A ​legszebb magyar állatmesék 6 csillagozás

A legszebb magyar állatmesék A legszebb magyar állatmesék

Kötetünkben igyekeztünk összegyűjteni a legszebb magyar állatmeséket, melyekben az állatok emberi tulajdonsággal rendelkeznek, úgy gondolkodnak, beszélnek, cselekszenek, mint az emberek. A magyar állatmesék legkedveltebb állatai a medve, a róka, a farkas, a sün, a kakas, a kutya, a macska, az egér, a ló, a nyúl és az oroszlán. Gyakran egymással rivalizálnak, egymással szembeállnak, főleg a róka a farkassal és a medvével. Vannak olyan állatmesék is, melyek az okokat és a miérteket kutatják, például a legősibb konfliktusok okát, amilyen a kutya és a macska, valamint a macska és az egér viszálykodása is. Ezekre többnyire félig tréfás magyarázatokat kapunk.
Az állatmeséken a gyerekek nem csak jól szórakoznak, hanem hasznos erények birtokába is kerülhetnek.
A „Magyar mesék” sorozatunk korábbi köteteihez hasonlóan ezt a mesekönyvünket is művészi értékű, hagyományőrző illusztrációkkal színesítettük.

Roland Toys, Budapest, 2018
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155368325 · Illusztrálta: Fekete Szabolcs
Roland Toys, Budapest, 2016
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639786929 · Illusztrálta: Fekete Szabolcs
Roland Toys, Budapest, 2016
128 oldal · ISBN: 9786155627118 · Illusztrálta: Fekete Szabolcs

Homolya_H_Tímea P>!
A legszebb magyar állatmesék

Ovisaimnak olvastam. Vannak benne ismert, kevésbé ismert, vagy ismeretlen mesék. Mind-mind állat történetek, amik inkább a legkisebbeknek szólnak, kis csoportosoknak, bár vannak egész hosszúak is köztük. A rajzok szépek.

Judit_Megyeri IP>!
A legszebb magyar állatmesék

Azokat a klasszikus állatmeséket tartalmazza a könyv, ahol a furfangosság, az éles ész az, amivel a szereplőknek sikerül legyőzniük az akadályokat (általában a másik nagyobb, erősebb állatot). Engem szórakoztattak, a lányomat nem annyira. A szöveg néha nagyon körülményes, terjengős, és túl sűrűn szedett, kevés az illusztráció. Emiatt is lehet, hogy kevésbé tetszik egy gyereknek.

Nórcsy08>!
A legszebb magyar állatmesék

Szinte az összes jelentősebb, klasszikus állatmese megtalálható benne. Engem nagyon jól elszórakoztatott. A szerkesztés viszont pocsék volt. Sokszor sötét háttérre nyomtatták a fekete betűket, alig lehetett kivenni a szavakat. Helytelen tagolás, elgépelések, ismétlések, helyesírási hibák, rossz szótagolás, hiányzó betűk, szavak. Nem túl szerencsés mindezeket megejteni egy mesekönyvben.
Tudom, hogy ez miatt több csillagot is levonhattam volna, de nyilván gyakorlott olvasóként könnyen átlendülök ilyen hibák felett. Ha az olvasni tanuló gyerekem kezébe adnék ilyen könyvet, már nem lennék elnéző.
Maradjunk annyiban, hogy most inkább azt a fajta élményt csillagoztam, amelyet a mesék hangulata okozott. Róka, farkas, nyúl, medve stb. mind-mind szerepet kaptak. Hol hosszabb, hol rövidebb mesék tarkították a gyűjteményt. Sikerült velük régi emlékeket előidéznem, szeretem az állatos meséket, valljuk be, párjuk nincs. Tetszettek a hatalmas, színes illusztrációk.

Nashira>!
A legszebb magyar állatmesék

Fantasztikus nosztalgia volt. :) Ebből a gyűjteményből nem egy mesét viszontlátni a Magyar népmesék mesesorozatban is, köztük az egyik kedvencemet, A szürke ló c. mesét. A 40 válogatott meséből újonnan ismertem meg, és nagyon tetszett „A farkas koma kántorsága” és a „Kié a bunda?” c. mese is. Egy hibáját találtam csak a könyvnek: sok helyen előfordult, hogy „ő” betű helyett „o” lett gépelve vagy nyomtatva, és 2-3 helyen még további elgépelés is zavarta egy-egy mondat kiolvasását. :( Ezt leszámítva kedves és értékes gyűjtemény, aranyos rajzokkal és igényes szerkesztéssel.

Nashira>!

– Úgy kell nekem, ha nem volt eszem! Bizony megérdemelném, hogy valaki most is fejbe vágjon.
„No, ha csak ez hiányzik neked” – gondolta az ember.
Azzal isteneset sújtott a farkas fejére a fejsze fokával.
– Kutya világ ez a mostani – mondta a farkas szédelegve a nagy ütéstől – lám, még tréfálkozni sem lehet.

23. oldal (Roland Kiadó)