leküzdhető részfeladatokból áll.

Chöpp >!

Hihetetlen „sikerrel” élünk vissza az adottságokkal, sokkal gyorsabban használjuk fel és el a Föld által szolgáltatott anyagokat – ez alatt értek vizet, levegőt, nyersanyagot, mindent –, mint ahogyan a természet a maga csöndes módján pótolni tudja azokat. Vagyis adósságunk egyre nagyobb – és most nem pénzre gondolok.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 218-219.o.

zsofi017>!

Tudod-e, hogy a szeretetnek van öt nyelve? […] Öt nyelv, amin keresztül a szeretetünk ki tud fejeződni. […]
Az első szeretetnyelv: a beszéd, az elismerő szavak. […]
A második szeretetnyelv: a minőségi idő. Ez azt jelenti, hogy valakire rászánjuk az időnket, és közben minden figyelmünkkel felé fordulunk, egyedül ő a fontos nekünk.[…]
A harmadik szeretetnyelv: a szívességek. Például a társam befizeti helyettem a csekkeket, vagyis lehet rá számítani mindennapi ügyekben is. Kérhetek tőle, és tud igent mondani.
A negyedik szeretetnyelv: ajándékok. Ajándékozni persze nemcsak tárgyakat lehet, hanem gesztusokat is. […]
Az ötödik szeretetnyelv pedig a testi érintés, a gyöngédség. Egyszer egy feleség azt mondta nekem: „Annyira szeretem a férjemet, olyan gyöngéd, jó ember, amikor például mosogatok, és elmegy mellettem, minden alkalommal megsimogatja a hátamat.” Neki tehát a testi érintés, a gyöngédség a szeretetnyelve.

Kapcsolódó szócikkek: szeretetnyelv
Chöpp >!

Az embernek örökké gondjai vannak önmagával, újabb és újabb dolgokat tanul meg az életről és önmagáról. Mindaddig, amíg él, az identitásélménye alakul, változik, gazdagodik. Ha egy nagy kört képzelnek az identitás helyére, akkor ez fokozatosan töltődik, egyre betöltöttebbé válik, de soha nem lesz igazán tele.

Dr. Ranschburg Jenő: Amíg az én házamban élsz..., 196.o.

Chöpp >!

A tudatváltás az első lépés, hogy el tudjunk indulni valami jobb, egészségesebb és pozitív jövő felé.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 220.o.

Chöpp >!

Ha elismerjük és félretesszük az anyagi, politikai és hatalmi motívumokat, minden konfliktus mélyén az önismeret hiánya lapul meg. Nem ismerjük a saját Árnyékunkat. Jung fogalmazta meg, hogy mindnyájunk tudattalanjában ott lakozik ez az Árnyék, ami magában foglalja mindazokat a tulajdonságokat, amelyeket elnyomunk, megtagadunk, a tudattalanba szorítunk.

Beata Bishop: Ölés helyett ölelés, 224.o.

Kapcsolódó szócikkek: Carl Gustav Jung