A ​szív törvénye (Összetört szívek 2.) 42 csillagozás

Mindent feltettem egy lapra érted
Nem hittem volna, hogy egy gyönyörű nő miatt veszni hagynék mindent, amit felépítettem. Az emberek érzéketlennek tartanak. Arrogánsnak. Könyörtelennek. Szerintem inkább kitartó vagyok. Charleston egyik legbefolyásosabb ügyvédjeként senki nem állhat az utamba. Mígnem egy véletlen találkozás mindent megváltoztat.
Egy pillantás. Egy érintés. Egyetlen éjszaka. És még többet akarok. Pedig Grace számomra tiltott gyümölcs. Mindenki tudja, hogy egy ügyvéd nem fekhet le az ügyfelével. És még ha a szakmai hírnevem, a karrierem forog is kockán, nem biztos, hogy tudok parancsolni a vágyaimnak.
A New York Times és USA Today bestsellerszerző, A. L. Jackson a második esélyről szóló romantikus regények királynője. Charleston városában a szerelmek elsöprőek és romokat hagynak maguk után. De az emberek változnak, és a szív sebeit sohasem késő begyógyítani.

Álomgyár, Budapest, 2022
540 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635703449 · Fordította: Farkas Sylvia
Álomgyár, Budapest, 2022
544 oldal · ISBN: 9789635703456 · Fordította: Farkas Sylvia

Grace · Ian Jacobs

A. L. Jackson: A szív törvénye

Az előző résztől ez nekem sokkal jobban tetszett! És nem csak a történet és annak alakulása, hanem a főszereplőink is sokkal szerethetőbbek mint az első részben. Persze itt is jelen vannak Jace és Faith de mellékszereplőkként teljes mértékben kedvelhetőek.
Három gyermek szereplőnk is aranyos volt. Szerettem Grace-t, hogy ennyire imádja a gyerekeit, és azt, hogy mindent megtesz azért, hogy változtasson és, hogy egyáltalán volt bátorsága lépni vagy éppenséggel fellépni a férjével szemben.
És valóban csak úgy izzott a levegő Grace és Ian között. Ezt a részt jó volt olvasni!
A folytatásra nagyon kíváncsi vagyok!

Missanette>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Ian karaktere már a sorozat első kötetének olvasása közben is megragadta a figyelmemet, ezért alig vártam, hogy milyen érzelmekkel és titkokkal fogja felruházni őt az írónő.
Ian emlékei nagyobbat ütöttek, mint amire számítottam, köszönhetően annak, hogy döbbenetes leíró részekkel volt teletűzdelve a történet.

A könyv végig vibrált a kezemben, annyira intenzív volt az összes érzelem, melyet Ian és Grace fejezeteiben olvashattam. Nagyon mély a sorozat ezen része, csupán a szavakkal képes megmutatni a harcot, melyet a főszereplők vívnak, akik igazából nem egymásért, hanem saját magukért küzdenek. Azért találkoztak, hogy az énjük egy eltemetett része újra felszínre kerüljön. Olyan sokáig feszültek a titkok, és a sötét mélységek, hogy nagyon kíváncsivá tett, miként fog az életük pusztán a plátói szintű vágyódásból realizálódni. ❣ Éppen elég apró információmorzsát kaptunk az írónőtől fejezetről fejezetre, hogy várjam Ian vajon miért tagadja meg hosszú-hosszú ideig az érzéseit!?
Mindketten erős falakat húztak maguk köré, éppen ezért is volt annyira megkapó, ahogy a kísértésről olvashattam. A vívódásról a biztonságos-, és a védőháló nélküli érzelmeik között. ❣ Érdekes patthelyzet alakult ki a könyv közepén, és olyan korlátok közé szorult Grace és Ian, amit nem tudtam hogyan lehetne megoldani. Átéreztem Grace kilátástalan helyzetét, és Ian messzire sodródását a jól bevált rutinjaitól.

Ebben a kötetben is érezhető volt némi távolodás a szerző és a sztori között. Szerintem az írónő néha belezavarodhatott a saját gondolataiba, mert Ian csapongása sok esetben érthetetlen volt. Egyszer-egyszer bizony én is nehezen találtam vissza azokhoz a hatásokhoz, amiket amúgy maga a történet elért bennem. Az epilógus viszont teljesen magával ragadott, annyira gyönyörű és megható volt. ❣

És Mack? Aki egy kitetovált Isten földi megtestesülése? És még rendőr is? Alig várom…enchanté ❣

abbywinter I>!

Hűha!
Sejtettem, hogy nem lesz egy egyszerű történet, de azért erre nem készültem fel. Eléggé megkínozta az írónő a szívemet, a lelkemet, de őszintén… imádtam. Ez egy szívfacsaró történet a teljes újrakezdésről és a szerelem erejéről.
Egész biztosan újraolvasós.
Ki ne hagyjátok!!!
Eszméletlen volt!!!

