Kényszerű ​szövetségesek (Batman: Hush visszatér 2.) (Batman: Hush 2./2) 26 csillagozás

A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Batman legújabb, különösen eltökélt ellensége visszatért. Hush bosszút akar állni Rébuszon, aki Jokertől kért védelmet. Gothamben egyszerre a szokásosnál is forróbb lesz a levegő. Az első összecsapásban Hush húzza a rövidebbet, és most kénytelen ő is társat keresni…

Prométheuszt ajánlják neki, ezért Star City felé veszi a irányt. Csakhogy annak a városnak is van védelmezője Oliver Queen, a Zöld Íjász személyében. Igaz, ő és Batman nem mindig gondolkoznak egyformán a bűnüldözés helyes útjáról…

A fordulatos történetben fény derül Joker múltjára is.

Képes, Budapest, 2009
96 oldal · ISBN: 9789639833241 · Illusztrálta: Al Barrionuevo, Francis Portela, Javier Pina, Jimmy Palmiotti

R4ms3s P>!
A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Végre minden szál összekapcsolódott! Végre minden cselekedetet megértettem!
Így a történetet kiválónak értékelem!
Külön a szereplőkről:
– Zöld Íjász:
Először is azt el kell mondanom, hogy a TV sorozatból ismerem és nagyon meglepett, hogy egyáltalán nem is hasonlít a képregényben lévőre. spoiler
– Robin:
Mint az előző értékelésemben is írtam, szerintem nem jól rajzolták le őt. Nagyon érezhető a nagy barátság közte és Batman között, még akkor is, ha ő egy gyerek. Vannak pillanatok, amikor olyan mintha Robin lenne a felnőtt és a Batman „babát” kell lelkileg ápolnia.
– Joker:
VÉGRE! Az első olyan könyv/képregény amelyben részletesen leírják hogy miképp lett ő Joker. Hogy micsoda traumát kellett átélnie. spoiler És hogy hogyan lett Joker? Én láttam az Öngyilkos osztagot és ott nem értettem, spoiler de most jöttem rá hogy miért. spoiler És így lett pszichopata gyilkos.

Kilgores>!
A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Mivel az előző kötet nyitány létére végig izgalmas volt, így vártam, hogy a történet hogyan is fog véget érni. Hát, kár volt túlságosan rápörögni.
Kezdjük azzal, hogy a történet hihetetlenül ellaposodott, a végső konfrontáció egy hangos durranás helyett egy szerény pukkanás volt csak. Még tovább rontja a helyzetet, hogy nincs normálisan lezárva a történet, érezhető, hogy ez egy folyamatosan futó sorozatból lett kiragadva, és az egyes szálak bár összeértek, lezárva csak külön-külön, valamikor később lesznek lezárva.
Egyedül Joker története érdemel némi plusz figyelmet. Továbbra is remekül sikerült több történet összefűzése is, akár csak egy elejtett félmondat segítségével.
Összességében a történet elolvasása után teljesen egyértelmű, hogy a Hush-t övező sikert akarták meglovagni, és ez nem csak az amerikai, de a magyar kiadásra is értendő. Úgy érzem, hogy szerencse, hogy nem a hazai kiadást követően, a DC (és képregény) ínséges időkben olvastam el ezt a kötetet, mert ennél sokkal jobbat is ki lehetett volna adni helyette.

Képes, Budapest, 2009
Molymacska>!
A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Nem volt rossz, bár folytatásért kiállt. elérte azt, hogy tényleg folytatni szeretném.

Alumnus>!
A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Nem rossz, „csak” befejezetlen!

SPOILER!!!!
Hush nem intézte el ügyét sem Batmannel, sem Rébusszal.
Joker nem intézte el ügyét felesége gyilkosával. Pedig ő és bosszúja sokkal jobban érdekelt volna, mint Hush és a nyomora.
SPOILER VÉGE!!!

Nem is értem, hogy írhatták rá a második kötetre, hogy „befejező”, mikor sem a fő, sem a mellékszál nem lett elvarrva.

MortuusEst>!
A. J. Lieberman: Batman: Hush visszatér 2. – Kényszerű szövetségesek

Ahhoz képest, hogy mennyi energiámba került beszerezni, hatalmas csalódás. Micsoda alibi az egész!

Batman: Hush sorozat · Összehasonlítás