A ​kisbárány, akinek szarva nőtt 4 csillagozás

A kisbárány, akinek szarva nőtt

Aziz, a juhász kisfia elkíséri apját a hegyi legelőre a nyájhoz, s ott egy pillanat alatt eldönti: ő is juhász lesz. A szürke, bánatos kisbárányt olyan szeretettel gondozza, hogy az, mire a szarva kinő, a legbátrabb állat lesz. Az új szarv kérkedővé teszi, s a nagy fehér kossal folytatott harcban fél szarvát elveszti. A síró Aziz belátja, hogy ő is okozója ennek a veszteségnek.
Kötetünk másik elbeszélése a sivatagi pásztorok között élő kisfiúról szól, akinek legjobb barátja Bajür, a bölcs kutya. Natela, a harmadik történet hőse az égbenyúló hegyek között él. Egy sebesült szarvas nyomát követve fedezi fel a gyógyforrást. A három szovjet elbeszélést A. A. Lurje illusztrálta.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 1984
88 oldal · ISBN: 9631136701 · Fordította: Petrovácz István · Illusztrálta: A. A. Lurje

anesz P>!

borító + ill.. 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Nem tudtam, hogy mire számítsak, amikor belekezdtem ebbe a kötetbe, a különböző írók 1-1 meséje is meglepetésként ért. Tetszettek a természetközeli történetek, ahol kisgyerekek szemén keresztül csodálkozhattunk rá a társadalmi, természeti és emberi viszonyokra. A sivatagos történet érdekes szerkezetével tett rám mély benyomást, ahol vissza-visszatérünk az eredeti szálhoz, de körbe- körbe is járunk. Egy kislány jószívűsége és vízszeretete hogyan változtatja meg a világot maga körül – nem biztos, hogy jó irányba –, bár a befejezés szerint helyeselendőn. Látszik, hogy melyik érában íródtak ezek a történetek. Azonban, ha ettől eltekintünk, mély emberi értékeket (is) tükröz a kötet.

Gáborr_Nagy>!
A kisbárány, akinek szarva nőtt

Három rövid történet három szerzőtől. Három különleges nevű író, akiket a neten sem találtam meg.(biztosan más névváltozattal szerepelnek.)
Sukurbek Bejsenalijev,
Kajum Tangrikuliev
Olesz Honcsar
Közös mindhárom történetben, hogy szinte lakatlan területen, a természettel küzdve élik életüket a rendkívül kedves szereplők, jóindulatúak, családszeretők, összefognak, mélyek, szívesen mesélnek történeteket egymásnak. Emberi konfliktus egyikben sincs. Járunk havasi legelőn, sivatagban és járhatatlan hegyen. Békés életképek, kevés izgalom, sokat lehet belőlük tanulni és elvágyódni. Nekem nagyon tetszettek, nem gyereknek valók.
A képek is nagyon szépek.

Gáborr_Nagy>!

(a sivatag leírása)
Van itt szjuzen, kandüm, bordzsak, paréj, cserkezbokor, akad sócserje , tevetüske. Sőt, előfordul az üskün is. Gyökeréből teát főznek. S ott a szerpanoszik, ez a fokhagymához hasonlít. S amott a halmok tetején a szelin!