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Na igen ez az…ez sokkal ,de sokkal jobb volt az előző részeknél. Ian már az előző részben is érdekelt, de ebben a részben imádtam.
A történet ki volt dolgozva, végig vezetve honnan-hová jutott , mit dolgozik, milyen démonjai vannak és mindent feláldozott. ❤
Grace és a kis bajkeverő gyerekei is szimpatikusak, aranyosak voltak. Tetszett, hogy Grace erős karakter és a gyerekeiért bármit képes feláldozni. Grace és Ian közti feszültséget imádtam. Hamupipőke és az ő hős hercege. Izgalom , titkok és jó sok erotika és egy kis mosolygós család küzdelmei. 5* .
Sokkal jobban élveztem ezt a részt, mint Jace és Faith szenvedését, igaz itt is feltűntek ,de elég is volt belőlük ennyi.
Még Maxra is nagyon kiváncsi leszek, végre ő is rátalál e a saját boldogságára , mert eddig a kis szerepei alapján, amit kapott a két srác mellett nagyon megérdemelné. Kiváncsi vagyok az ő történetére is.

Rókagomba>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Ez még az első résznél is jobb volt. Imádtam a kölyköket, tüneményesek és életrevalók. Thomasért a szívem megszakadt, amikor azt hitte, hogy ő hibázott. Mélyen gyökerező fájdalom marta Ian szívét, és ez szorosan összetartó család, élén Graceszel, megolvasztotta a szívét. Örültem, hogy találkoztunk Jaceékkel is ♥

pufivipi>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Sokkal jobb, mint az előző rész. Jace, a menő ügyvéd: kicsit gátlástalan, néha kegyetlen, mindene a karrier, egészen addig míg jön a NŐ és bármire képes érte. Feladja álmait és győz a szerelem, Grace mindent megér. A nő szembeszáll a volt férjjel, ádáz kűzdelmet vív a hatalom és a bántalmazás ellen. Micsoda áldozat- nekem már Jace teljesen elveszti önmagát- persze az ok érthető. Izgalmas, szerelmes, olyan mindent elsöprő.

Febenecz_Kitti>!

Mindent feltettem egy lapra érted

*****

Van az a szerelem, ami még könyvön keresztül is lángol.Ez a történet egy nagyon aranyos szerelmi történet ahol minden megtörténhet. Nem vagyok az írónő nagy rajongója mindig várom hogy mikor tud áttörni abból a megszokott légkörből amit maga köré épít, hogy mikor lép ki a komfort zónájából és teszi teljessé a könyveit. Na az előző könyvénél már éreztem hogy megtört a jég és hogy szépen halad előre és túl tegyen saját magán. Itt azt éreztem voltak holdpontok ahol voltak felesleges mellé beszélések elhúzások csak hogy kitöltsük az időt és a sorokat hogy minél több oldalt alkossunk. Többször elkalandoztam olvasás közben mert ezeknek a részeknek semmi értelme nem volt főleg mikor ismételte többször önmagát. De aztán jött egy pörgősebb rész ami meg vitt magával és haladtunk előre és volt értelme és megragadott és szárnyaltam a betűk nyomán és szívtam magamba a regény történetét és egyre kíváncsibb lettem és egyre jobb hajtott a vérem hogy megtudjam a démonok jelenlétét. Hogy mégis milyen csontvázak is lapulnak itt még amiket az olvasónak tartogat. Amikor beindult a történet akkor nagyon elkap a hév és annyira izgalmas hogy el is felejtem melyik írónak a könyve van a kezembe, hisz nem feltétlen az író jelenti a jó könyvet hanem maga a történet amit megírt nekünk, de ahhoz hogy az olvasó kilépjen önmagából és egyesüljön a regénnyel annak igen izgatónak és élvezhetőnek kell lennie. Mintha egyfilmet néznél és leköt annyira hogy semmi más nem érdekel csak a jelen és a film amit vetítenek eléd. Na én mindig ezt az érzést várom a egy könyvtől , mert ha igazán magamnak érzem az megelevenedik a szemem előtt és játszódik mint egy film és a részese vagyok és csak az adott pillanatnak élek a történettel.

