A ​kis gyufaáruslány 94 csillagozás

A kis gyufaáruslány A kis gyufaáruslány

A kis gyufaáruslány történetét Hans Christian Andersen írta, aki maga is nagy nélkülözésben töltötte gyermekkorát. A mesével az volt a célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a szegényekre. Ezzel a történettel a világ minden táján sok felnőtt és gyerek hívet szerzett magának.

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Alexandra, Pécs, 2016
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633578247 · Fordította: Varga Enikő · Illusztrálta: Sophia Touliatu
Crocobee, 2012

Sippancs P>!
A kis gyufaáruslány

Sokadik olvasás, de még mindig képes megsiratni.

Csoszi>!
A kis gyufaáruslány

Csodálatos és tragikus. Azt hiszem, ettől a mesétől szem nem marad szárazon.

Iustitia>!
A kis gyufaáruslány

Az egyik legszomorúbb mese, amit ismerek. Gyerekkoromban sok éven át előkerült karácsony táján az óvodában/iskolában, olyan élmény volt, mint a Reszkessetek betörők!. Sosem volt szívem ténylegesen átgondolni ezt a mesét végkifejlettel együtt, mindig azt akartam hinni, hogy legalább egy kevés szép élmény jutott a szegény, sanyarú sorsú kislánynak.

tündérrózsa>!
A kis gyufaáruslány

Szeretem Andersen meséit. Még ha olyan fájdalmasak is, mint ez.

Hannelorka>!
A kis gyufaáruslány

Klasszikus és nagyon szép és igen szomorú. A gyerekek újra és újra szeretik hallgatni. Nekem meg minden alkalommal belesajdul a szívem. Az illusztráció pedig gyönyörű., nagyon jól illik a történethez.

Nyctea>!
A kis gyufaáruslány

Fájdalmasan szép és szomorú ez a történet. Máig képes könnyeket csalni a szemembe… Varázslatos, csodákkal teli a hideg éjszaka, és milyen borzasztó a reggel… Szörnyű belegondolni, hogy ma is mennyi nélkülöző gyerek él a világon. :(

Dinah>!
A kis gyufaáruslány

Ha lehetne, tíz csillagot adnék rá. Mindig elérzékenyülök, ha ezt a mesét olvasom.

Az egyik leggyönyörűbb történet, ami csak létezik.

Angele >!
A kis gyufaáruslány

Hát ezt nem tudom mire értékeljem. Pontszám ügyileg.
Horror

zia P>!
A kis gyufaáruslány

A mesét már többször láttam, de most olvastam először. Szívszorító és szomorú.

Σtella>!

Valahányszor lehull egy csillag, egy lélek áll az isten színe elé.

Σtella>!

Kegyetlen hideg volt, hullott a hó és már sötétedett; az esztendő utolsó napját mutatta a
naptár. A kemény hidegben egy szegény kislány járta a sötétedő utcákat, hajadonfőtt és mezítláb. Amikor elindult hazulról, még volt papucs a lábán, de annak nem sok hasznát vette.

Σtella>!

Mezítláb járta hát az utcákat, és kicsi lábát kékre-vörösre csípte a kegyetlen hideg. Rongyos
kis kötényét összefogta: egy halom kénes gyufa zörgött benne, egy skatulyát meg a kezében
szorongatott.

Σtella>!

Éhesen és hidegtől reszketve vánszorgott tovább; szívszakasztó látvány volt szegény. Csillogó hópelyhek tapadtak szépen göndörödő, hosszú szőke
hajára, de nem is gondolt vele.

Σtella>!

De jó lenne egy szál gyufa, csak egyetlenegy szál! Ha kihúzna egyet a skatulyából, odadörzsölné a falhoz, s meggyújtaná, a lángjánál megmelegíthetné a kezét!

Σtella>!

Csodálatos láng volt az! A szegény kis gyufaárus lány úgy érezte, mintha szép réztetejű,
rézcsövű vaskályha előtt ülne – olyan jó volt nézni a tüzet, olyan jólesett melegedni mellette!

Kasztór_Polüdeukész>!

Milyen vidáman sercent, hogy lobogott a lángja! Fényes volt, és meleg, mint a gyertyaláng, és a kislány boldogan tartotta fölébe a kezét.

Csodálatos láng volt az!

Ezt a könyvet itt említik