A ​kőbe zárt kard 10 csillagozás

Az Excalibur legendái
A kőbe zárt kard

Egy kard. Egy igazi kard. EXCALIBUR. Mágiával és bátorsággal kovácsolták, hősök és királyok hatalmát bírja. Természete egyedülállő, de megjelenése sokféle.
Feltűnhet… feltűnt… fel fog tűnni bárhol bármikor, ezrek kezében, ezer formában. Mert az Excalibur az a hatalom, amely védelmezi a Jó őreinek lelkét, és megváltoztatja a végzetet…
Történelmi mesék az Excalibur felbukkanásáról, különböző korokból, a téma szakértőinek válogatásában.
A szerzők többek között: G. Cygax, M. Z. Bradley, E. Lustbader, R. L. Byers, J. L. Nye, K. K. Rush, J. Tarr, D. L. Paxson…

Eredeti cím: Excalibur

Eredeti megjelenés éve: 1995

A művek szerzői: Richard Lee Byers, Jody Lynn Nye, Darrell Schweitzer, Gary Gygax, Marion Zimmer Bradley, Diana L. Paxson, Nancy Holder, Judith Tarr, Kristine Kathryn Rusch, Le Renard

Szukits, Szeged, 1998
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639151319 · Fordította: Benyó Rita, Horváth Norbert, Szántai Zsolt

vikiniki2>!
A kőbe zárt kard

A kőbe zárt kard Az Excalibur legendái

Nehéz ezt az antológiát értékelni, mert amely novellák jók voltak benne, azok tényleg elképesztően jók voltak, amelyek pedig rosszak, azokat egyáltalán nem értem, hogy hogyan engedhette bárki kiadni. Végül azért adtam rá négy csillagot, mert több volt benne a jó. Afölött pedig erősen próbálok szemet hunyni, hogy sokszor elképesztő pontatlanságok is voltak benne.