Na de ebben voltak elakadások mintha megállították volna a vetítést és csak vánszorogtunk előre hogy majd csak történik valami. De ha az össz képet nézem és az elakadásokat viszem, akkor egy nagyon nagy kedvenc lett a történet, hisz annyira őszinte és valósnak éltem meg. Hisz igen egy gonosz aki ezt be is látja hogy romlott a lelke és egy igazi démon és őt szeretni nem lehet…. Na lássuk be kevés van, mert mindig a szív tipró karakterekkel vagyunk körbe véve. Bár ő magát mindig a legaljára sorolja mert egy utolsó senki házi gyerek és ő ezt érdemli , addig van aki meglátja azt hogy mi is lakozik a lelkében. Minden ilyen eset egy traumával kezdődik csak kérdés ki hogy éli meg és hogy ki van mellette aki segíti az útján. Ő nem a legjobbat választotta és csak még jobban elfeketedett a szíve és a tiszta lelkű láthatja csak azt amit igazán takar. Hisz mindenkinek meg van a párja csak meg kell találni. nem születik senki gonosznak és démonnak hanem az útjuk alakítja így ha épp egy elgyengült lelket találnak. Itt a kedvenc karakterem egy kislány volt személy szerint aki a legszebb kis hercegkisasszony volt a szerepe. Az ő lelke volt a legtisztább aki már felismerte a legelején ki is az ő szuper hőse. A gyermek léleknél nincs tisztább és őszintébb. Nagyon tetszett a fekete oldala is a regénynek mert rendesen fel volt építve és megfontoltan. A démonok a sötétben és a sorok között bújtak meg ezzel tökélestíve és megspékelve a regény sorait. Én nem tudtam összerakni magamban hogy végül hogyan fog végződni a történet és voltak számomra meglepő fordulatok és nem várt események is benne.

Ugyhogy ha téged nem zavar az hogy vannak benne fekete foltok és nem élvezhető sorok, de maga történet meg megfog akkor bátran ajánlom számodra. Veszíteni nem veszítesz vele, hisz ettől még a könyvből nem vesz el, max csak a te pereidből mert nekem az ilyen sorok mintha óráknak tűnnének. De engem kárpótolt maga az összkép. Nem mondom hogy kivirágzott az írónő a történetben de szépen bontogatja a szárnyait. Ezért tőlem megkapja erre a regényre a 4*-ot. sajnos a holdpontok tőlem elvették azt a teljes élvezettet ami miatt megadtam volna az 5*-ot érte. De csak így tovább hisz én látom a fejlődést és látom a változást a könyveiben. Én mindig fogok adni egy újabb esélyt a könyveinek, hisz csak így tudom meg hogy végre beteljesedett- e végre azon a bizonyos ponton.
Nagyon szépen köszönöm a kiadónak a recenziós példányt amivel lehetővé tette számomra hogy elolvashassam ezt az újabb regényt.

Arina>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Először is a könyv borító nagyon tetszett bár a történet lett volna ilyen szép .Nagyon unalmas könyv volt többször félre kellett tennem mert sajnos nehezen haladtam vele.Lapos volt és túl volt nyújtva nem értem miért volt szükség ennyi oldalra a fele semmiről sem szólt .Egyik szereplő sem tett rám mèly benyomást.Grace élete nehéz volt sok gonddal kellett megküzdenie .Ian számomra túl nyomulós volt.Sajnos nem volt jó könyv.

Hardi_Dóri >!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Félve kezdtem el olvasni a könyvet, mert az első rész egy kicsit csalódás volt számomra. Viszont jobb lett ez a rész, mint Jace története. Igaz itt is voltak nekem nem tetsző dolgok, hogy ugyan úgy pösze a gyerek, meg ugyanaz a belső vívódás, de határozottan jobb lett, mint az első könyv. Remélem Mack története még jobb lesz.

Julianna_Gombos>!
A. L. Jackson: A szív törvénye

Teljesen magával ragadott a történet. Imádtam minden sorát.

L_B_Mariann>!

– Nem olyan könnyű az érzéseinknek parancsolni, nem?

L_B_Mariann>!

– A könnyek, amit gyermekeinkért hullatunk, sosem apadnak el…

L_B_Mariann>!

Összeszedtem magam és feléje indultam, míg ő csak állt, a szél lengette a haját, és olyan átkozottul szép volt, hogy ismét elakadt tőle a lélegzetem.
Istenem! Ez is felidegesített.
Túl sok volt ő nekem.
Több, mint amivel elbírnék.

L_B_Mariann>!

De ez a nő… teljesen kifordít önmagamból.
Teljesen elveszek.
Porig rombol.
Vakmerővé tesz. Meggondolatlanná.

Kapcsolódó szócikkek: Ian Jacobs
Missanette>!

Mert vannak dolgok az életben, amik túl fontosak ahhoz, hogy rosszul végződjenek.

L_B_Mariann>!

Démonok sikítoztak a testén, és engem is a sötétségbe rángattak.

Kapcsolódó szócikkek: Grace

Összetört szívek sorozat · Összehasonlítás