A ​katolikus egyház katekizmusának kompendiuma 6 csillagozás

A katolikus egyház katekizmusának kompendiuma A katolikus egyház katekizmusának kompendiuma

A Kompendium az egyetemes Egyháznak, a Katolikus Egyház Katekizmusának hűséges és megbízható szintézise. Tömören tartalmazza az Egyház hitének minden lényeges és alapvető elemét, egyfajta vademecum, mely lehetővé teszi az olvasónak, hívőnek és nemhívőnek egyaránt, hogy egy tekintettel átfogja a katolikus hit egész panorámáját. Tükrözi a Katolikus Egyház Katekizmusának szerkezetét, tartalmát és nyelvezetét, s remélhető, hogy e szintézis segítséget és ösztönzést ad magának a Katekizmusnak jobb és mélyebb megismeréséhez. A Kompendium a maga rövidségével, teljességével és világosságával minden emberhez is szól, akik a sokféle üzenetet hangoztató és szétszóró világban szeretnék megismerni az Élet Útját, az Igazságot, amelyet Isten Fiának Egyházára bízott.

Szent István Társulat, Budapest, 2018
Szent István Társulat, Budapest, 2013
248 oldal · ISBN: 9789633618172 · Fordította: Diós István
Szent István Társulat, Budapest, 2006
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633618177 · Fordította: Diós István

pozsgheni>!
A katolikus egyház katekizmusának kompendiuma

A katolikus egyház katekizmusának kompendiuma
Az iskolaév kezdetekor gyermekeim tankönyveit kötöttem amikor a kezembe akadt ez is (hittan könyvként használják), belelapoztam és felkeltette az érdeklődésem.
Az ajánló szerint: “… egyfajta vademecum, mely lehetővé teszi az olvasónak, hívőnek és nem hívőnek egyaránt, hogy egy tekintettel átfogja a katolikus hit egész panorámáját.”
Én azért nehezen tudom elképzelni ezt a könyvet egy nem hívő kezében. Elég száraz, mélyen elméleti szöveg. Valójában én sem ezt vártam tőle, azt gondoltam ennél könnyedebb olvasmány lesz és kapaszkodókat nyújt a hitélet gyakorlati részéhez.
Mindettől függetlenül jó választás volt az adventi időszakra.

Lunemorte P>!

Nem lehet az Isten Atyja annak, akinek nem Anyja az Egyház
(Szent Ciprián)

ritusss P>!

Isten dicsősége az élő ember, s az ember élete Isten látása. (Szent Iréneusz)

53. oldalont

Cicu>!

Egy cselekedet erkölcsileg akkor jó, ha tárgya, célja és körülményei egyidejűleg jók. – A választott tárgy önmagában rosszá teheti a cselekedetet akkor is, ha a szándék jó. Nem szabad rosszat tenni azért, mert jó származik belőle. – A rossz cél megronthatja a cselekedetet akkor is, ha a tárgy önmagában jó. Ellenben a jó cél nem tesz jóvá olyan cselekedetet, amelynek tárgya önmagában rossz, amennyiben a cél nem szentesíti az eszközt. – A körülmények csökkenthetik vagy növelhetik a cselekvő felelősségét, de nem változtathatják meg a cselekedet erkölcsi minőségét, azaz soha nem tehetnek jóvá egy önmagában rossz cselekedetet.

Cicu>!

A nyolcadik parancsolat [t.i. Ne szólj hamis tanúságot!] megköveteli az igazságnak a szeretet tapintatával kísért tiszteletét: a kommunikációban és az információban, melyeknek tekintettel kell lenniük a személyes közjóra, a magánélet védelmére és a botrány veszedelmére…