A ​kapzsi kutya / Az arany balta és az ezüst balta 5 csillagozás

A kapzsi kutya / Az arany balta és az ezüst balta

Aiszóposz meséi kiskoruktól erkölcsös viselkedésre tanítják a gyerekeket. A PESTI SZALON KÖNYVKIADÓ füzetsorozata az ókori görög mesék korszerű feldolgozásával ismerteti meg a legkisebbeket és az olvasás örömét kereső kisiskolásokat.

A sorozatban eddig megjelent: A pórul járt varjú, A hazudós juhász; A teknősbéka és a nyúl, A bolond molnár és a szamár; A gyáva denevér, A szamár és a farkas, A rászedett varjú; A falusi és a városi egér, A majomkirály

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Pesti Szalon, Budapest, 1992
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636050201 · Fordította: Köteles Gyöngyi
Pesti Szalon, Budapest, 1992
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637994335 · Fordította: Köteles Gyöngyi

perpetua P>!
A kapzsi kutya / Az arany balta és az ezüst balta

Nagyon emlékszem, hogy már gyerekként megjegyeztem mindkét mesét magamnak, mert tényleg annyira tanúságosak. Egy kicsit a jó felé terelgetnek, hogy ne legyünk önzőek, és ne hazugsággal akarjunk jobb helyzetbe kerülni. Kedvenceim között van és volt ez a füzetecske a sorozatban.

Dinah>!
A kapzsi kutya / Az arany balta és az ezüst balta

A második mesére jobban emlékszem, és mostanában is eszembe jut néha. Tanulságos.

Lilla_Miko>!
A kapzsi kutya / Az arany balta és az ezüst balta

Két tanulságos mese található ebben a kis füzetben. Az első tényleg nyúlfarknyi, a második sokkal jobban tetszett. A rajzok tetszettek, megéri elolvasni, gyermekeknek mindenképpen.