Charles ​Darwin és a Beagle kalandos útja 2 csillagozás

Az evolúció nyomában – egy hajóút izgalmas krónikája
A. J. Wood – Clint Twist: Charles Darwin és a Beagle kalandos útja

„A Beagle-ön tett utazás életem legfontosabb élménye, mely meghatározta egész pályafutásom… Ez az utazás volt első igazi tanulóleckém. A természettudományok csaknem minden ágába belekóstolhattam, és és megfigyelőképességem is fejlődött.”
Darwin az utazása minden fontos részletéről – a növényekről, állatokról és emberekről – hűen beszámol naplójában. Az élményekről, melyek átalakították gondolkodásmódját, tudományos, ám mégis közvetlen stílusban tudósít. Szállj be te is a Beagle-be, és Darwin naplóját, valamint későbbi írásait olvasva éld át újra a fantasztikus kalandokat, melyek egy világ gondolkozásmódját változtatták meg, és elvezettek az evolúció elméletéhez!

Eredeti cím: Charles Darwin and the Beagle Adventure

Egmont-Hungary, Budapest, 2009
28 oldal · ISBN: 9636292041 · Fordította: Acsai Roland · Illusztrálta: Ian Andrew

Sicc>!
A. J. Wood – Clint Twist: Charles Darwin és a Beagle kalandos útja

A. J. Wood – Clint Twist: Charles Darwin és a Beagle kalandos útja Az evolúció nyomában – egy hajóút izgalmas krónikája

Nagyon szép kivitelezésű és izgalmas könyv, tele kinyitható, felnyitható, kihúzható résszel, amik plusz információkat rejtenek. Levelek, Darwin által írt részletek és nagyon sok kép teszi teljessé a hajóút történetét. Fél csillagot csak azért vontam le, mert sokszor elvesztem a sok információban, és mert ugyan gyerekkönyv, de azért végig szülői magyarázatot igényel.