A ​kis gyufaáruslány 67 csillagozás

A kis gyufaáruslány

A kis gyufaáruslány történetét Hans Christian Andersen írta, aki maga is nagy nélkülözésben töltötte gyermekkorát. A mesével az volt a célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a szegényekre. Ezzel a történettel a világ minden táján sok felnőtt és gyerek hívet szerzett magának.

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei

Crocobee, 2012

Sippancs P
A kis gyufaáruslány

Sokadik olvasás, de még mindig képes megsiratni.

Csoszi
A kis gyufaáruslány

Csodálatos és tragikus. Azt hiszem, ettől a mesétől szem nem marad szárazon.

tündérrózsa
A kis gyufaáruslány

Szeretem Andersen meséit. Még ha olyan fájdalmasak is, mint ez.

Angele P
A kis gyufaáruslány

Hát ezt nem tudom mire értékeljem. Pontszám ügyileg.
Horror

Nyctea P
A kis gyufaáruslány

Fájdalmasan szép és szomorú ez a történet. Máig képes könnyeket csalni a szemembe… Varázslatos, csodákkal teli a hideg éjszaka, és milyen borzasztó a reggel… Szörnyű belegondolni, hogy ma is mennyi nélkülöző gyerek él a világon. :(

Dinah
A kis gyufaáruslány

Ha lehetne, tíz csillagot adnék rá. Mindig elérzékenyülök, ha ezt a mesét olvasom.

Az egyik leggyönyörűbb történet, ami csak létezik.

Iustitia
A kis gyufaáruslány

Az egyik legszomorúbb mese, amit ismerek. Gyerekkoromban sok éven át előkerült karácsony táján az óvodában/iskolában, olyan élmény volt, mint a Reszkessetek betörők!. Sosem volt szívem ténylegesen átgondolni ezt a mesét végkifejlettel együtt, mindig azt akartam hinni, hogy legalább egy kevés szép élmény jutott a szegény, sanyarú sorsú kislánynak.

Black_Angel
A kis gyufaáruslány

Egyszerre csodálatos, élményekkel gazdagít és eközben elszomorít.. de kötelező…

MisssBee
A kis gyufaáruslány

„Felnőttként” ez a történet talán még megrendítőbb, mint kisgyermek korban…

Hagyni, hogy ilyen szörnyűség történjen egy tehetetlen kislánnyal… és ha belegondolok, hogy szilveszter éjszakáján talán ma sem történne másképp… talán ha megélné az éjfélt, amikor már a rengeteg alkoholtól mindenki adakozóvá válik…

Olyan borzalmas ez a mese :( Hogy tudtak Andersenék ilyen gyönyörűen brutális meséket írni? Ráadásul minél több mesét olvasok, annál inkább rá kell jönnöm, hogy ezek igazából nem is a gyerekeknek szólnak.

Σtella

Valahányszor lehull egy csillag, egy lélek áll az isten színe elé.

Σtella

Kegyetlen hideg volt, hullott a hó és már sötétedett; az esztendő utolsó napját mutatta a
naptár. A kemény hidegben egy szegény kislány járta a sötétedő utcákat, hajadonfőtt és mezítláb. Amikor elindult hazulról, még volt papucs a lábán, de annak nem sok hasznát vette.

Σtella

Mezítláb járta hát az utcákat, és kicsi lábát kékre-vörösre csípte a kegyetlen hideg. Rongyos
kis kötényét összefogta: egy halom kénes gyufa zörgött benne, egy skatulyát meg a kezében
szorongatott.

Σtella

Éhesen és hidegtől reszketve vánszorgott tovább; szívszakasztó látvány volt szegény. Csillogó hópelyhek tapadtak szépen göndörödő, hosszú szőke
hajára, de nem is gondolt vele.

Σtella

De jó lenne egy szál gyufa, csak egyetlenegy szál! Ha kihúzna egyet a skatulyából, odadörzsölné a falhoz, s meggyújtaná, a lángjánál megmelegíthetné a kezét!

Σtella

Csodálatos láng volt az! A szegény kis gyufaárus lány úgy érezte, mintha szép réztetejű,
rézcsövű vaskályha előtt ülne – olyan jó volt nézni a tüzet, olyan jólesett melegedni mellette!

Kasztór_Polüdeukész

Milyen vidáman sercent, hogy lobogott a lángja! Fényes volt, és meleg, mint a gyertyaláng, és a kislány boldogan tartotta fölébe a kezét.

Csodálatos láng volt az!